Pavla-Adina Pavla-Adina komentáře u knih

Záhir Záhir Paulo Coelho

Záhir je pro mě jednou z nejlepších Coelhových knih i po druhém přečtení. Mnoho citátů si pamatuji dodnes a občas se mi mimoděk vybaví z paměti. Přesto uznávám, že autorovo vyprávění obsahuje mnoho nadsázky a vše nemůže přesně fungovat, jak je v Záhiru popsáno, aby to nepopřelo zákony normálnosti.

25.04.2021 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Knihy spisovatelky Mornštajnové mně velice zaujaly a odvažuji se tvrdit, že jejich kvalita je stále docela na vysoké úrovni.

20.04.2021 4 z 5

Od rukopisu ke knize a časopisu Od rukopisu ke knize a časopisu Jaroslav Šalda

Nadšeně jsem přečetla asi prvních 40 stránek knihy. Zbytek obsahu je dnes příliš zastaralý, dnes minimálně využitelný.

13.04.2021 2 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Na střední škole patřil Paulo Coelho k mým nejoblíbenějším autorům. Jeho jednoduchým textům jsem věřila až tak , že jsem si v mnohém prošla stejnými osudy jako hrdinka knihy. Přesto o této knize pochybuji. Neměl by se jí nikdo doslova řídit. Myšlenky na sebevraždu jsou hrozné, uskutečnění ještě nešťastnější...

30.03.2021 3 z 5

Nová čítanka IV. k Literatuře v kostce pro SŠ Nová čítanka IV. k Literatuře v kostce pro SŠ Jana Mrózková

Čtvrtý díl Nové čítanky jsem nedokázala soustředěně přečíst celý kvůli své osobní znalosti obsažené literatury, raději jsem se těšila na nějakou novou knihu... Ale byla jsem nadšená z výběru ukázek ze zahraniční literatury. Občas se vyskytl překlep v textu. (Alespoň částečným) přečtením všech dílů této nové série čítanek jsem ukojila svůj hlad po středoškolských znalostech literatury a dostala jsem chuť objevovat literaturu současnější.

26.03.2021 3 z 5

Nová čítanka III. k Literatuře v kostce pro SŠ Nová čítanka III. k Literatuře v kostce pro SŠ Jana Mrózková

Dobrý zážitek. Začínám být touto sérií čítanek nadšená...

19.03.2021 4 z 5

Nová čítanka II. k Literatuře v kostce pro SŠ Nová čítanka II. k Literatuře v kostce pro SŠ Jana Mrózková

Zopakovala jsem si, co bych měla (snad) znát ze školní výuky dějin literatury. A možná dočtu i další navazující díly. Párkrát jsem objevila překlepy (minulý čas s koncovkou infinitivu místo -l).

15.03.2021 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Možná je údělem knih s poetickým názvem a milou obálkou, že od nich čekáme trochu víc, nebo něco, co se nás osobně dotkne. Přesto jsem neodolala, knihu přečetla a jsem za to ráda.

11.03.2021 3 z 5

Nová čítanka I. k Literatuře v kostce pro SŠ Nová čítanka I. k Literatuře v kostce pro SŠ Jana Mrózková

Naše čítanky měli mnohem menší písmo a byli obsáhlejší. Tím víc jsem nadšená z četby tohoto nového vydání.

02.03.2021 4 z 5

Hladová smečka Hladová smečka Martin Sládek

Byl to můj první pokus s tímto druhem literatury. Našla jsem si v knize pár krásných momentů a také konec vyznívá nadějně.

15.02.2021 3 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Je to můj osobní úspěch: rozečíst Tolkiena a nenechat ho v nedočtených knihách!

03.02.2021 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Příběh se dobře četl. Jako oddychovka od "klasických" nebo moderních románů zabral.

21.01.2021 3 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Kupodivu jsou Baletky celkem záživnou a poučnou četbou.

09.01.2021 3 z 5

Mé jméno je Nikdo Mé jméno je Nikdo Kristen Orlando

(SPOILER) Kniha se mi líbila, bylo to lehčí čtení, dalo by se říci oddychovka, i když s tragickým koncem.

03.01.2021 3 z 5

Tři vánoční povídky Tři vánoční povídky Petr Šabach

Kouzlo Vánoc má mnoho podob a někdy se za ním skrývají nezvyklé příběhy.

20.12.2020 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Idealisticko-ironický román rodinného typu mi dal hodně práce při čtení. Ale jsem ráda, že jsem poznala tento klenot anglické literatury 19. století. Je důležité znát tyto pilíře světové literatury.

19.12.2020 3 z 5

Cobainův těžký život a umírání. Jeho hudbu mám ráda už řadu let.

07.12.2020 4 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Kniha oslavuje češství. Krása

01.12.2020 5 z 5

Kulturní vetřelec: Dějiny čtení – kalendárium Kulturní vetřelec: Dějiny čtení – kalendárium Jiří Trávníček

Kniha mě moc bavila - netradiční pohled na dějiny zaměřené na čtenářství.

22.11.2020 4 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

To byl teda náklad..., ale jsem velmi ráda, že jsem román i autorovy komentáře přečetla (zpracovala). Už teď si myslím, že Eco se musí stále smát nad tím, jak dokázal čtenáře mást a dávat jim tolik nestravitelného materiálu.

16.11.2020 5 z 5