Unesená

David Mitchell utrpí šok, když jde venčit sousedova psa a ten z moře vytáhne polomrtvou dívku v bezvědomí. Nešťastnice má na sobě zvláštně staromódní šaty, na zápěstí a u kotníků pohmožděniny – nepochybně stopy po poutech – a bezcitně oškubané vlasy. Protože trpí ztrátou paměti a nevzpomíná si, kdo je, otisknou její obrázek i s prosbou o pomoc v novinách. Poznává ji přítelkyně, s níž pracovala na zaoceánské lodi, a také bývalý spolubydlící, kadeřník Simone. Společně neznámou navštěvují v nemocnici a dívka se pomalu zotavuje. Po několika dnech ji však lékař šokuje konstatováním, že musela zhruba před třemi měsíci porodit…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/251422/unesena-QIB-251422.jpg 3.993

Stolen (2010)

Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

PavlaJirka

Skvělé,napínavé,za mě super a vřele doporučuji

mirvas

Příběhově dost krutý příběh, který je v knize alespoň trochu odlehčen přátelstvím a láskou. Knihu jako takovou jsem přečetla jedním dechem, četla se velice dobře a když pominu závažnost příběhu, mohu doporučit k volnočasovému čtení.

divokakočka

Moc mně kniha zaujala,nemohla jsem se od ni odtrhnout do uplného přečtení.

mišák1262
04.12.2017

kniha mě moc bavila.... super přiběh pro mě tambylo i to spravné napětí .....ale ke konci jsem čekala že na holčina bude aspon trochu potvora .... ale nakonec nic to me trochu zklamalo jinak za mě kniha super

L.Helena
15.11.2017

Trochu mi to připomíná pohádku o dobru a zlu. Každá postava je buď záporná nebo až neskutečně kladná. Rozhodně se ale dobře četlo, a i když námět byl hrůzostrašný, neměla jsem při čtení ten pravý prožitek hrůzy, protože to celou dobu pořád nějak zavánělo předvídatelným happyendem.

Veronika33
14.08.2017

Kniha mala veľmi zaujímavý námet a spracovanie až na pár vecí tiež zaujalo. Vyústenie bolo prekvapujúce. Príbeh sa veľmi dobre čítal, teším sa na ďalšie knihy od autorky. Musím vyzdvihnúť aj neskutočné pekné obálky kníh tej autorky. Odporúčam.

maličkán
29.07.2017

Jednoznačně plný počet bodů. Divím se, že má tady tak nízké hodnocení. Pro mě jedna z nejlepších knih , co jsem poslední dobou četla. Napínavý příběh od kterého se mi těžko odcházelo.

bigben
18.04.2017

Knížka se krásně četla, ale pro mě trochu neuvěřitelný příběh a ten přehnaný happy-end. Za mě ne.

ztráca
06.04.2017

Knihu jsem právě dočetla. Líbil se mi obsah, který nebyl ani detektivkou v pravém slova smyslu, ale ani tuctovou červenou knihovnou . Spíš se podobal reálnému příběhu, který se může stát mnoha dívkám či mladým ženám. Mám bohužel, trochu problém se zpracováním konce knihy. Až do osvobození nebo spíš ohlášení se na policii vše beru, ale pak mi přijde, že spisovatelka chtěla za každou cenu knize vnutit romantiku s nádechem harlekýnek, který se k celému ději prostě nehodil. Navíc mě osobně přišlo, že hrdinka až na nějaké drobné útrapy ve finále neutrpěla žádnou větší újmu, což je po těchto zážitcích zhola nemožné - a to hlavně po psychické stránce. Ještě bych chtěla doplnit.. Vztah s rodinou byl jasně daný od začátku, kdy se rodiče v knize objeví. Ale aby byla Lotte tak kategorická ohledně otce v době, kdy se vzpamatovávala ze šoku z propuštění,týrání atd. mi přišlo skoro úsměvné ... Závěrem za sebe mohu říct, že mě kniha obsahově nezklamala, nicméně zpackaný konec, kdy autorka ujela do roviny romantiky za každou cenu, u mě snížil hodnotu díla a nápadu.

bábuška
21.02.2017

Byla to novinka a já byla zvědavá. Zbytečně. Tak jsem ji darovala dál.

DK197
18.02.2017

Komentář upravuji poté, co se mnou nespolupracoval tablet, tudíž byl takový kostrbatý... SPOILER.

Nemám zdání, jak tuhle knihu hodnotit. Pomalý rozjezd, natahovaný konec... Chytilo mě jen vyprávění o tom, co se dělo, když byla hl. hrdinka unesena a druhý únos. Jinak nic moc. Tak mě napadá, jestli 3 hvězdičky nejsou trochu moc... No ona ta jedna hvězdička bude právě za ony únosy. Tam byly opravdu zajímavé a silné pasáže. Jinak bych ovšem tu kaši okolo hodnotila dvěmi. Nechytlo mě to. A ten přeslazený happyend nechávám bez komentáře. Prostě nenadchne, ale svoje momenty slávy má...

chanahd
21.01.2017

Kniha se četla dobře, nenudila jsem se. Hlavní hrdinka taková naivnější. Pokud jste už načetli pár detektivek, tak nejspíš uhodnete, kdo je hlavním padouchem.
Láska na první pohled, osudová přitažlivost a podobné z toho dělají takový "thriller pro ženy". Takové akční ženské čtivo.

