Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

☰ menu

Šikmý kostel 3 Šikmý kostel 3 Karin Lednická

Bohužel poslední díl mi přišel jako nejslabší. Bylo to docela roztahané. Čekal jsem od toho trochu víc, ale zase o tolik horší to nebylo. Prostě mě to tak nevzalo jako ty předchozí.

22.05.2024 4 z 5


Kdo vraždí v Černých lesích Kdo vraždí v Černých lesích Jiří Dobrylovský

Moc se mi to líbilo. Tahle dvojice se autorovi povedla. Škoda, že první díl jsem dostal do ruky až jako druhý. Ale zase tolik mi to nevadilo. Rozuzlení bylo celkem dobré, sice jsem čekal něco jiného, ale povedlo se to.

30.04.2024 5 z 5


Dáma v jezeře Dáma v jezeře Raymond Chandler

Někdy v roce 1966 jsem se k téhle knize dostal, protože moje mamka sbírala edici Smaragd a tak jí mám doma skoro kompletní. Od té doby je Chandler můj oblíbený spisovatel. Vždycky když mám určitou blbou náladu, Chandler je jeden ze spisovatelů, kterými si jí vylepším. Jsem rád, že jsem se k ní znovu dostal.

25.04.2024 5 z 5


Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Bezvadná kniha, kterou jsem četl už hodně dávno někdy na Průmyslovce jako povinnou četbu. Už tenkrát se mi hodně líbila. Teď jsem se k ní díky výzvě znovu dostal a líbila se mi pořád. Jinak si myslím, že 666Jitka to napsala naprosto perfektně a nezbývá než souhlasit.

23.04.2024 5 z 5


Lovec přízraků Lovec přízraků Viktorín Šulc

Velmi dobrá kniha o práci našich kriminalistů (včetně případu Hojer také Spartakiádní vrah ) a ještě další známé případy. Fotografie v příloze jsou také hlavně dost drsné. Kniha se mi hodně líbila.

20.04.2024 5 z 5


F. L. Věk I.-II. F. L. Věk I.-II. Alois Jirásek

Tak jsem se po letech znovu dostal k přečtení knihy F. l. Věk díky Čtenářské výzvě. Zjistil jsem, že čas jí na kvalitě nijak neubral. A tak jsem rád, že se mi kniha líbila i po letech. A také jsem si hned pustil i celý seriál, který jsem také už hodně roků neviděl. Spojil jsem příjemné s užitečným a celé jsem si to osvěžil.

18.04.2024 5 z 5


Království za Džbán Království za Džbán Jiří Dobrylovský

Moc se mi to líbilo. Autor v podstatě vypráví tři příběhy najednou ( příběh archeoložky Julie, příběh přátel Blahoty a Kryštofa za doby vlády Jindřicha Korutanského, příběh nastupujícího Jana Lucemburského, který přijíždí s vojskem
převzít královskou korunu). Autor podle mne všechno spojil velmi dobře a napínavě. proto dávám pět hvězdiček a rád si přečtu další díl téhle série.

11.04.2024 5 z 5


Potmě a potichu Potmě a potichu Milena Brůhová

Nemůžu hodnotit jinak než s plným počtem hvězdiček. Je to napínavé a pátrání má svojí logiku a tím i postup. Je vidět. že autorka se dobře vyznala.

09.04.2024 5 z 5


Tváře Krušnohoří Tváře Krušnohoří Petr Mikšíček

Kdy jsem byl na poslední dovolené? Tuším, že někdy v roce 2016. Od té doby jsme nikde nebyli, protože manželka začala marodit, nemohla chodit a tak jsme nikam nemohli jezdit. Proto jsem si vybral tuhle knihu, kde je psáno i o místech, kde bydlím a žiju a tady se také pohybuji. Kniha je velmi dobře napsána (jsou zde informace o obcích a městech, o lidech, kteří tu žijí a také hodně fotografií). Takže jsem v podstatě rád, že se tady pohybuji a nemusím nikam jezdit, když to nejde. Podle mne je plný počet hvězdiček.

