Dějiny udatného českého národa a pár bezvýznamných světových událostí

Dějiny udatného českého národa a pár bezvýznamných světových událostí

Tato „rodinná“ knížka pro děti i dospělé je určena nejen těm, co nedávali ve škole pozor (dozvědí se překvapivé informace z naší historie), ale i šprtům, ty zase pobaví (pro tyto vzdělanější čtenáře jsou připraveny zadní strany s podrobnějšími informacemi a zajímavostmi). Když rozložíme knihu jako harmonikovité leporelo, otevře se před námi 9 metrů dlouhá krajina v níž se odehrávají drobné děje od pravěkých lovců po současnost. Fakta, informace, chronologické tabulky ke všem obdobím nechybí a komixové textíky a kreslené postavičky umožní hledět na minulost a naše předky s humorem, nadsázkou a ironií. Tato kniha získala Magnesii Literu za knihu roku 2003 pro děti a mládež, Zlatou stuhu v kategorii Literatura faktu a populárně naučná literatura pro děti (za rok 2003) a Zlatů pečeť za polygrafické zpracování....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28364/dejiny-udatneho-ceskeho-naroda-a-pa-iVi-28364.jpg 4.663
Pro děti a mládež, Encyklopedie, vzdělání
Vydáno:, Petr Prchal, Knižní klub

Kopretina

Něco se mi líbilo moc, něco bylo děsné. Zajímavé pojetí v leporelu.

princesse

Hezké a vtipné zpracování. Moc hezky ilustrovaná a zajímavě pojatá kniha. Jen je lepší číst - prohlížet na stole, jako kniha do postele se moc nehodí. :-)

Kuža007

Krásné začátky v dějepisu a historii.

meluzena

České dějiny stručně a velice nápaditě. Není to suchý sáhodlouhý, do detailu propracovaný výklad, což má dvě hlavní výhody:
1) děti se můžou lecos přiučit nebo poskládat do souvislostí, aniž je znudíte k smrti,
2) těch pár historických údajů si můžete uložit do hlavy i vy, pokud jste zůstali nedotčeni školním dějepisem.

Y2T
27.07.2017

Kniha s lehkostí a humorem prezentuje oficiální verzi českých dějin, která se učí ve škole - a tu a tam i ukazuje, že to vlastně třeba bylo úplně jinak. Jednoznačně doporučuji dětem, cizincům, kteří se potřebují seznámit s verzí dějin, v kterou věří oběti českého školství, stejně, jako pro každého, kdo si chce dějiny trochu zopakovat a pobavit se. Vznikl podle toho i výborný televizní seriál, který je ale trochu jiný - je detailnější, ale kontroverzní věci jsou v něm sice často jen nakreslené, ale nekomentované - v tomto je leporelo přímější.

moonell
05.06.2017

Kniha, která mi pomohla nezešílet ze státnic z české literatury. A smějte se dle libosti.

tatafa
07.01.2017

Krásný nápad a jedinečná knížka, která dokáže děti zábavnou formou naučit dějepisu.

vitek.sk
25.11.2014

Bohužel kniha obsahuje řadu historických nepřesností a mýtů. Zikmund Lucemburský, jeden z našich největších panovníků je zde samozřejmě brán jako zrádce a Husité a Hus sám jako hrdinové. Přitom Hus byl stejný náboženský fanatik jako ti které kritizoval a Husité byli ekvivalen Talibanu, například chtěli zbourat kostel na Vyšehradě. Pokud jde o mé oblíbené Přemyslovce, tak to je úplná tragédie, spousta vypisování čeho se Václav I. nebo Václav II. báli, čím trpěli, ale co udělali přínosného o tom jen pár slov pokud vůbec. A to, že jde o knihu pro děti celou věc jen zhoršuje, jak mají mít děti národní hrdost, když se jim říkají takové věci. Takže je mi líto, za více než dvě hvězdy to nebude.

Kytiii
21.11.2014

Nejlepší učebnice dějepisu :D - Čtu z ní dětem a velmi je to baví. Nečteme to popořadě, ale tak nějak na přeskáčku, třeba podle toho, co jim chci vysvětlit - naposledy třeba to, proč byly 17.listopadu doma a nemusely do školy...

Lodja
07.03.2014

Naprosto ideální "učebnice" dějepisu - dozvíte se plno zajímavostí i takových těch základních údajů, díky obrázkům si o dané epoše uděláte i nějaký obrázek (srovnávám s naprosto zbytečným a bohužel dobře známým biflováním dat a názvů dokumentů nazpaměť) a ještě se u čtení pobavíte. Já tedy musím říct, že Dějinám udatného českého národa a později i stejnojmennému seriálu vděčím za mnohé.

Kmotr99
08.02.2014

Skvěle zpracovaná a zábavná kniha, která pobaví i poučí čtenáře každého věku. Vše je přehledně zpracované. Nechybí vládci ve vybraném období, události ve světě a hlavně - popis života obyčejných lidí, který je velmi zajímavý. A samozřejmě hojné vtípky. Kdo se chce dozvědět víc, může "leporelo" otočit. Tam je mnoho rozšiřujících informací. Vždy, když na ní narazím, rád si knihu znovu prolistuji a o naší historii se něco nového dovím.

vojtěch p.
21.01.2014

Je to kniha se zajímavými třidé obrázky.

Dorothea
05.03.2012

Naprosto skělé seznámení s dějnama a člověk se u toho skvěle pobaví. :D

memory
17.09.2011

velmi zábavný způsob seznámení (nejen) s českými dějinami. I když o nějaké intenzivní četbě nemůže být řeč :-)

Joe Krejčová
01.05.2011

Nádherná knížka - doporučuju!

české dějiny Magnesia Litera

Lucie Seifertová