pavčape pavčape komentáře u knih

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Knížka o tajemství, které si s sebou Grace nechtěla vzít do hrobu. Co tak strašného způsobila, že se s tím musela svěřit ve svých vzpomínkách? Příjemné čtení o tom, jak nepatrná lež může způsobit tragédii.
Autorka ráda líčí své příběhy na pozadí světových válek. Oceňuji, s jakou přesností dokáže vylíčit utrpení těch, kdo se těchto konfliktů zúčastnili i to, jaké trauma si s sebou další dlouhé roky nesou...

01.03.2019 4 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Tak po delší době opět sahám po thrilleru. Možná proto jsem celkem spokojená. Nápad s lobotomiemi prováděnými obětím je neotřelý, ale celkově je knížka méně děsivá než třeba příběhy Ch. Cartera.

30.10.2018 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Příjemně plynulé čtení. Romantika jak vyšitá, ale o to v téhle knize přece šlo.

26.07.2018 4 z 5

Cigaretka na dva ťahy Cigaretka na dva ťahy Dominik Dán

Dominik Dán... Co dodat? Pokaždé odkládám tu chvíli, kdy začnu číst další jeho knížku co nejdál, abych se měla na co těšit.
"Cigaretka" byla mojí první audioknihou a musím zatleskat. Skvělý přednes M.G. Jen mě mrazí při pomyšlení, že autor vychází ze skutečných případů a propojení zločinu s nejvyššími kruhy (v politice, mezi policajty i jinde) je realita. Divoké devadesátky jsou toho důkazem a bohužel to tehdy neskončilo. Jak to ale dopadne s Krausem se uvidí. Teď když je v hledáčku a má už i svou složku ...

04.07.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Čtu a čtu a stále nechápu... Nemůžu si pomoct, ale styl vyprávění autorky mi absolutně nevyhovuje. Nesedí mi přeskakování z jedné dějové osy do druhé. Nesedí mi přeskakování mezi jednotlivými postavami. Nesedí mi množství postav, mezi kterými se ani na konci knihy zcela neorientuju. Mnohé monology a úvahy jednotlivých postav mi přijdou zbytečné, protože mi stejně v objasnění děje moc nepomáhají.... Tuhle osobu jsem celou dobu považovala za mladou dospívající dívku, najednou s úžasem zjišťuju, že má dospívající dceru! Kde jsem se v ději ztratila, že jsem to nepostřehla? A takovým momentů jsem v knížce zaznamenala několik. Jsem takřka na konci knihy a nedala bych ani prst do ohně za to, kolik žen se vlastně v té proklaté tůni utopilo, protože to prostě nevím! Pochybuju o sobě - jsem asi hloupá, ale tohle nedávám... Dívka ve vlaku mi přišla celkem nic moc, ale dočetla jsem ji i přesto, že mě hlavní postavy štvaly. Pochopila jsem pointu. Tady zatím nechápu nic... Zbývá mi poslední část knihy a uvidím, či prozřím... Pokud se mi u knížky stává (nikoli stane, ale stává), že se mi myšlenky toulají bůhví kde, tak pro mě není knížka SUPER, SKVĚLÁ ...atd. Knížka mě musí pohltit natolik, abych od ní nerada odcházela. Tady se to autorce opravdu nepovedlo.

31.10.2017 1 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Poslední aristokratka lepší, ale nasmála jsem se také!!!

