Kdo vraždí v Černých lesích přehled

Kdo vraždí v Černých lesích
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528594/bmid_kdo-vrazdi-v-cernych-lesich-6581e276a25e1.jpg 5 7 7

Meč a pergamen série

< 2. díl >

V Českém království vládne Jindřich Korutanský, kterého již nikdo nebere vážně, zemí zmítají nepokoje, a aby toho nebylo málo, někdo začal vraždit významné představitele městského stavu, jejichž statky se nacházejí v oblasti tzv. Černých lesů. Jindřichovy starosti přitom prohlubuje fakt, že se jedná o jeho stoupence. Vypátráním vrahů jsou proto králem pověřeni velitel posádky Pražského hradu rytíř Blahota z Lítožnice a jeho přítel mnich Kryštof ze slavného Zbraslavského kláštera. Je možné, aby pachateli uvedených zločinů byli tajemní křižáčtí rytíři?... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kdo vraždí v Černých lesích. Přihlašte se a napište ho.

čef
10.06.2024 4 z 5

Historická detektivka má v této době zelenou a věnují se jí více či méně dobře mnozí spisovatelé. Tento příběh má sice pomalý spád, ale vcelku se dá dobře číst i nějaké poučení z historie se dá pochytit nicméně detektivka jako taková to asi není. Spíše se jedná o popis politické situace v této poměrně turbulentní době okolo roku 1310. Čtenářům historické literatury se bude líbit zejména doslov.

Pavelpi
30.04.2024 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Tahle dvojice se autorovi povedla. Škoda, že první díl jsem dostal do ruky až jako druhý. Ale zase tolik mi to nevadilo. Rozuzlení bylo celkem dobré, sice jsem čekal něco jiného, ale povedlo se to.

nero 13
04.04.2024 5 z 5

(SPOILER) Tak jsem se znovu potkal s bratrem Kryštofem a jeho přítelem rytířem Blahotou z Lítožnice, které jsem poznal v knize Království za Džbán. Děj v tomto pokračování ovšem časově předchází tomu co se stalo při obléhání hradu Džbán.
Jak už název napovídá Kryštof s Blahotou pátrají po vrazích kteří řádí v okolí Prahy a rozsévají strach mezi zdejšími usedlíky. I když výsledek vyšetřování dopadl jinak než jsem čekal, tak už z toho důvodu že zadavateli vyšetřování byl královský pár, Anna Přemyslovna a Jindřich Korutanský, který patřil mezi nejneschopnější vládce který jsme kdy měli, tak se vlastně není čemu divit.
Podle náznaků v této knize se Kryštof s Blahotou seznámili při vyšetřování vraždy krále Václava III. a docela bych uvítal i díl z této nové série, který by se této událostí, která tak změnila chod našich dějin věnoval.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Dokonalé městečko, Šašek a další knižní novinky (11. týden)

10.03.2024

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Kdo vraždí v Černých lesích v seznamech

ve Čtenářské výzvě1x