Dokonalá vražda

Dokonalá vražda https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60852/bmid_dokonala-vrazda-Jeu-60852.jpg 4 67 17

Hlavními hrdiny detektivního příběhu s prvky černého humoru a hororu jsou Victor Smiley a jeho manželka Joan, kteří jsou již dlouho svoji, už se vzájemně nepřitahují a silně si lezou na nervy. Každý z nich hledá rozptýlení u jiného partnera a Victor tajně plánuje vraždu své ženy, která by nebyla odhalena. To ale netuší, že jeho vraždu plánuje i Joan...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Brána

The Perfect Murder , 2010

Luigi1
28.02.2023 4 z 5

Tak to se povedlo moc pěkný

PavlaA
03.09.2021 4 z 5

Nebylo to špatné, krátké, rychlé a dopadlo to jinak než jsem očekávala.

IHT
18.11.2019 4 z 5

Pekny pribeh, ale zvlastni format. Bud je to prilis dlouhe, nebo prilis kratke. Ja bych preferoval delsi pribeh s rozehranejsimi popisy vedlejsich postav.

pingu1
12.10.2019 3 z 5

Malá útlá knížka na jeden večer. Kdo chce něco nenáročného, počte si docela pěkně :-)

trudoš
09.03.2019 3 z 5

Jednohubka, jíž by slušel spíš kabátek povídky než háv samostatného románu. V důsledku ale povedené, jen pointu jsem čekal originálnější vzhledem k tomu, jak okatě k ní autor směřuje. Ale uznávám, že není nic horšího, než zmlsaný gurmán, požadující od šéfkuchaře nějaké překvapení.
Čím si mě však knížečka naprosto získala, bylo odhalení Petera Jamese jakožto škodolibého spisovatele, libujícího si v černém humoru. Po všech těch depresivních thrillerech a ještě depresivnějších hororech, byla tohle příjemná změna, jež za těch sto dvacet stran stála. Osobně jsem si nejvíc užíval ústřední dvojici bezděčných zločinců, chystajících vraždu podle moderních kriminalistických seriálů, což vede jen k tomu, že při všem tom pečlivém plánování dělají kardinální chyby. Proto s čistým svědomím mohu říct, že odlehčená atmosféra vyprávění jen sedne, stejně jako oba nesympatičtí hrdinové bojující o čtenářovu přízeň, přičemž jeden je amatér větší než druhý. Taková Válka Roseových 2.0 v anglických kulisách.

NADEI
25.10.2018 2 z 5

Nenáročné čtení neurazí, ani nenadchne.

ivana02
22.10.2018 4 z 5

Moc pěkná detektivní novelka, zajímavá, stojí za přečtení.

konicekbily
29.07.2018 4 z 5

Nenáročné, ale dobré zabavné počteníčko, určitě nezabere více času než nezáživný televizní program protkaný televizními reklamami. Taková rychlovka!

alexis818
09.03.2018 4 z 5

No dobrý,taková oddechovka na jeden večer,Já jsem se docela pobavila.Jestliže nečekáte nějaký těžký kalibr,tak do toho.

tyjá
25.01.2018 3 z 5

Příjemné a nenáročné čtení, pokud od toho nečekáte nic extra.

pavčape
14.12.2017 5 z 5

Kratičká knížka, ale skvěle jsem se u ní pobavila. Kriminální zápletka, černý humor a očekávaný konec. Vše jak má být!

evca7271
25.12.2016 5 z 5

Velice napinave cetlo se jednim dechem

moudivlacek
17.11.2016 3 z 5

Je to takový pidi mini příběh. Velice rychle dokážete uhodnout, jak to asi dopadne. Přesto má děj spád a dá se to číst.

TheSarcasm
22.09.2016 4 z 5

Spíš delší povídka než román. Nijak originální není, ale čte se příjemně. Od začátku bylo jasné jak to dopadne, ale určité napětí příběh přesto nepostrádá. Souhlasím s komentáři níže - taková jednohohubka před pořádným jídlem.

olcab
01.08.2016 4 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden zátah a moc jsem se bavila. Je to fakt jednohubka k pobavení. Možná to dělá výborný překlad z angličtiny - dialogy, myšlenkové pochody obou manželů a vůbec, mě se líbila.

Jack Bauer
21.11.2013 3 z 5

Možná je to tím, proč nedávám plný počet, že je to taková jednohubka, ale skvěle napsaná. Nevím, zda román je ve skutečnosti delší, ale u nás vyšla zkrácená verze v edici Rychlé čtení. A navíc jsem zjistil, že knihu už jsem kdysi četl a pustil naprosto z hlavy.

Lidka
01.05.2012 4 z 5

Autor napsal moc dobrou detektivní jednohubku, je to úderné, napínavé, nechybí ani ta špetka černého homoru. Kdo jinému jámu kopá ... Každému, kdo nepotřebuje složitou zápletku, filosofování, má rád rychlý spád děje vřele dooporučuji.