Království za Džbán přehled

Království za Džbán
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516555/bmid_kralovstvi-za-dzban-65d267d346407.jpg 4 24 24

Meč a pergamen série

Píše se rok 1310 a do Čech přichází Jan Lucemburský, manžel Elišky Přemyslovny, aby pro sebe získal český trůn, na němž ještě stále sedí neschopný a neoblíbený Jindřich Korutanský. Do cesty se mu však nečekaně postaví mocný hrad Džbán a s ním i jeho statečná posádka. Řeholní bratr Kryštof a rytíř Blahota z Lítožnice, kteří se na Džbáně shodou okolností ocitli, tak musí vzdorovat obrovské přesile protivníka. Kdo je ale přítel a kdo nepřítel? Tajemství těchto dramatických událostí odhaluje o sedm staletí později mladá archeoložka Julie, snažící se vypátrat, co se tehdy na hradě Džbán opravdu událo...... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Království za Džbán. Přihlašte se a napište ho.

astroweb
21.06.2024 3 z 5

Nebylo to špatné, střídání současnosti a minulosti mě bavil, trochu moc popisných technických informací o dobývání hradu i archeologického výzkumu.

Dandulka
07.06.2024 5 z 5

Zajímavě zpracované téma o historii hradu, o kterém toho moc nevíme. Prolínání minulosti se současností se v historickém románu tak často nevidí.

kolacky
26.04.2024 4 z 5

V množství historických knížek je tahle na dobré úrovni. Rytíř Blahota a mnich Kryštof jsou chlapi, kteří mají charakter.

A rok 1310 se pak dobře pamatuje :-)

Letní bouřky, Neodolatelná a další knižní novinky (30. týden)

23.07.2023

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Království za Džbán v seznamech

v Právě čtených2x