05.04.2024 5 z 5


Smrt šumavského poustevníka Smrt šumavského poustevníka Vlastimil Vondruška

Další díl Oldřicha z Chlumu je trochu vylepšený o nové vyšetřovatele a dokonce i Ota začíná přemýšlet o manželce a vlastních dětech. Jinak detektivka jak má být a průběh pátrání, jak jsme u autora už naučení je perfektní a závěr logický. Plný počet hvězdiček, nic jiného nemůžu dát.

23.03.2024 5 z 5


Kdybych zemřel Kdybych zemřel Jiří Švejda

Celkem průměrná kniha autora a dost pesimistická. Jiné knihy od autora (např. Havárie nebo 2000 světelných let ) se mi líbily daleko víc.

19.03.2024 3 z 5


Václav Neckář: Šíleně veselý princ Václav Neckář: Šíleně veselý princ Václav Neckář

Moc pěkná kniha včetně fotografií ze kterých jsem část vůbec neznal. Také jak Neckář bojoval za Martu Kubišovou jsem vůbec nevěděl. Moje hodnocení bylo jasné za plný počet hvězdiček. Knížku doporučuji hlavně těm, které podobná témata zajímají.

16.03.2024 5 z 5


Duna Duna Frank Herbert

Musím říct, že je ostuda mít tuhle knihu od roku 1988 doma a nedostat se k jejímu čtení. To je přesně můj případ. Jsem rád, že jsem se k ní konečně dostal a vůbec toho nelituji.

15.03.2024 5 z 5


Herecká manželství - Nové příběhy Herecká manželství - Nové příběhy Michaela Remešová

Velmi dobře napsáno. Jednotlivé příběhy jsou dobře rozebrané a celkem se dozvíme i mnohé příběhy, které jsem vůbec netušil ( například Josef Zíma a Marie Kyselková, Petr Kostka a Carmen Mayerová a další). Myslím, že se kniha autorům povedla.

12.03.2024 5 z 5


Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Vidím to asi jako většina tady. Když to byla povinná četba, moc mě to nebavilo a nijak jsem k tomu nepřilnul. Po letech je to ale něco úplně nového, asi to je tím, že se na svět dívám jinak, než dřív. A nebo jsem třeba dostal rozum.

09.03.2024 5 z 5


Rukulíbám... Rukulíbám... Vittorio Schiraldi

Docela dobrý průměr, který se dá číst. Citát : Skončila doba Lupary ( kulovnice na vlky ) a nastala doba samopalů. Narodila se nová Mafie. Tenhle citát vystihuje celou knihu.

02.02.2024 3 z 5


Mikeš Mikeš Josef Lada

Kniha, kterou jsem si zamiloval někdy v roce 1959, když jsem jí četl poprvé a moc se mi líbila. Potom se mi někde zatoulala a nebo mi jí někdo možná nevrátil. Pak v pozdějším věku jsem na ní ani nevzdechl. Až teď jsem si jí díky Výzvě půjčil v knihovně a znovu jsem jí přečetl. Jsem moc rád, že jsem se ke knize mohl vrátit. Je škoda, že dnešní malé děti tyhle knihy už moc nečtou. Na škodu by jim to nebylo.

28.01.2024 5 z 5


Miloš Jakeš - Příběh komunisty Miloš Jakeš - Příběh komunisty Miloš Jakeš

Docela mne to dostalo, když jsem si uvědomil, že Jakeš měl místy dobrý odhad a také výhled do budoucna. Rozhodně to není můj oblíbenec, ale v knize část pravdy určitě má a tak, když občas sleduji, co se děje v ČR, tak to bohužel vidím místy také špatně.

24.01.2024 4 z 5


Nacisté a české poklady Nacisté a české poklady Emil Hruška

Docela slušné. Hlavně mě zaujal Relikviář sv. Maura, protože se to odehrálo kousek od nás a vzbudilo to tehdy veliký zájem lidí a také se samozřejmě šel kdekdo podívat do Bečova. Já také a dost se mi to líbilo. Četl jsem také pár knih od autora a dost se mi líbily.

04.12.2023 4 z 5


Tajemství řádu arboriánů Tajemství řádu arboriánů Ivan Bauer

Čekal jsem podle popisu něco lepšího, ale asi zbytečně.Byl to jen obyčejný průměr. Proto tak málo bodů, na Foglara to nemá.

28.11.2023 3 z 5