Rasputinův stín

Píše se rok 1916. Horníky v dole na Urale náhle zachvátí podivné šílenství a navzájem se povraždí. Nikdy se bohužel nepodaří zjistit, co bylo příčinou děsivého krveprolití: než totiž stačí mrtvá těla vychladnout, neblaze proslulý důvěrník carské rodiny Grigorij Rasputin vyhodí důl do povětří. Proč vlastně prodléval v tomto nehostinném kraji? A proč mu tolik záleželo na tom, aby zlikvidoval všechny důkazy? Současnost. Agentu FBI Seanu Reillymu byl svěřen choulostivý případ: skokem z okna newyorského mrakodrapu se zabil ruský diplomat. Šlo opravdu o sebevraždu? Kam zmizel majitel bytu, bývalý učitel fyziky Leo Sokolov? A nebyl ve skutečnosti Sokolov někým docela jiným, než za koho se vydával? Zatímco Reilly hledá odpovědi na tyto otázky, New Yorkem se přelije vlna vražd a nepochopitelného, nepříčetného násilí. Také Reillymu začíná jít o život. Čelí nejen profesionálnímu zabijákovi ve službách cizí rozvědky a místním mafiím, ale i mnohem děsivější hrozbě: záhadnému přístroji, který dokáže lidi přetvořit na loutky bez vůle. Historie tohoto zařízení sahá až do carského Ruska, ovšem díky moderním technologiím se z něj stal potenciální nástroj všeobecné zkázy. A také prostředek k získání spousty peněz a neomezeného vlivu... Reillyho čeká nelítostný závod s časem: musí momentální držitele přístroje zastavit dřív, než bude nenávratně pozdě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/192469/rasputinuv-stin-192469.jpg 4109

Poslední templář 4.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

Rasputin´s Shadow, 2013

Kniha Rasputinův stín

postrach
23.01.2021

Knih s timhle tematem,jsem ptecetla spousty.Tato mi pripada nejoodechovejsi.Cetla se dobre.

pydla
06.07.2020

Rasputinův stín, je napínavé, strhující čtení, které hltáte a knihu nechcete odložit. Všechny postavy jsou věrohodné, získáte k nim vztah ( např. Kostěje se nedá než obdivovat, ač je záporák ) a navíc se dozvíte mmohé o Rasputinovi. Kniha má spád, je akční, vtáhne Vás do sebe. Doporučuji.

Meggie7
29.02.2020

pro mne trochu těžká, ale úžasný příběh - doporučuji

engelbert
19.10.2019

Kniha se mi četla velmi dobře, nemohu se však zbavit dojmu, že kniha by působila věrohodněji, kdyby z ní vynechal vše, co se týká Rasputina. Takhle vždy v nejlepším autor odbočí k Rasputinovu životopisu, který byl jistě zajímavý, ale ne v této knize.

Ivanka83
02.07.2019

Další skvělé dílo mého oblíbeného autora.
Reillyho mám ráda, jen Tess mohla dostat trochu víc prostoru. Rasputinův temný stín provází celou knihu a nejednou mi naskočila husí kůže z jeho počínání. Leo je sympaťák a jsem ráda za ten konec :-)

Peti
30.07.2018

Knihu jsem přečetla aniž bych věděla, že spadá do nějaké serie. Čtivý thriller, kdy mě občas až mrazilo při představě, že by existence přístroje mohla být reálná.

alfinha2321
20.07.2018

Čtivá kniha, u které naštěstí nevadí, že je v sérii - já jsem to například až do chvíle čtení komentářů k ní nevěděla, a přesto mi to při čtení nijak nevadilo. Příjemná oddechovka nabízí další zajímavý pohled a možnou konspirační teorii na mystickou osobu Rasputina.

dalibor123
01.03.2018

Neříkám, že je to špatně napsané, a taky neříkám že se mi to dobře nečetlo... Ale... Jestli vezmu další Khouryho knížku, kterou vydá do ruky a na přebalu bude jméno Reilly, tak jí hned odložím. Je to od autora něco, co už jsme četli při nejmenším 5x. Možná prostředí je jiné, možná zápletka je trošku jiná, ale je to jako by jste střídali Pepsi colu, Coca colu, RC colu, občas teda Citro colu, vanila Colu a cherry colu a nevim jakou colu. Po dočtení doufam, že autor nám příště naservíruje Fantu :D