pavels36 pavels36 komentáře u knih

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Hodně silné čtivo.Příběh který s Vámi trochu zacloumá i otřese. Knihu hodnotím na plný počet hvězd. Nebylo hluchého místa. Období 1930 - 1948 mě vždy zajímalo nejen z pohledu nástupu fašismu či nástupu stalinismu, ale období kdy jedno zlo střídalo druhé. V této knížce se ukázala pravda nejen o násilnostech ze strany Němců,ale i ze strany Rusů. Násilnosti páchané nejen na Židech,ale i všech lidech, kteří nerespektovali tehdejší režim. O Osvětimi toho bylo napsáno hodně a nikdy mě nepřestane šokovat jaké zvěrstvo se odehrávalo v táborech. Tento příběh není jen o jednom člověku, ale celkový děj v období druhé světové války. Velmi zajímavý byl i epilog a konec knihy. Vřele doporučuji i jako povinnou četbu do škol.

15.08.2019 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Pokračovat v rozdělané práci je vždy velmi obtížné,ale musím uznat, že se to prostě povedlo.Sice trochu psané jinak než od původního autora,ale zklamání se nedostavilo.Takže děkuji a doporučuji :)

01.07.2019 5 z 5

Příběhy železné opony Příběhy železné opony Luděk Navara

Taková byla realita a skutečnost. Tuto knihu bych poskytl jako povinnou četbu do škol. Dnes si každý demokracii bere jako automatickou věc a nikdo z mladých neví jaký to kdysi bylo. Kniha je pojmem toho co jsme si prožily my ,,Husákovi děti,, i starší generace. Snaha utéci z tehdejší doby pryč a také jaké byli následky když se to nepovedlo. Prostě realita se vším všudy a vřele doporučuji!

29.05.2020 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Poslední díl série (zatím), bylo opět na plný počet hvězd. Knize nelze nic vytknout a je vidět, že každým dalším dílem jde o mistrovské díla z manželského páru. Rozhodně stojí za to si přečíst i tuto knihu, která v podstatě navazuje na předchozí díly. No a jak to bývá u těchto sérií, tak nejen to, že vše dobře dopadne, ale především opět je konec otevřený. Takže můžeme tiše doufat a přát si aby bylo další pokračování detektivní práce Joona Lina a kolegyně Sága.
Sice v tomto díle hodně lidí zemřelo, včetně těch nejbližších spolupracovníků.Více nejde prozradit dokud si tu knihu nepřečtete nebo v mém pracovním případě neposlechnete :)

12.05.2020 5 z 5

Zajímavý fiktivní příběh propletený fikcí z historie okořeněnou o humor. Slyšel jsem v podobě audio knihy čtené od Martina Stránského a povznesl knihu o level výše. Doporučuji ke čtení jako pohodu.

06.11.2019 5 z 5

Nekonečná noc Nekonečná noc Agatha Christie

Zajímavý příběh a ještě zajímavější konec. Souhlasím, že tohle se trochu vymyká stylu psaní,ale zase na druhou stranu má to děj, příběh,zápletku i zajímavý konec. Doporučuji

28.06.2020 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Poslední tedy zatím poslední díl série Cormoran Strike hodnotím na plný počet hvězd. I tento díl nezklamal a opět to mělo nejen hlavu i patu,ale i slušný děj, zápletka i konec. Rozhodně doporučuji přečíst nejen tuto knihu,ale i celou sérii. Je to skutečně velmi dobře napsané. Pár drobností by se našlo,ale není to nic co by mi extra vadilo. Takže na detektivní romány to skutečně má hodně vysoké hodnocení. Doporučuji

17.01.2020 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Výborný start celé série.Začátek trochu pomalejší a pak se to rozjede jako velmi dobrá detektivka. Doporučuji

10.01.2020 5 z 5

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Nádherné a dobrodružné čtivo co se nikdy neomrzí. Styl psaní, zápletka, příběh i napětí je prostě na plný počet hvězd. Děkujeme pane Foglare tam nahoru za Vás a nádherné knihy pro všechny generace

HHhH HHhH Laurent Binet

Tuto knihu doporučuji jako povinnou četbu do škol. Skvěle napsaná kniha plná historických faktů a odkazů autora. Nejedná se jen o operaci Anthropoid , ale i vše okolo SS, fašistické diktatury i přehled všech důležitých postav třetí říše. Četla se kniha jedním dechem a nikdy mě nepřestane udivovat jak to vše fungovalo v období 1935 - 1945. Zajímavý je i pohled jak byl Heydrich sestřelen při leteckém souboji a následně mu Himmler zakázal další podobné aktivity, neboť byl příliš důležitou osobou při konečném řešení. Nechci však prozrazovat děj této knihy,ale tento výtažek jsem prostě musel uvést. Závěrem bych skutečně všem chtěl doporučit k přečtení, tak aby jste si mohli sami udělat nejen názor,ale i zalepit díry u kterých jiných autorů chybí.

