pavla.ba pavla.ba komentáře u knih

Náhradní dcera Náhradní dcera Lisa Gardner

Velmi překvapivá a napínavá detektivka.

Těžká Barbora Těžká Barbora Jan Werich

Tohle je prostě český poklad.

10.05.2020 5 z 5

Dějiny udatného českého národa a pár bezvýznamných světových událostí Dějiny udatného českého národa a pár bezvýznamných světových událostí Lucie Seifertová

Skvělá kniha! Takhle by se měla vyučovat historie a dějiny. Jednoduše, úsměvně a přehledně.

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Krásná kniha, kterou mám spojenou se skvělým filmem. Je to smutné, ale ne depresivní. Je to příběh ze kterého jde cítit láska i přes slzy, co vám tečou z očí.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Musím trošku vybočit z řady. Mám moc ráda severské detektivky, ale Nesbo mi nějak nesedí, zkoušela jsem číst pár jeho knih, ale bohužel mi to nesedlo a Sněhuláka ač jsem přečetla, tak jsem si z toho nesedla. Kniha měla všechno, co má detektivka mít, ale ke mně se bohužel nic moc nepřeneslo.

Pošeptej po větru Pošeptej po větru Lenka Lanczová

Miluju tuhle sérii. Moc moc doporučuju a věřím, že se k celé sérii budu vracet ještě mockrát.

Šeptej do ticha Šeptej do ticha Lenka Lanczová

Výborná knížka mého mládí, přesto druhý díl je za mě mnohem lepší!

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Taková nenáročná oddechovka, co nijak nepřekvapí, ale potěší, klasický popelkovský námět, ale musím říct, že nápad s dopisy se mi hrozně moc zamlouval, takže já jsem určitě spokojená.

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Knihy autorky mám přečtené všechny. Na tuto jsem se taky moc těšila a nezklamala mě. Yrsa umí skvěle vykreslit tíživou atmosféru, takže musím přiznat, že i když se běžně nebojím, tak tady jsem měla občas husí kůži. Jen ten konec byl trošku useklý na můj vkus.

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Tato kniha mě na začátku neuměla vtáhnout do děje, ale pak se rozjela klasická krasojízda autorky. Doporučuju všem! Hlavně romantickým duším, kdo nečetl Colleen, jakoby nebyl.

10.05.2020 4 z 5

Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Petra Vejvodová

Velmi povrchově napsaná kniha. Po přečtení jsem se nedozvěděla nic, co bych už nevěděla. Je super knihy o tomto tématu vydávat a šířit veřejnosti, ale možná trošku víc dopodrobna, tahle mi přišla jakoby byla napsaná pro děti.

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Kniha se četla velmi dobře. Autorku mám moc ráda, ale přesto nedosahuje takových kvalit, jak její další knihy. Čtivá je velmi, atmosféru si taky udržuje dobrou, zápletka je vymyslená hezky, ale přesto je to dost průhledné a tušíte, co vás v ní čeká a já miluju takové ty wow konce.

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Super pokračování. Nemám k tomu víc co napsat :D

Cinder Cinder Marissa Meyer

Velmi netradiční pojetí retellingu, které si mě ale získalo. Kniha byla napsaná velmi netradičně, originálně, ale pořád si zachovala to, co na Popelce všichni milujeme. Krásného prince a fakt, že i obyčejná, v tomto případě velmi neobyčejná, dívka toho krásného prince okouzlí. Po přečtení jsem potřebovala nutně další díl. Doporučuji!

10.05.2020 5 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Bohužel pro mě kniha s nulovým obsahem, u které lituji její koupi.

22.12.2019 1 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Je až s podivem, že po tolika hororech, které jsem přečetla, jsem se u této knihy bála asi nejvíc. Mohla by mít méně stran, ale jinak super duchařina!

22.12.2019 5 z 5

Sama sobě majákem Sama sobě majákem Kateřina Rezková

Tahle kniha pro mě zůstala nepochopenou. Neuměla jsem ji zařadit, co vlastně nám má předat a bohužel mně nepředala vůbec nic.

22.12.2019 1 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

V něčem v této knize jsem se našla, ale zbytek času ve mně vzbuzovala zvláštní skoro až nepříjemné pocity.

22.12.2019 2 z 5

Bez filtru Bez filtru Kristýna Dolejšová

Kristýnu mám moc ráda a její kniha se mi líbila. Pár věcí se mi tam nelíbilo, ale nějaké myšlenky si zase pamatuji doteď.

Kniha politiky Kniha politiky John Farndon

Velmi poučná kniha, asi jako všechny ze série Velké ideje!