Terry.89
22.12.2016

Zpočátku se příběh trochu táhne a pár kapitol trvá, než se začne pořádně něco dít. Přesto kniha vládne jakýmsi kouzlem a stále vás k sobě vábí. Jde spíš o takovou nevšední oddechovku. Netvrdila bych, že jde o nějaký literární skvos, rozhodně však nejde ani o špatnou knihu. Děj je z určité části velmi reálný, ke konci knihy však už jde autorka přímo do extrémů. Pochybuji, že by v reálu soudce nad Lottie jen tak mávl rukou, myslím, že by ji minimálně byla nařízena nějaká odborná pomoc. Ale třeba se pletu. Každopádně rozhodně stojí za úvahu, jestli si knihu přečíst, či nikoli. Já rozhodně nelituji, ostatně přečetla jsem ji za jediný den, což také mnoho vypovídá.

kercah
10.11.2016

Poutavá kniha plná zvratů. Podle obalu jsem soudil a, že to bude slaďák, ale od začátku jsem zjistila, jak sem se mílila. Napínavé a každy si tu asi najde to své:)

janii0943
07.10.2016

Bohužel, jak už bylo několikrát napsáno - naivní hrdinka, zachránce který se do ní zamiloval a všichni to věděli, bohužel jako mýdlová bublina dobrý

cie
06.09.2016

Strašně, ale strašně naivní...jak hlavní hrdinka, tak celá knížka...bud v té knížce byli všichni sluníčkově hodní anebo pekelně zlí...ach jo

putpuda
04.09.2016

Tak tato spisovatelka se zařadí mezi mé oblíbence ;)
Kniha hodně dobře napsaná, stejně jako u Společnice, stránky jenom létají...udrží v napětí, ikdyž mě hned napadlo, že "zachránci" Lotte pojedou v něčem nekalém, ale o to víc mě to nutilo obracet stránky a číst a číst ;)

Už se těším na další!

Ahri_06
10.08.2016

Prave protože jsem spíše slabší povahy, mi ten příběh dost naháněl husí kůži ale nemohla jsem se od něj odtrhnout, četla jsem jednou dokonce až do pěti rána a to se mi ještě u žádné knihy nestalo, za tohle velka poklona ale po precteni mi z toho bylo fakt zle a furt mi busilo srdce z te krutosti, priste si trikrat cetbu takovych knizek rozmyslim :D pro me to byl fakt masakr a cetby trochu lituju ptz asi budu mit nocni mury ackoli jsem to proste nemohla odlozit a musela jsem cist dal :Da priste budu asi vice verit ostatnim nazorum...:D jinak super kniha ale tolik brutality jsem od ni necekala

luciefeix
31.07.2016

napínavé , skvělé , nepředvídatelné

vodopad152
11.07.2016

Kniha byla super!!!!

kyticka152
03.07.2016

Skvělá knížka. Asi se bude opakovat jako jiní čtenáři, ale prvních padesát stránek mě moc nebavilo. A pak se to najednou rozjelo a už se nezastavilo. Sotva se vyřešila jedna zápletka hned se vyklubala další a tak to bylo pořád dokola. Rozhodně doporučuji k přečtení!!!

Channach
28.05.2016

Prvních padesát stránek slabších, pak neskutečný mazec! Doporučuji a více v mé recenzi v záložkách.

libuse9035
29.04.2016

moc mě bavila, doporučuji...

Verrru
24.03.2016

knížku jsem zhltla za den a půl.nutilo mě to pořád číst a číst.všem doporučuju

škwor
04.03.2016

Knížka byla dobrá, plná zvratů, fakt se mi moc líbila. :)

Laura1
17.02.2016

skvěle napsaná kniha, která po celou dobu čtenáře udržuje v napětí

Samira
01.01.2016

Výborný mrazivý román, který jsem prostě nedokázala odložit a dočetla se staženým žaludkem ve čtyři ráno. Nemohu mu vytknout nic od střídání pohledů, po vlastně od začátku tušeného pachatele, jehož skutky postupně odhaluje čtenář i jednotlivé postavy, včetně hlavní hrdinky, které se ve skocích vrací paměť. Vše je popsáno maximálně reálně a uvěřitelně, o to víc román zasáhne. Je však jen pro odolnější povahy, jde o brutální čtení, které máte pocit, že prožíváte na vlastní kůži.
Nemyslím si, že závěr byl příliš růžový, aby to přežila, musela vše vytěsnit a prožívat jakoby zdálky, zážitky jí rozhodně doženou a jen tak ji nepustí. Reakcí však už byla jen velká změna její osobnosti a tomu odpovídající činy.
Kniha je po všech stránkách skvělá, doporučuji!

bookcase
15.12.2015

Dobře napsaný psychothriller se zajímavou zápletkou.

Ditules
02.12.2015

Čtivá kniha, ale od lepšího hodnocení musím upustit, neboť mi vadil příliš rychlý konec a také nedořešený vztah s rodiči.

Kayla
08.11.2015

Původně jsem chtěla dát knize čtyři hvězdičky, ale ten konec byl na mě hodně urychlený a nereálný, proto dávám jen tři. Kniha má výborný námět, ale co bych vytkla je styl psání. Měla jsem chvílemi problém se začíst. Celkově hodnotím knihu jako dobrou oddychovku, ale musím přiznat, že mě trochu zklamala. Ne dějově, ale hlavně tím stylem.

Lesley Pearse

Lesley Pearse