PavlaA PavlaA komentáře u knih

Nevěsta ze zámoří Nevěsta ze zámoří Hana Marie Körnerová (p)

Knihy od paní Körnerové mají vždycky šťastný konec, ale ten děj.... Tady to bylo, řekla bych trochu s nadsázkou, napínavé od začátku do konce. Ano vím, je to romantické čtivo, ale i tak jsem byla zvědavá jak to celé vyvrcholí. Čtení jsem si užila

31.07.2023 5 z 5

Obyčejné lhářky Obyčejné lhářky Louise Guy

Příjemné oddechové čtení.

26.07.2023 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Mám ráda knihy od této autorky. Tato byla místy smutná, někdy lehce depresivní, ale příběh se mi líbil.

19.07.2023 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Tak tato knížka se mi velmi líbila, a to thrillery moc nečtu. Příběh rychle plynul díky krátkým kapitolám a za dvě odpoledne bylo přečteno (nešlo to jinak, musela jsem pořád číst a číst). Určitě doporučuji

19.07.2023 5 z 5

Pozlacená klec Pozlacená klec Hana Marie Körnerová (p)

Tohle byla krásná romantická oddychovka.

27.06.2023 5 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Kniha mě tedy úplně nenadchla, nejspíš mi neseděl styl psaní. Do čtení jsem se nutila, nerada odkládám nedočtenou knihu. Příběh byl ale zajímavý.

27.06.2023 3 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Příběh se mi líbil, i když to bylo velmi bolestné čtení, hlavně na konci a to jsem tušila, jak to dopadne.

29.05.2023 5 z 5

Nebylo to vůbec jednoduché čtení. Další připomínka toho, co si museli lidé za 2. světové války prožít.

23.05.2023 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Tohle bylo tak úžasné čtení. Moc jsem si příběh užila.

15.05.2023 5 z 5

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

Kniha se mi líbila

15.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

(SPOILER) Já tedy nebudu patřit mezi ty nadšené čtenáře, kteří hodnotí tuto knihu jako něco úžasného, unikátního, knihu na kterou dlouho nebudou moct zapomenout. Řekla bych, že mě zaujala tak třetina příběhu, zbytek byl utáhaný a zdlouhavý. Četla jsem už několik biografií na toto téma (ano vím, že tento příběh je smyšlený), a musím bohužel říct, že toto mě tedy moc nezaujalo. Asi tak od půlky mi bylo jasné, kdo je Les a jen čekala jak to dopadne. Tady tedy máme opět celkem otevřený konec, tak jak to paní spisovatelka má v oblibě. Paní Mornštajnová má rozhodně lepší knihy.

28.04.2023 3 z 5

Pod zámkem Pod zámkem Maude Julien

Celkem šílené. Jsem ráda, že si Maude nakonec v dospělosti zařídila normální život, ale poznamenaná takovou výchovou fanatickým a despotickým otcem, bude nadosmrti.

28.04.2023 4 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Příběh se mi celkem líbil, i když mě hlavní hrdinka občas štvala.

28.04.2023 4 z 5

Nezapomeň na mě Nezapomeň na mě Lesley Pearse

Úžasný příběh o velmi silné a odhodlané ženě. Četlo se mi to velice příjemně, navíc s myšlenkou, že příběh není smyšlený a Mary opravdu existovala a celé toto "dobrodružství" prožila.

04.04.2023 5 z 5

Unesená Unesená Lesley Pearse

Tohle se mi líbilo. Řekla bych thriller s romantickými prvky. Čtení jsem si užila

29.03.2023 5 z 5

Upálená zaživa Upálená zaživa Souad

Velmi silný příběh. Je skoro až k neuvěření, že stále na zemi existují místa, kde lidé žijí negramotní a takovým omezeným způsobem života. Jsem ráda, že Souad žije vlastně nakonec šťastný život, i když ne úplně bez fyzických a psychických následků.

29.03.2023 5 z 5

Inyenzi neboli švábi Inyenzi neboli švábi Scholastique Mukasonga

Zajímavé. Škoda, že je knížka tenoučká

22.03.2023 4 z 5

Poprvé a pak pořád znovu Poprvé a pak pořád znovu Lisa Moos

Zajímavé čtení, splnilo moje očekávání. Popis některých sexuálních tužeb u zákazníků mě občas i rozčarovalo. Zajímalo by mě, jak žije Lisa dnes.

21.03.2023 4 z 5

Provdaná proti své vůli Provdaná proti své vůli Lajla

Achjo co k tomu napsat? Pro nás Evropanky je způsob tohoto žití nepochopitelný. Jsme prostě vychovávané jinak než muslimské dívky, které jsou pod vlivem Koránu a staletých tradic. Nakonec jsem ráda, že Lajla vybojovala aspoň kousek svoji vytoužené svobody. Ale za jakou cenu? Prožila si hodně a do smrti bude nést následky, hlavně psychické.

15.03.2023 5 z 5

Ztracená v Galábii Ztracená v Galábii Marie Formáčková

Tyto příběhy jsou téměř všechny stejné. V této knize jsou osudy českých holek, které se zamilují a později samozřejmě provdají za cizince, popsány z pohledu ženy, která sice také byla za cizince provdána, ale svým způsobem měla štěstí. Začala pomáhat navracet unesené děti zpátky z arabských zemí českým matkám a věřím, že to muselo být jak fyzicky tak i psychicky náročné. Škoda jen, že některé ženy jsou nepoučitelné a některé tak naivní, že i přes mnoho velmi podobných případů stejně nakonec udělají tu samou chybu a muže-muslima si vezmou. To prostě nikdy nemůže jít dohromady, nedokážeme být tak pokorné jako muslimky, které jsou k takovému životu vychovánány už od dětství.

14.03.2023 4 z 5