09.02.2017 4 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

První knížka od autorky a musím uznat, že se mi líbila. Příběh byl čtivý, rychlé a krátké kapitoly pomáhají tomu, že jste za chvíli na konci. Hodně jsem srovnávala s Trhlinou od Kariky, ta měla větší potenciál. Možná díky tomu, že mizení na Tribeči má reálný podklad, ale Kateřina taky dobrý. Jen si myslím, že jednotlivé postavy mohly být trochu lépe vykreslené, jejich povaha a tak. Ale možná na to v knížce už nezbylo místo. ;-)

07.04.2023 3 z 5

Priepasť Priepasť Jozef Karika

Teda to jsem se zase napálila. Po Trhlině, Tmě a Strachu jsem se těšila na další příběh,ale po pár stránkách už jsem se začínala nudit. Začátek slibný, průběh nudný a opakující se myšlenkové pochody našeho hrdiny zdlouhavé, konec vymodlený. Když jsem viděla slovo Sprunggaist potřetí na jedné straně, chtělo se mi brečet

23.04.2022 2 z 5

Začátek Začátek Lenka Chalupová

Trochu jinak napsaná knížka Lenky Chalupové. Níže možný SPOILER

Pokud zhodnotím celkově, knížka se mi líbila, pokud budu hodnotit jednotlivé příběhy vyprávěné psycholožkou Vandou, budu hodnotit takto:
Holka z krabice ****. Bylo mi trochu líto Inky, kterou matka zneužila, aby dosáhla toho, čeho chtěla dosáhnout.
Vánoční baňka***. Hlavní hrdinka trochu divná, moc sympatií u mě nevzbudila a moc jsem jí nerozuměla.
Houbař*****. Nevěděla jsem na čí straně je pravda a ke kterému protagonistovi cítit sympatie. Hodně smutný příběh, který sahal hodně daleko do minulosti.
Malá prolhaná bestie*****. Tak tohle mě dostalo. Jolana, která byla obětí svých nejbližších měla mé sympatie od začátku do konce.
Loutkoherečka*****. Tu zrůdičku jsem nesnášela od prvních řádků
Vtipálek***. Ten se mi zdál nejméně pravděpodobný, i když proč ne? Pohnutka Miriam způsobila celou tuhle nešťastnou nit "náhodných" setkání a událostí.

17.11.2019 4 z 5

Kunhuta Přemyslovna: Vynucený sňatek českého a polského království Kunhuta Přemyslovna: Vynucený sňatek českého a polského království Hana Parkánová-Whitton

Víceméně romanticky zpracovaný příběh princezny Kunhuty, dcery Přemysla Otakara II. a sestry Václava II. Možná je zde více smyšlenek než historických faktů, kniha se čte hezky spousta věcí mi v mysli zůstane spíše než z hodin dějepisu.

24.09.2019 3 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Knížka se četla dobře, za víkendový den přečteno, ale ... Ale asi nejsem ta správná cílová skupina. Horory příliš nevyhledávám, řekla jsem si, že to zkusím. Ale buď je knížka slabý odvar hororu a nebo se já neumím lekat. Protože jsem se vážně ani jednou nevyděsila. Trhlina se mi líbila více, o té jsem ještě dlouho přemýšlela. Tma mě přemýšlet nedonutila.

11.03.2019 3 z 5

Mrtvá šelma Mrtvá šelma Jiří W. Procházka

Nevím, začetla jsem se až v poslední třetině knihy. Další díl asi číst nebudu

08.01.2019 3 z 5

Slepá bába Slepá bába Jarmila Pospíšilová

Knížky Jarmily Pospíšilové se čtou velice lehce a děj plyne nenásilně a přirozeně. Stejné je to i v příběhu Slepá bába, kdy autorka sáhla po lehkém thrilleru, kdy hlavní hrdinku pronásleduje neznámý stalker. Jak to všechno dopadne? Věřím, že dobře. :-)

06.01.2019 4 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

A kruh se uzavřel... V knížce vystupuje opravdu celkem dost postav a musela jsem si dávat pozor, kdo s kým a proč, ale neztrácela jsem se v nich. A všechny ty ženy, muži i děti byli pro děj podstatní, všichni byli nějakým způsobem spřízněni, ať už příbuzenskými vztahy nebo tím, že jim osud zkřížil cesty. Příběh je to smutný, k zamyšlení a přestože skončil, pokračuje. A chyběl už jen krůček, aby alespoň jeden příběh došel šťastného konce... Někdy by stačilo tak málo...

