PavlaA PavlaA komentáře u knih

Peříčko v bouři Peříčko v bouři Emily Wu

Knihu jsem přečetla doslova jedním dechem. Nemohla jsem se odtrhnout a s hrůzou si uvědomovala co lidé, celé rodiny a i malé děti, které byly na dlouhou dobu odloučeni od svých rodičů, museli vytrpět za dlouhé kulturní revoluce. Vyprávění mě stalo spoustu slz.

07.12.2021 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Popravdě nevím co na to říct. Strašné! Brutálně týraní vězni. Chvílemi jsem chtěla knížku i odložit, ale nedalo mi to a dočetla jsem. Toto vyprávění mi zůstane dlouho v paměti.

29.11.2021 5 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Milá kniha, příběh mě bavil.

25.11.2021 5 z 5

Johana Johana Pavla Horáková

No abych pravdu řekla nebylo to špatné, ale čekala jsem lepší konec.

16.11.2021 3 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Tohle se mi líbilo. Příběh měl spád a dobře se četl, i když to bylo takové dívčí čtení, bavilo mě to

13.11.2021 5 z 5

Tisíc a jedna noc s Arabem Tisíc a jedna noc s Arabem Renáta Názlerová

Byla to taková romantická pohádka, ale dobrá oddychovka. Líbila se mi

11.11.2021 4 z 5

Rebelka - Odvrácená strana islámu Rebelka - Odvrácená strana islámu Ayaan Hirsi Ali

Příběh se mi líbil. Po pravdě jsem ani netušila, že Somálci mají muslimskou víru. Bylo to napínavé a zajímavé.

25.10.2021 5 z 5

Manekýna Manekýna Sofie Králová

Knížka se mi celkem líbila

05.10.2021 4 z 5

Život v pozlátku Život v pozlátku Marie Formáčková

Zajímavé, ale kniha se mi líbila

26.09.2021 5 z 5

Muslimská pomsta Muslimská pomsta Iva Karlíková

Tady se to hezky uzavřelo. Čtení mě bavilo.

24.09.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tohle byla teda síla. Velice smutné hned od začátku. Příběh mě hodně zasáhl.

21.09.2021 5 z 5

Dokonalá vražda Dokonalá vražda Peter James

Nebylo to špatné, krátké, rychlé a dopadlo to jinak než jsem očekávala.

03.09.2021 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Kniha se četla dobře, i když jsem tedy očekávala více. Od této autorky to byla první knížka, kterou jsem přečetla. Trošku zklamání, ale přesto si nejspíš časem přečtu i jiné její knihy.

29.08.2021 4 z 5

Zločiny beze cti Zločiny beze cti Lene Wold

Přečetla jsem už několik knih s touto tématikou, ale z této mě tedy úplně mrazí. Koho život arabských žen zajímá, doporučuji si přečíst i tuto knihu, která je napsána norskou spisovatelkou a malinko se úhel pohledu liší od pohledu žen, žijících v těchto zemích celý život.

19.08.2021 5 z 5

Ženám snít zakázáno - Můj útěk ze Saúdské Arábie Ženám snít zakázáno - Můj útěk ze Saúdské Arábie Rana Ahmad

Úžasný a napínavý příběh. Některé pasáže jsem četla doslova se zatajeným dechem. Doporučuji si tuto knihu přečíst, protože to není jen smyšlený příběh, ale opravdové vyprávění skutečné ženy, která sebrala veškerou odvahu, aby dokázala utéct z tak krutého světa jako je Saúdská arábie. Přeji Raně, aby se ji v životě už jen dařilo.

04.06.2021 5 z 5

Přísaha: Příběh hluboké lásky Přísaha: Příběh hluboké lásky Jaroslava Černá

Knížka mně mile překvapila. První polovina nebyla sice tak zajímavá, ale druhou půlku jsem už přečetla za chvilku. Děj nabral na zajímavosti a těšila jsem se, jak to celé dopadne. Příjemná kniha

23.05.2021 5 z 5

Nezlomná Nezlomná Lesley Pearse

Druhý díl této statečné a úžasné ženy se mi líbil ještě více než první. Tolik slz co jsem při čtení uronila se mi u žádné knížky snad ještě nestalo. Jsem ráda jak to nakonec dopadlo a celou dobu v takový konec doufala.

23.04.2021 5 z 5

Společnice Společnice Lesley Pearse

Kniha se mi moc líbila. Čtení mě bavilo a i když má dost stránek, přečetla jsem ji za tři dny

21.04.2021 5 z 5