Řez

Řez https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141262/bmid_mike-mccabe-rez-X9Q-141262.jpg 4 73 19

Mike McCabe série

Detektiv Michael McCabe chce svou malou dceru vychovávat daleko od násilného prostředí velkoměsta. V klidném Portlandu ale čeká zkušeného policistu šok. Během vyšetřování se už setkal s hroznými věcmi, ale místní vrah je pro kriminalisty jako noční můra. Dívce, která je nalezena mrtvá na skládce, někdo s chirurgickou precizností vyřízl srdce. Ve stejný den, kdy je objeveno tělo, zmizí další mladá žena. McCabe je přesvědčený, že za oběma zločiny je jeden člověk. Co odhalí pátrání, jehož stopy vedou až do místní smetánky? Kdo se skrývá za tváří zkušeného zabijáka? Začíná závod s časem, ve hře je život unesené ženy...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Cutting , 2009

GYROTOURBILLON
20.10.2022 5 z 5

Velmi čtivá kniha. Taky jsem ji přehlížel delší dobu, o to víc jsem překvapen. Druhou knihu už mám před sebou. Ale proložím to jednou biografií.

pavlinka0250
18.03.2020 5 z 5

Sympatický vyšetřovatel McCabe odhaluje co vše je možné udělat a zničit, aby........
A víc psát nebudu.
Výborný počin a prvotina k tomu.
*****

Targa Dall
27.11.2019 5 z 5

Jako že detektivky moc nečtu, ale tahle mě bavila moc (až tak od poloviny).
Příběh drsného detektiva hledajícího vraha mladých žen. Logické, pěkné.

kahuda01
19.09.2019 4 z 5

Dobrá detektivka, padouch odhalen dost brzo, ale kniha bez hluchých míst a čtivý styl.

Leena
05.07.2019 5 z 5

Čtivé, ani chvíli jsem se nenudila, daleko lepší než Mráz, který jsem přečetla poté:-)

lea735
02.02.2018 5 z 5

To byla jízda, moc hezké , napínavé . Moc se mi to líbilo. Za mě, plný počet, nenudila jsem se a četla ,jak jinak , opět do noci. Ráno pokračovala. Konec nepředvídatelný. Možná , lepší než Mráz.

DatabazeKnih100
29.08.2016 4 z 5

Na to, že se jedná o autorovu prvotinu, musím uznat, že se mu dílo skutečně vydařilo. Byla jsem velice mile překvapena. Téma mě bavilo, hlavní hrdina mi byl sympatický a především oceňuji absenci zdlouhavých popisů čehosi.
Jediné maličké mínus - pachatele jsem odhalila poměrně brzy, nejspíš mnohem dříve, než by si autor přál.

SimonaP
31.07.2016 4 z 5

Kniha mě bavila moc, rozhodně doporučuji- stejně jako Mráz.

Trpiska04
07.01.2016 5 z 5

Knihu jsem v knihovně měla přes rok a vůbec se mi do ní nechtělo o to víc mě čekalo míle překvapení. Ctiva kniha.

čef
24.10.2015 5 z 5

Zápletka této knihy není v krimi literatuře nová. Přesto se zde povedlo posunout hranice zase o kousek dál, což není lehké. Autor dokázal, že je stále možné přijít s něčím neokoukaným, co dokáže upoutat až do konce.

tereza1036
04.04.2015

Tuhle knihu jsem přečetla, jako jednu z mnohých. Ale následující díl je mnohem vyzrálejší. Doporučuji přečíst.

trudoš
24.03.2015 2 z 5

Slabší průměr, řemeslně zvládnutý, ale jinak nic víc. Jedno klišé za druhým, až jsem z případných dějových zvratů ani neměl radost, protože jsem je čekal dlouho dopředu. Škoda je, že i když se autor snaží využít zavedených a osvědčených praktik ke zvednutí napětí, vůbec mu to nefunguje, především proto, že motivace postav a provedení zločinů, jsou okatě románové. Osobní život hlavního hrdiny také nic nového, navíc zabírá příliš mnoho prostoru na to, že s dějovou linií nemá nic společného. Nevadí mi pronikat do nitra hlavních hrdinů, ale ať to má nějaký smysl. Kdybych chtěl sondu z těžkého života vyšetřovatelů, sáhnu po společenském/psychologickém románu, ne po detektivce.
A deprese hrdiny z toho, že občas musí vystřelit na padouchy? Jestli chtěl být hipíkem, možná se neměl dávat k policii.

RADOST
31.01.2015 4 z 5

Dobrá detektivka, kterou musíte dočíst, i když celou dobu tušíte, kdo asi a proč asi.

cantona
21.12.2014 4 z 5

Tato kniha se mi velmi líbila. Napínavá kriminálka. Hlavní hrdina je až moc velký slušňák na můj vkus, ale dost originální, takže mě bavil. Co se týká vraha tak jsem trochu tušil kdo by to tak mohl být, ale fakt jsem si nebyl jistý. Takže suma sumárum čtyři hvězdy!

Pavlusa007
07.12.2014 3 z 5

Průměrná detektivka, na kterou si za chvíli asi nevzpomenu. Bylo tam i pár logicky divných věcí.

kneslova
18.08.2014 4 z 5

Velice slušná detektivka myslím, pusťte se do toho....

deena
22.03.2014 5 z 5

Ač jsem nečekala, kniha byla super. Dobře se čte. Doporučuji!!!

evelinaevelina
07.11.2013 4 z 5

Solidní krimithriler. Motiv v této knize není nikterak originální, dokonce i vrah se dá odhalit dříve než autor by si asi přál, ale kniha je přesto čtivá, má spád. Děj je víceméně plynulý, prokládaný pasážemi z pohledu oběti.
Hayman zde vytvořil detektiva, jehož soukromí se prolíná s příběhem. Pravda, autorem přidělená eidetická paměť detektivu Mc Cabeovi občas ulehčuje práci, ale v rámci únosnosti.

Hella
05.03.2013 5 z 5

Překvapivě pěkná detektivka (nečekala jsem nic moc, protože autorovo jméno nikdy "kolem mě nešlo", ale je to svižný příběh s reálnými postavami a pěkně to "odsejpá". Moc se mi to líbilo!

detektivní a krimi romány americké romány Nová Anglie

James Hayman