Pavlusa007

Živelné měňaviceŽivelné měňavicePetr Kopl

Stará mořská spící panna :-D.

28.04.2020

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Mně se moc líbí, jak je to podávané věcně, jakoby mimochodem, ale přitom je to o to výstižnější. Člověk si to kolem prostě může domyslet sám, a o to víc ho to možná zasáhne.

25.04.2020

ŠelmaŠelmaAndrew Mayne

Jako zoolog oceňuji vcelku správná biologiská fakta :). A jinak mě kniha opravdu moc bavila.

04.12.2019

LazarLazarLars Kepler

Nějak jsem se nedokázala smířit s tím jednorukým staříkem-supermanem.

14.06.2019

KathyKathyJan Štifter

Jednoduché věty, které bez příkras nebo naopak zbytečných emocí popisují část života jedné statečné ženy.

08.04.2019

PriepasťPriepasťJozef Karika

Byla to čtvrtá knížka od Kariky, co jsem četla, takže mě už to natahování a opakující se dalekosáhlé úvahy nebavily. Ale možná to bylo záměrem autora, aby si i čtenář občas přál, aby už proboha skočil!!! :)

23.03.2019

Sběratel sněhuSběratel sněhuJan Štifter

Jsem z Budějc... paráda :).

10.03.2019

TrhlinaTrhlinaJozef Karika

Pokud jste nekdy spali pod sirakem v odlehlem listnatem lese, tak mi nerikejte, ze jste se pri cteni aspon trochu nebali...

18.02.2019

Podivné městoPodivné městoRansom Riggs

Ja nevim, obcas je to dost nasilne kostrbate, je videt, ze sesival k sobe fotky. A videli jste vojaka za 2. sv. valky, aby mel vysilacku u pasu? :)

29.01.2019

HoubařkaHoubařkaViktorie Hanišová

Chtela jsem si ji pridat do ctenarske vyzvy, jako knihu, ktera me zaujala obalkou - ty stare ilustrace hub jsou moc pekne. Ale po precteni jsem si uvedomila, jak je obalka vlastne nevkusna, cela kniha je psana v uplne jinem duchu a toto si snad nezaslouzila...

08.01.2019

Venuša zo zátokyVenuša zo zátokyDominik Dán

Opravdu jeden z nejlepších dílů, což je u 27. co říct! :)

05.01.2019

Divné hlášky z knihkupectvíDivné hlášky z knihkupectvíJen Campbell

Střídavě se mi chtělo smát a brečet...

26.12.2018

Stříbrná zátokaStříbrná zátokaJojo Moyes

Celkem inteligentni i vtipna cervena knihovna.

14.12.2018

Já jsem smrtJá jsem smrtChris Carter

Vraha jsem odhadla, ale konec prece jen prekvapil.

27.11.2018

Tajemství Jezera smrtiTajemství Jezera smrtiJiří Bílek

Krátké zajímavé příběhy podle skutečných událostí z celého světa.

14.11.2018

Tisíc východů slunceTisíc východů slunceSabina Zelená

Oddychovka :).

25.10.2018

LoutkářLoutkářDaniel Cole

Napínavá knížka, výborně se četla, ale takových je přece jen dost. Co mě na tomto autorovi ale opravdu bavi, je jeho styl humoru :).

22.10.2018

Svět podle GarpaSvět podle GarpaJohn Irving

Jedna z nejnudnějších knih, které jsem kdy četla. Jedna postava nesympatičtější než druhá. Vím, že to bylo kvůli nastavení zrcadlu americké společnosti :) atd., ale dočetla jsem jen kvůli čtenářské výzvě.

15.10.2018

Hadrový panákHadrový panákDaniel Cole

Je pravda, že kniha nepřinesla nic moc nového, ale byla celkem napínavá a dobře se četla a vyzvedla bych místy velmi osvěžující humor.

05.04.2018

Život po toběŽivot po toběJojo Moyes

Vkusná a zábavná červená knihovna.

03.03.2018

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaEvžen Boček

Na začátku knihy jsem si hlasitým smíchem budila syna. Pak už to (naštěstí?) nebylo tak legrační, ale pořád zábavné čtení.

23.02.2018

StalkerStalkerLars Kepler

To byl tedy na konci nervák... Když to srovnám třeba s H. Poirotem, který vraha odhalí obvykle u odpoledního čaje... :).

01.02.2018

Skvělé místo pro smrtSkvělé místo pro smrtAnn Granger

Chtělo by to trošku lepší překlad. A netopýři v zimě nelétají! :)

14.11.2017

Úkol pro šaškaÚkol pro šaškaPavel Hrdlička

Byl nenápadný jak varhany na hnoji... :). Mě pan Hrdlička prostě děsně baví.

12.10.2017

Slunce nad Wahi-KouraSlunce nad Wahi-KouraAnne Laureen

Poměrně nuda, vše předvídatelné. Snad je zajímavé prostředí.

11.08.2017

Tarzan syn divočinyTarzan syn divočinyEdgar Rice Burroughs

Sešitek jsem zdědila po taťkovi (spolu s 2. dílem) a staly se mým každoročním prázdninovým čtením. Sama jsem si pak pořídila zbylé díly a občas žasla nad tím, co to autor blábolí :), ale na první dva díly, ať mi nikdo nešahá. I teď si je ráda přečtu, i když je znám skoro nazpaměť.

03.08.2017

Zlatý levZlatý levWilbur Smith

Závěr mi přišel trochu uspěchaný, ale jinak kniha dobře doplnila Dravce a Monzun. A o tom delfínovi z komentáře níže jsem se tam teda nic nedočetla. Ulovili tam dugonga, coz je zoologicky v poradku. A ze o zralokovi mluvi jako o rybě - to uz je klasika prekladu z AJ.
Ale proc se ta kniha jmenuje Zlatý lev? :)

17.07.2017

Lovec zločincůLovec zločincůC. S. Quinn

Pěkně popsaná atmosféra, ale místy se mi ten děj zdál moc překombinovaný a nelogický. A strefit poštovního holuba nejméně 1/2 min po vypuštění za hluboké noci (byť při měsíčním svitu) se mi zdá trochu nereálné :).

24.06.2017

Devátý soudDevátý soudJames Patterson

Z Pattersonových knih se mi zatím líbila nejvíc.

04.02.2017

Ve vyšším zájmuVe vyšším zájmuK. McClure (pseudonym)

Celkem čtivé, jen autorovi při jeho lékařském vzdělání nemůžu odpustit ty žvásty o přežívání virů.

26.01.2017