Pavlusa007 Pavlusa007 komentáře u knih

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Úžasná knížka, krásný popis straé Prahy a života v ní. Jen děj už byl těsně před koncem trošinku ujetý, ale asi to tak mělo být :).

05.02.2015 5 z 5

Dobrodružství pavouka Čendy Dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Paráda, tříletá dcera je z ní naprosto nadšená a mně se taky moc líbí. Prostě takové malé umělecké dílo.

13.01.2015 5 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Samozřejmě moc pěkná detektivka, od tohoto autora už ani nic jiného nečekám, ale možná už by to chtělo na konci něco trošku jiného než ho jen strašně překombinovat. Člověk už prostě při čtení ví, že to bude úplně jinak, a docela by mě překvapilo, kdyby to mělo nějaký jiný konec, než že každý je zase úplně nekdo jiný, než se myslelo.

13.01.2015 4 z 5

Rasputinův stín Rasputinův stín Raymond Khoury

Tak tohle byla asi po deseti letech kniha, kterou jsem nezvladla přečíst a asi po 20 stranách ji odložila. Ne, že by byla tak náročná :), ale jednak mě ten děj vůbec nezaujal a potom mě autor nedokázal naladit na děj. Začátek, který se má odehrávat za carského Ruska, je popsán tak diletantsky - člověk nemá pocit, že by byl v Rusku, ale někde v Harlemu či kde? Když to srovnám třeba s knížkama od Akunina - tam máte pocit, že se procházíte po moskevské ulici, kdežto tady se jen mlátili pod zemí nějací divní týpkové. Takže začátek mě znechutil a další stránky to nenarovnaly, a tak jsem to vzdala.

02.01.2015 1 z 5

V hlavní roli Temperance Brennanová: Ďáblovy kosti / 206 kostí / Pavoučí kosti V hlavní roli Temperance Brennanová: Ďáblovy kosti / 206 kostí / Pavoučí kosti Kathy Reichs

Typicky pěkně napsané detektivky této autorky. Prostě je ráda čtu, krásně si u nich odpočinu.

02.01.2015 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Zatím se mi z Nesboových knih líbila asi nejvíc. jen mám teda pocit, že autor nikdy neviděl semínka fenyklu (jak jsou velká :)).

25.12.2014 4 z 5

Tvůj stín Tvůj stín Jeffery Deaver

Dobře se četla, ale na Deavera takový průměr.

17.12.2014 3 z 5

Řez Řez James Hayman

Průměrná detektivka, na kterou si za chvíli asi nevzpomenu. Bylo tam i pár logicky divných věcí.

07.12.2014 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Moc pěkná detektivka, přišla mi na dnešní poměry docela neotřelá. Jen bych se přimlouvala, aby knihu o policajtech překladal spíš muž nebo někdo zkušenější (?), předpokládám, že si chlapi mezi sebou normálně neříkají "Jejda!".

28.11.2014 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Pěkné, čtivé, člověk se dozvěděl i něco o Austrálii, snad si to autor všechno nevymyslel :). Jen mě nebaví to Holeovo chlastání.

16.10.2014 4 z 5

Kdo s ohněm zachází Kdo s ohněm zachází Pavel Hrdlička

Sice je tam figur jak na orloji, ale mě tenhle autor baví. Ten jazyk, to vykreslení děje, míst a postav, ty staré výrazy! Paráda.

21.07.2014 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Dobrá detektivka, ale autor nám toho vraha trochu moc zbytečně brzo odkopal...

18.07.2014 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kniha se četla krásně a po delší době mi dokázala, že dobře napsaná detektivka nutně nepotřebuje tuny detailně popsaných zohavených mrtvol.

11.06.2014 5 z 5

Vražda není hra Vražda není hra Alan Bradley

Jako rodiče by mě z Flavie asi občas kleplo, ale číst o ní je psina.

16.05.2014 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Tak v tomto dílu jsem už pasáže se souložema přeskakovala, jen mě zajímalo, jestli to přecejen nebude mít nejakou pointu... nemělo :). Jako červená knihovna asi dobré, ale nic jiného v tom prostě není. A jestli se hlavní hrdinka ještě jednou kousne do rtu a její Vnitřní Bohyně udělá salto, tak je asi obě nakopnu :).

14.04.2014 1 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Taky vás ty soulože od asi čtvrté v předešlém díle nudily? :)

21.02.2014 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Chtěla jsem zjistit, co na té knize všichni mají... a nezjistila jsem to :).

10.02.2014 2 z 5

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Moc pěkná kniha, přečetla jsem ji skoro na jeden zátah. Jako prvotina rozhodně výborná.

20.01.2014 5 z 5

Gorily v mlze Gorily v mlze Dian Fossey

Ona byla Foosseyová asi dost nesnesitelná ženská, ale pro přírodu a hlavně horské gorily toho udělala i díky této knize spoustu.

19.07.2013 4 z 5

Černý korzár Černý korzár Emilio Salgari

Půjčil mi ji kamarád, jako knihu svého dětství. Prvně jsem četla Smithova "Dravce" a "Monzun", takže mi tahle kniha přišla dost nuda, hlavně po prvních stranách, kdy pořád jen nosili po městě mrtvolu :), ale uznávám, že kdybych ji četla v dětství, tak se k ní asi taky budu vracet.

18.07.2013 3 z 5