Království za Džbán přehled

Království za Džbán
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516555/bmid_kralovstvi-za-dzban-65d267d346407.jpg 5 20 20

Meč a pergamen série

1. díl >

Píše se rok 1310 a do Čech přichází Jan Lucemburský, manžel Elišky Přemyslovny, aby pro sebe získal český trůn, na němž ještě stále sedí neschopný a neoblíbený Jindřich Korutanský. Do cesty se mu však nečekaně postaví mocný hrad Džbán a s ním i jeho statečná posádka. Řeholní bratr Kryštof a rytíř Blahota z Lítožnice, kteří se na Džbáně shodou okolností ocitli, tak musí vzdorovat obrovské přesile protivníka. Kdo je ale přítel a kdo nepřítel? Tajemství těchto dramatických událostí odhaluje o sedm staletí později mladá archeoložka Julie, snažící se vypátrat, co se tehdy na hradě Džbán opravdu událo...... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Království za Džbán. Přihlašte se a napište ho.

Dandulka
07.06.2024 5 z 5

Zajímavě zpracované téma o historii hradu, o kterém toho moc nevíme. Prolínání minulosti se současností se v historickém románu tak často nevidí.

kolacky
26.04.2024 4 z 5

V množství historických knížek je tahle na dobré úrovni. Rytíř Blahota a mnich Kryštof jsou chlapi, kteří mají charakter.

A rok 1310 se pak dobře pamatuje :-)

Boby17
23.04.2024 5 z 5

Příběh odehrávající se ve dvou časových rovinách - v současnosti a v roce 1310 se mi velice líbil a nemám vůbec žádný problém dát knížce všechny hvězdy. Rytíř Blahota z Lítožnice i benediktinský mnich Kryštof jsou rovní chlapi, kteří se ve složité době zapletli do vysoké hry. Jak se jim vedlo, to si přečtěte sami. Určitě se brzy pustím do dalšího dílu.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Letní bouřky, Neodolatelná a další knižní novinky (30. týden)

23.07.2023

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Království za Džbán v seznamech

ve Čtenářské výzvě5x