Kniha politiky přehled

Kniha politiky
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235789/bmid_velke-ideje-kniha-politiky-WyM-235789.jpg 4 23 23

Je správné svrhnout nespravedlivého vládce? Je demokracie opravdu tou nejlepší formou vlády? Může být válka někdy ospravedlněna? Po celou historii si lidé kladou tyto a podobné velké otázky o tom, jak si co nejlépe vládnout – a velcí myslitelé předkládají řešení, která pomáhají utvářet náš svět. Tato srozumitelně napsaná knížka, doplněná o krátká, výstižná objasnění politologických pojmů, diagramy, které krok za krokem zpřehledňují složité teorie, a vtipné ilustrace, které si pohrávají s našimi představami o politice. Nesmírné množství duševní potravy v ní najde úplný začátečník, pokročilý student i erudovaný odborník.... celý text

Literatura naučná Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno: , Universum (ČR)
Originální název:

The Politics Book


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kniha politiky. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (4)

Perseus
16.03.2024 4 z 5

Určitě zajímavá kniha jako úvod do vývoje jednotlivých politický směrů a myšlení v jednotlivých obdobích historie. Jednu hvězdu ubírám za časté používání cizích slov bez vysvětlení.

pavla.ba
10.05.2020 5 z 5

Velmi poučná kniha, asi jako všechny ze série Velké ideje!


Anjin
18.11.2019 3 z 5

Opravdu pěkná kniha, která člověku může mnoho přinést zejména svým širokým záběrem, který spíše než že by přinesl ucelené informace motivuje k tomu, aby se člověk o myslitele, kteří ho zaujali, dále zajímal. Což se pojí i s přehledností vysvětlovaných myšlenek. Problémem je dosti selektivní a výběrový přístup, kdy jednostranně dominují liberální a levicově liberální autoři (stačí jen porovnat osobnosti zařazené pod liberalismus, vůči tuším třem, kteří jsou označení za konzervativce), přičemž o významu některých zařazených osob mám i pochybnosti.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Připravované knižní novinky (9. - 15. 3.)

08.03.2015


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Kniha politiky v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených26x
ve Čtenářské výzvě4x
v Doporučených1x
v Knihotéce49x
v Chystám se číst57x
v Chci si koupit56x
v dalších seznamech1x