19.08.2019 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Harry je fakt dokonalý detektiv se spousty chyb.To knihu i hrdinu dělá více přirozeného.Nemám rád dokonalé postavy ala Reacher od Childa. Tato kniha se čte sama a nechybí v ní v podstatě skoro nic. Doporučuji

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Všechny knihy od Jo Nesbo se čtou výborně i tento příběh nepostrádá napětí, zápletku i trochu humoru. Doporučuji

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

I za mě asi nejlepší díl. Opravdu vše dokonalé, podrobně rozepsané a hlavně zajímavý konec se vším všudy. Doporučuji a jdu se podívat na další díl :)

02.05.2020 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Líbilo se mi to, trochu připomnělo doby ala komisař Moulin. Je to prostě Francie se vším všudy. Hlavní hrdina a představitel série Martin Servaz je takový svérázný i chybující detektiv, který však svou tvrdou prací dojde k závěru a odhalí kdo je vrah. Tento styl detektivek mi nevadí a není v knize hluchého místa. Autor Vás nejenže vtáhne do příběhu,ale hlavně přinutí přemýšlet. Není to kniha na jedno odpoledne a skutečně stojí za to si jí přečíst pak Vás to přinutí i do dalšího dílu, který s tím trochu souvisí. Takže doporučuji pro milovníky detektivních zápletek.

19.02.2020 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Nevím jak přesně ohodnotit tuto knihu. Není to thriller,ale spíše detektivní příběh vědce bioinformatiky. Samozřejmě to má vše jak by mělo být. Je to sice chvílemi vláčné a konec celkem rychlý. Avšak na plný počet hvězd to nemá.Je spousty jiných autorů,kteří vědí co chtějí čtenářům říci. Pan Andrew Mayne se v tom popravdě trochu plácal do půl knihy než se příběh dal do pohybu. Není to špatná kniha, jen jsem nejspíše čekal více. Každopádně zkusím druhý díl snad se poučil autor z chyb a v dalším pokračování to bude mít jiný průběh. Takže knihu lze přečíst né že ne,ale nedoporučuji zarytému člověku vyznávající thriller, neboť tohle je spíše lehká detektivní práce pro vysokoškoláka před závěrečnou maturitou. Děkuji

25.01.2020 2 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Kniha pojednává o nájemném vrahovi a příběh je tak vyprávěn z jeho pohledu. Rozhodně je to zase trochu jiného než jeho slavný Harry Hole.
Nechybí tomu napětí, záhada, rozuzlení i akční děj. Určitě doporučuji ke čtení a na oddych, neboť se nejedná a nic složitého či psychologicky náročné čtení. Jen prosím berte knihu trochu s nadhledem. Děkuji

20.12.2019 4 z 5

Tyranie: 20 lekcí z 20. století Tyranie: 20 lekcí z 20. století Timothy Snyder

Od tohoto autora se dá číst cokoliv. Jeho styl psaní, umění zaujmout, nevytrhává historii z kontextu a naopak doplňuje o další fakta. Pro mě je tato kniha další z řady historických faktů pojaté brilantním stylem psaním. Doporučuji i jako povinné čtivo do škol

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Prostě klasika české dobrodružné scény. I po 20 letech si rád přečtu knihy od pana Foglara. Škoda jen že dnešní čeští spisovatelé nejdou v podobném duchu a stopách

07.12.2019 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Je fakt,že autor si chvílemi občas něco přibarvil a není vše tak jak píše,ale celkově hodnocení je kladné. Tato kniha pojednává o drogách v třetí říši.Od Adolfa Hitlera až po samotné vojáky wehrmachtu či letectví i námořnictvo. Ten fakt že bylo mnoho tisíce lidí závislý na drogách je evidentní. Jinak by třetí říše nebyla tak dlouho života schopná. Je to smutné co léky jak v dějinách tak i v současnosti dokáží udělat z člověka. Autor pojal dějiny trochu jiným úhlem pohledu a podle mě nezklamal. Některé pasáže si trochu přibarvil a některé zase upravil ke knize tak aby měla začátek i konec.

16.08.2019 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Další zajímavý příběh se vším všudy a opět se fajn čte. Doporučuji