Čas opovržení ekniha

Svět zachvátily plameny běsnící války. Čarodějové intrikují a Ciri, prchající před smrtelným nebezpečím, se ocitá daleko od Geralta i Yennefer. Sama, opuštěná, ztracená - s pocitem, že byla zrazena těmi, kterým bezmezně věřila. Pátrání po zmizelé princezně však navzdory zprávám o její smrti stále pokračuje, a Geralt žel není jediný, kdo Ciri hledá. Zaklínač i Lvíče z Gintry se stali objektem vysoké politické hry, která může zabít nejen je, ale také všechny, kdo jsou jim blízcí. Ostatně, věštba přece tvrdí, že princezně kráčí v patách smrt......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219770/big_cas-opovrzeni-nQt-219770.jpg 4.63280

Zaklínač: sága 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: (ekniha), Leonardo

Czas pogardy, 1995

Kniha Čas opovržení

Dragonian

I po těch dvaceti letech, kdy se k této sérii vracím, je to skvělá kniha. Opravdu bravurně napsáno. Má to spád, děj, souboje, napětí.

vevera6

(+ SPOILER) Další fajn díl. Ciri se učí používat svoje schopnosti a dovednosti v reálných situacích, což není tak jednoduché, jak se jí zpočátku zdálo. Podle konce to vypadá, že nám v dalším díle zase trochu zdivočí a bude s partou slušně zatápět svému okolí.
Na celé sérii se mi zatím nelíbí pouze extrémně dlouhé kapitoly, ale to je můj osobní problém, takže asi nemám co vytknout a těším se na další díl.

Frosty128

Konečně díl s ucelenějším stylem vyprávění. I když nezbytné bleskové odbočky si Sapkowski opět neodpustil. Zvrat na čarodějnickém banketu byl vskutku nečekaný (a to se stačilo vymočit do kytky na balkóně a všechno mohlo být jinak). Ale množství jmen a vzájemné pletichaření kdo s kým a jak bylo místy ubíjející až jsem tuto část celkem prozíval ... do té doby než Geralt s Ciri vytáhnou meč a nadělají ze všech karbanátky. Kromě této malé výtky je zbytek zběsilá jízda, která nedovolí vydechnout. Spousta nově příchozích postav skončí v kaluži krve, občas se vykuchá nějaká ta potvora, občas roztomilému psíkovi ukousnou hlavu. Radost číst.

Aykiru

Čas opovržení nastal a není už možné být nestranný, tuto krutou lekci pocítí zaklínač na vlastní kůži, a nejen na té své. Na rozdíl od něj všemi pronásledovaná Ciri zjistí, že hrát si na zaklínače a čarodějku je zábavné, ale pokud chce přežít, přece jen bude muset zabíjet a to nejednou. Království se jedno po druhém hroutí a tolika botami pošlapaný lid si postupně uvědomuje, že jediná strana, na které se vyplatí stát je ta svá.
Jedno zlo plodí druhé, ohně starých svárů se znovu rozhořely. Skoro až se zdá, že se stará proroctví vyplní a svět se vykoupe v krvi.
Čas opovržení, ze začátku tak připomínající pohádku o šťastné rodince, v půlce prudce sešlápne plyn a vyřítí se vstříc pořádné krvavé řeži. Plány v plánech jiných plánů, magické souboje, zrada za zradou, krev a šťastný konec v nedohlednu.
Čtvrtá kniha a druhá kniha ze série o Ciri a Geraltovi je opravdu nezapomenutelnou jízdou plnou politických pletek a nenávisti.

Haloon

Čas opovržení nám představuje skvělé postavy a dialogy, pestrý svět, ale především kotel politiky. Je jí daleko víc než v předchozím díle a není těžké se v ní ztratit. Jestli si dobře vzpomínám, tak se mi to na poprvé povedlo. Čtenáře však zajímají především postavy a jejich příběh a když je politiky moc… Proto je za mne tento, jinak opět mistrovský díl o něco slabší než předchozí.

kachnat

Opět rychle přečteno :-) Děj měl spád, překvapivé akce, Jsme napjatá, kam se Ciri dostane :-)

Set123

Do značné míry musí člověk obdivovat autora pro jeho schopnost pojmenovávat věci. Čas opovržení. A vskutku. Tato kniha nám začíná líčit rozličné lidské osudy a odhaluje nám mnoho o „hrdinech“ knihy, kteří se s těmi lidmi setkávají. Ať hovoříme o Aplegattovi, který se v jedné hospůdce setká s bílým démonem, o Černé Rayle, kterou potká Yen. Ale mnoho nám toho odhaluje i velké setkávání na Thaneddu. To je mimochodem jedna z mých nejoblíbenějších pasáží z celého Zkalínače. Autor nám pomalu představuje jednu pitoreskní postavu za druhou, provádí nás a Geralta jednou neuvěřitelnou scénou za druhou a nakonec ještě nechává Geralta to shrnout vlastními slovy, jen aby čtenáři připravil základ na dobrý záchvat smíchu.

Ale abych se vrátil k začátku, ano, čas opovržení nám předvádí přesně to – opovržení, zradu, pokrytectví, sobeckost, namyšlenost. Na druhé straně čas opovržení skýtá i nebývale prostoru pro jiný druh chování – kajícnost, obětavost, hrdinskost. A to vše nám není předváděno, jak už jsem naznačil pomocí nějakých karikatur, ale osobami, které jsou možná až moc skutečné.

Nebudu vám lhát, některé momenty jsou pro mne velice silné. Možná úplně nejsilnější je pro mne osud jedné čarodějky, čarodějky, kterou dohnalo její zoufalství. Na druhé straně je v knize samozřejmě opět ohromné množství humoru. Třeba v lázni, že…?

Sapkowski je mistrný vypravěč a buduje děj gradujícím způsobem, je schopen text vymodelovat tak, aby čtenáři poklesla čelist. Představí nám démona, neporazitelného tygra a hned o stránku dál nám připraví divadlo, které nás prostě musí ohromit. Ano, čas opovržení je skvělý. Ale nutno podotknout, předchází něčemu ještě lepšímu. Celé to divadýlko se zde rozjíždí. Z drobných lidských osudů, od výchovy mladé slečny se posouváme někam dál. Zde se začínají odvíjet životní osudy, které hýbou světem.

gambinka87

Knihu jsem "přečetla" jako audioknihu. Střídavě me kniha bavila více a méně, převládá ale dále chuť zjistit,jak to bude dále. Konflikt na Tanetu byl pro mne dost nečitelný a jsem zvědavá, jak dopadla Yennefer, byt to neni ma oblibena postava (to asi nici, i když to Geraltovi všichni asi přejeme :) Ze začátku mne i dějová linie Ciri nenadchla, ale druhá část knihy opět vtáhla do děje.