29.11.2018 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Tak nevím... Komentáře předpovídají vynikající čtivý thriller, proto jsem byla plná očekávání. Nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila a příběh nezaujal, ale čekala jsem větší bombu! Občas se mi myšlenky toulaly jinde, ale krátké kapitoly se četly dobře. Ve srovnání s Ch. Carterem - ten nemá konkurenci. Nicméně jistě si přečtu všechny díly a dám Kim šanci, ale už k nim budu přistupovat s větší obezřetností a menším očekáváním ! :-)

17.03.2018 3 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Vynikající kniha i film z roku 1974

18.10.2017

Mráz Mráz Bernard Minier

Po přečtení některých komentářů ke knize jsem dumala, co mě čeká... Budu zklamaná nebo nadšená? Řekla bych, že ani jedno. Knihu jsem dočetla celkem v klidu, žádné extra napětí se nekonalo. Ale přečíst se to dalo. Pakliže nás autor zaváděl na falešnou stopu, tak tedy nevím, která to byla, jelikož dle mého názoru zde moc pachatelů na výběr nebylo. Soustředila jsem se ovšem na jedno: na postavu majora Servase a to jsem se fakt bavila! Detektiva si představuju (asi zhýčkaná Robertem Hunterem, Harry Holem, Joonou Linou nebo Richardem Krausem) jako neohroženého hrdinu, který si ví vpodstatě vždy rady. Tady Martin mi připadal takový nějaký zmatený a tápající, navíc mu opravdu neustále bušilo srdce, svíralo hrdlo, jímal jej děs a tepalo ve spáncích! Na mě působil spíše vystrašeně nežli neohroženě! A to že neumí střílet a dokonce si zapomene zbraň v přihrádce auta... No to už je na pováženou. Nutno uznat, že poručík Columbo toho s revolverem taky moc nepředvedl, ale měl zas jiné nesporné plusy, díky nimž se stává nesmrtelným! Tadyhle na majora Servase jistě časem zapomenu.. Nicméně i přesto, že měla kniha více než 600 stránek, dočetla jsem ji...

04.10.2017 2 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Jó Kepler!!! Těšila jsem se na další příběh Joony Linny a určitě jsem nebyla zklamaná. Nicméně výhrady ke knížce byly... Knížka začala dobře, příběh se jevil napínavý, v duchu "starých" keplerovek. Proč jen tam zakomponovali linku s teroristy, nepodařeným zásahem v loděnici, netuším. Na vývoj děje to dle mého názoru nemělo žádný vliv a bylo to zbytečné. Kdyby to autoři vynechali, knížka by možná měla o 100 stránek méně, ale jednalo by se opravdu o thriller a ne politický propletenec. Můj názor. Jinak dobrý, zápletka zkombinovaná z více "předloh", ale nevadilo. Na Hypnotizéra, Svědkyni ohně nebo Písečného muže neměla, ale četla se dobře. A že by měl Joona zaděláno na řešení další záhady? Doufejme! :-)

05.08.2017 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Úžasné počtení a švédské (podotýkám švédské) filmové zpracování také nemá chybu! Obdivuji Lisbeth!

28.01.2017 5 z 5

Neděle jako stvořená pro vraždu Neděle jako stvořená pro vraždu Zdena Frýbová

Knížky Zdeny Frýbové mám ráda a ráda se k nim vracím. Neděle jako stvořená pro vraždu mi pasovala do Čtenářské výzvy, tak jsem po ní bez váhání sáhla. Je pravda, že před těmi cca 20 lety, kdy vyšla, se mi líbila mnohem více, ale já prostě autorce fandím, mám ráda její humor, její postavy, kdy vy okamžitě víte, kterou byste měli mít rádi a která je fuj! Mám načteny téměř všechny její knížky a spousta z nich má co nabídnout i po té dlouhé době od jejího prvního vydání.
U Robina I. i II. a Otcem i matkou proti své vůli, ale i u téhle se musím smát nahlas i po letech.

14.10.2020 5 z 5