Vražda v Orient-expresu

Vražda v Orient-expresu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350980/bmid_poirot-vrazda-v-orient-expresu-YAB-350980.jpg 5 2650 379

Hercule Poirot série

Hercule Poirot právě přicestoval do Istanbulu, ale vzápětí je telegramem odvolán do Anglie. V Orient-expresu, kam nastoupil, upoutá jeho pozornost bohatý Američan Ratchett; mimo jiné nabídkou vysoké odměny za to, že jej detektiv ochrání před hrozícím vražedným pokusem. Poirot odmítá – a následujícího rána je Američan ve svém kupé nalezen ubodán k smrti. Orient-expres uvízl v závějích a cestující i posádka zůstali ponecháni napospas osudu. Každý se svým tajemstvím, každý se svou záhadnou minulostí… a teď i s podezřením ze zločinu. Málokterá detektivka se dočkala tolikera adaptací, tradičních i netradičních: existují komiksová zpracování, japonský seriál i počítačová hra. Nejnovější filmové verze se ujal britský herec a režisér Kenneth Branagh – a obsadil ji hvězdami jako Judi Dench, Michelle Pfeiffer či Johnny Depp. Titulní role se ujal sám. Česká premiéra filmu je plánována na 9. listopadu tohoto roku.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Knižní klub

Murder on the Orient Express , 1934

michaela.97
29.02.2024 audiokniha 3 z 5

*audioknížka* je skvěle namluvená, ale i zpracovaná po zvukové stránce.

Co se týče příběhu, tak musím říct, že mě bavil - Agátha je prostě autorka všech generací! Ale někdy jsem myšlenkama odbíhala jinam a pak jsem se ztrácela. Možná je to jenom moje roztěkanost (děje se mi to teď u spousty knížek) nebo mi tam něco chybělo - to něco do těch 4 hvězdiček.

Postavy byly bravurní, ty mě bavily hodně. Prostředí - miluju. Kdo ještě neviděl film, tak musí napravit.

EvelineGray
23.02.2024 5 z 5

Co k tomu dodat? Agatha ve své nejlepší formě. Ačkoli jsem trochu tušila, že vzhledem k jejímu stylu nebude vrahem zahradník a snad poprvé jsem řešení uhodla (samozřejmě když už k němu byl jen krůček), bylo to skvělé. Zvlášť miluju, jak rozhazuje maličké návnady, tak nenápadné, že si říkáte, že teď jste na to kápli, jen aby se vám vzápětí vysmála a ukázala, že jste jí jen skočili na udičku. Geniální.

Emik87
18.02.2024 5 z 5

Zřejmě vrchol Poirotovské Agathiny tvorby. Skvělý příběh, postavy, zápletka i vyřešení.

zdenka283
16.02.2024 4 z 5

Skvělá detektivka!

glombas
03.02.2024 5 z 5

Tahle kniha je pro me tak neskutecne ctiva, ze to az neni mozne. Skvely pribeh, ktery odsypa uzasnym tempem.

Iva B.
10.01.2024 5 z 5

Miluju!!!! Přečíst si něco od Agathy je vždycky dobrý nápad a vytrhnutí z nějaké čtenářské krize!

PinkBunny
02.01.2024 5 z 5

Nejlepší kniha od A.Ch. Moc se mi líbilo prostředí, motiv, vlastně úplně všechno. Pro mně detektivna č. 1
Čteno ušima.

OldaB
31.12.2023 5 z 5

Detektivní klasika, která mě při čtení vždy potěší.

Hoblinka
29.12.2023 3 z 5

Ten konec mi nesedl.

Cassidy.L
26.12.2023 5 z 5

Velmi povedené a nadčasové dílo

Jerry H
14.12.2023 5 z 5

Nadčasové dílo.

Elulilinka1
09.12.2023

Pro mě první a rozhodně ne poslední dílo od královny zločinu. Samozřejmě jsem si myslela, jak tu vraždu levou zadní vyřeším. No nevyřešila. A ten konec mě dostal. Christie je bohyně.

Lukyn96
16.11.2023 3 z 5

Dobře napsaná detektivka v hlavní roli se vždy galantně vystupujícím Herculem Poirotem v hlavní roli. Knihu jsem si přečetl jako klasiku, o níž už jsem něco slyšel, přestože detektivní žánr moc nemusím.

Vakalik
19.10.2023 5 z 5

Agathu Christie jsem četla podruhé. A má opravdu nadčasové, osobité vyprávění. Trochu jsem se ztrácela v nedůležitých postavách, ale Agatha asi zůstane jediným detektivním autorem, kterého budu číst.

Díra_na_trhu
18.09.2023 5 z 5

Na knihu budu vždy vzpomínat kvůli krásné atmosféře, o níž se postaral luxusní Orient expres, a kvůli svéráznému uchopení "vyššího principu mravního".

Nikola086
23.08.2023 4 z 5

Klasika, která rozhodně neomrzí! Náramně promyšlený příběh, který zapálí mozkové závity i svým čtenářům. Napínavé až do konce příběhu.
Menším mínusem byly francouzské věty, které nebyly nikdy přeloženy, já pochytila pár slov, ze kterých se dalo vydedukovat o čem je řeč, ale neznalí čtenáři nebudou vědět vůbec.

dancadragneel
07.08.2023 5 z 5

Hercula Poirota jsem si oblíbila už ve Smrti na Nilu a tak když na mě vypadl další příběh rozhodla jsem se do něho jít. Christie uměla skvěle psát a já jen mohu říct, že jsem propadla jejímu talentu. Nemohu se dočkat dalšího příběhu...

LindaSimonoff
06.08.2023

Můj neoblíbenější Poirot, ale co se týče překladu, tak se mi vůbec nelíbil, bohužel. Myslím, že zde již byl Poirot ve svých starších letech a on tam mluví, jak kdyby teprve do země přijel....No, každopádně, příběh je super :).

Kakho-Oto
08.07.2023 5 z 5

Skvělý detektivní román s nečekaným rozuzlením. Jsem velice rád, že jsem příběh dopředu vůbec neznal, a mohl si ho tak náležitě užít. Vzápětí jsem se podíval na filmovou adaptaci z roku 1974, a došel jsem k názoru, že Vražda v Orient expresu patří k těm příběhům, které je mnohem lepší si přečíst, než sledovat jejich filmovou/televizní adaptaci. Je to teprve třetí román Agathy Christie, který jsem si přečetl, ale již teď se nedivím tomu, že bývá počítán k těm vůbec nejlepším detektivním příběhům z pera slavné Britky.

puczmeloun
23.06.2023 4 z 5

Po shlédnutí stejnojmenného filmu (a následně i dílu známého seriálu s Davidem Suchetem - bavil mě víc) mi to nedalo a chtěl jsem si pročíst i originál. Těch "ALE" totiž bylo ve filmu víc než dost a zajímalo mě, jak se s tím vypořádává originál (co všechno film změnil, ubral nebo přidal). A musím říct, že víc než dobře. Má to skvělou atmosféru té doby, Poirot je prostě skvělý (takový, jakého ho znám z už zmíněného seriálu) a celé to má rychlý spád. I když je pravda, že když už jednou člověk zná pointu, nikdy to nebude tak dobré jako na poprvé. Na druhou stranu mi některé kousky skládačky zapadly hned na první dobrou "při prvních výsleších", protože už jsem jako čtenář očekával, kde je skrytá pravda.