Dějiny udatného českého národa a pár bezvýznamných světových událostí

Tato „rodinná“ knížka pro děti i dospělé je určena nejen těm, co nedávali ve škole pozor (dozvědí se překvapivé informace z naší historie), ale i šprtům, ty zase pobaví (pro tyto vzdělanější čtenáře jsou připraveny zadní strany s podrobnějšími informacemi a zajímavostmi). Když rozložíme knihu jako harmonikovité leporelo, otevře se před námi 9 metrů dlouhá krajina v níž se odehrávají drobné děje od pravěkých lovců po současnost. Fakta, informace, chronologické tabulky ke všem obdobím nechybí a komixové textíky a kreslené postavičky umožní hledět na minulost a naše předky s humorem, nadsázkou a ironií. Tato kniha získala Magnesii Literu za knihu roku 2003 pro děti a mládež, Zlatou stuhu v kategorii Literatura faktu a populárně naučná literatura pro děti (za rok 2003) a Zlatů pečeť za polygrafické zpracování....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28364/dejiny-udatneho-ceskeho-naroda-a-pa-iVi-28364.jpg 4.673
Pro děti a mládež, Encyklopedie
Vydáno · Petr Prchal, Knižní klub

Kniha Dějiny udatného českého národa a pár bezvýznamných světových událostí

Brďa19

Vesele a přehledně ukazuje, co se dělo na domácí a evropské scéně dějin. Původně jsem si knihu půjčila pro mé děti, ale s chutí jsem si ji přečetla i já. Moc se mi líbilo. Doporučuji

Fíčica
21.11.2018

Vtipné, krásné a poučné.

Kopretina
30.07.2018

Něco se mi líbilo moc, něco bylo děsné. Zajímavé pojetí v leporelu.

princesse
04.06.2018

Hezké a vtipné zpracování. Moc hezky ilustrovaná a zajímavě pojatá kniha. Jen je lepší číst - prohlížet na stole, jako kniha do postele se moc nehodí. :-)

Kuža007
28.03.2018

Krásné začátky v dějepisu a historii.

meluzena
04.01.2018

České dějiny stručně a velice nápaditě. Není to suchý sáhodlouhý, do detailu propracovaný výklad, což má dvě hlavní výhody:
1) děti se můžou lecos přiučit nebo poskládat do souvislostí, aniž je znudíte k smrti,
2) těch pár historických údajů si můžete uložit do hlavy i vy, pokud jste zůstali nedotčeni školním dějepisem.

Y2T
27.07.2017

Kniha s lehkostí a humorem prezentuje oficiální verzi českých dějin, která se učí ve škole - a tu a tam i ukazuje, že to vlastně třeba bylo úplně jinak. Jednoznačně doporučuji dětem, cizincům, kteří se potřebují seznámit s verzí dějin, v kterou věří oběti českého školství, stejně, jako pro každého, kdo si chce dějiny trochu zopakovat a pobavit se. Vznikl podle toho i výborný televizní seriál, který je ale trochu jiný - je detailnější, ale kontroverzní věci jsou v něm sice často jen nakreslené, ale nekomentované - v tomto je leporelo přímější.

moonell
05.06.2017

Kniha, která mi pomohla nezešílet ze státnic z české literatury. A smějte se dle libosti.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

české dějiny Magnesia Litera

Lucie Seifertová
česká, 1969

všech 20 knih autora

Kniha Dějiny udatného českého národa a pár bezvýznamných světových událostí je v

Právě čtených1x
dalších seznamech1x