Paulika419 Paulika419 komentáře u knih

Plamen a květ Plamen a květ Kathleen E. Woodiwiss

Trochu Popelka trochu Sever proti jihu.Nepatřím mezi takové romantiky,abych hltavě četla stránku za stránkou.No dalo se až na ty neustálé slzy a zapínání šatů.

16.02.2024 4 z 5

Sedmý syn Sedmý syn Reay Tannahill

Kdo je náruživým milovníkem anglických dějin a předem zná podrobnosti z doby panování Eduarda IV a rodové vazby,tak se může směle vrhnout do čtení.Postava Richarda III a Jindřicha VII z pohledu spisovatelky spíše dokumentuje události vložené rozumnou formou do románu.Pokud si chcete vychutnat tu třešničku na dortu volte P.Gregory .

08.02.2024 5 z 5

Vlk a holubice Vlk a holubice Kathleen E. Woodiwiss

Mám ráda romány z ranného středověku.Doba kdy Vilém zvaný Dobyvatel plenil Anglii neodmyslitelně patří k těm nejlepším pro zdařilou literární tvorbu.Ovšem pokud bych byla ve věku 13 až 15 roky tak bych tento román považovala za TOP.Jak již přede mnou komentovala čtenářka o erotickou scénu kniha nezavadila.Paní spisovatelka to dobře rozehrála,ale někdy jsem byla na pochybách zda k něčemu došlo.O tom svědčí i závěr knihy kdy byla hrdinka Aislin překvapena o ztrátě panenství.Dále Gwynet negativní postava o které věděli všichni,že zradila a nechali ji úplnou volnost aby otevřela hlavní bránu úhlavnímu nepříteli Ragnorovi.Wulfgar typický románový sympaťák trochu ješita ale pravý zocelený chlap pro tvrdý život s postupnou slabostí pro jednu ženu.Proč ne ,šlo to číst ale ta šťavnatost aby mě to dostalo tomu chyběla.

07.02.2024 4 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Okázalý styl Di Fulvia u mě zanechal pozitivní dojem i když jsem se obávala,že gangsteři nejsou to pravé ořechové. Ovšem autor umí a snadno si získává čtenáře zrovna jako Christmas.Vždy pohodí do románu nějakou návnadu v tomto případě Billa zase vraha, násilníka,narkomana jen ne člověka. Taky i v tomto románu se židovství stává tématem k zamyšlení.Právě díky Americe tento národ unikl ze spárů Hitlera.Co dodat spisovatel již nežije a jeho poslední kniha ještě nevyšla je to pro mne takové smutné rozloučení z jeho tvorbou.

03.02.2024 5 z 5

Sestry z Versailles Sestry z Versailles Sally Christie

Dobře napsaná dobová kniha.Rozhodně autorka věděla o čem píše.Našla jsem si i portréty malíře jednotlivých sester. Luisa byla velmi krásná a oduševnělá odlišná podobou od svých sester.Paulina mě překvapila, vůbec nebyla ošklivá jiná, spíše typ do dnešní doby.Ostatní sestry byly na sebe velmi podobné a rozhodně se Diana nepodobala Paulině.Za mne Diana pobrala krásy nejméně.Hortenzie a Marie Anna byly krásky asi té doby.

28.01.2024 5 z 5

Všechny touhy vedou do Říma Všechny touhy vedou do Říma Luca Di Fulvio

Anebo, jak cirkusáci dělali revoluci.V komentářích mnozí psali,že tento román Di Fulvia patří k slabším z celé jeho tvorby.Svým hodnocením se taky přikláním tím že dávám 4 hvězdičky.Možná tam chybělo více akčních momentů a tak kniha odradila čtenáře.Psychopat Leon a Albánec se postarali aby příběh nepostrádal napětí,ale hlavním hrdinům jakoby se nedostávalo kuráže.Sice konec dobrý všechno dobré,ale něco mě nepřesvědčilo o tom dobrém konci.

25.01.2024 4 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

I já jsem pobrala Luca Di Fulvia za svého,jak mnozí s vás.Neřekla bych,že by mě vadila vulgarita nebo porno když román byl čtivý ,napínavý a nepostrádal prvky akčnosti. Dokonce nechyběl horor,který zrovna nemusím,ale spisovatel tomu dal takový říz a postavu perverzního Barona italského zbohatlíka stvořil na míru.Další postava Amos židovský pasák původem pražák naháněl hrůzu od první stránky,kdy spisovatel o něm začal psát.Hrdinové Rachel,Rocco Rosetta a další se postarali o dobrodružství, kdy si zpříjemníme volnou chvíli čtením dost dobrého románu.Z mnohých rodin i po první světové válce z důvodu krize odcházeli lidé do různých míst Ameriky.Můj děda odešel za prací protože tam měl určité zázemí,které mu poskytly jeho o hodně let starší sestry.Pracoval na jatkách a tak posílal babičce dost financí pro potřeby rodiny.Hold byl dobrodruh v první světové válce v ruském zajetí a po válce v Americe.Babička celý život cestovala pouze v rámci okresu.Právě tato kniha mě připomněla,že jsem měla vyzvídat více ,třeba by to bylo taky na román.

19.01.2024 5 z 5

Kalich Kalich Nancy Bilyeau

Pravdou je že Joanna Staffordová je fiktivní hrdinka a že nikdy nebyla spřízněna s JindřichemVIII ani jinými skutečnými postavami tohoto románu.Obvzlášť je zajímavá skutečnost,jak si spisovatelka pohrává s černou magií a věštbou spojenou s pravou vírou do které je zapojena jeptiška.Kniha by měla mít pokračování.Zůstává nejasný platonický milostný trojúhelník a co nezvěstný Edmund?

14.01.2024 5 z 5

Vzpurná dcera Vzpurná dcera Lori Banov Kaufmann

Pokud autorku inspiroval náhrobek k napsání románu,tak za mě dobře zvolené téma k zamyšlení čtenáře.

10.01.2024 5 z 5

Koruna Koruna Nancy Bilyeau

Ten kdo přičichl k tudorovské vládě Jindřicha VIII,tak zajímavé čtení.Popravy na denním pořádku ,Tower přeplněný k potěšení mocných.Změna náboženství a odtržení církve od Vatikánu nastavila pravidla rušení a likvidaci klášterů.Děj pomalu a postupně odhaluje intriky,vráždu ale i tajemství koruny na základě archivních a knižních podkladů.Propletenec hrdinky Joanny a dvou bratří Richarda a Edmunda nastavuje jiný pohled co se děje za zdmi kláštera.Takzvaná Athelstanova koruna se stala předmětem pátrání,kdo se koruny dotkl brzy zemřel.Známe to i z naší historie Heydrich si nasadil korunu a byl spáchán na něho atentát.

08.01.2024 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Už sympatické mě bylo to,že hrdinka této knihy Giuditta pocházela z řeckého ostrova Euboia,protože jsem tam před půl rokem byla.A místo kde se děj odehrává Benátky jsem taky navštívila takže jsem si snadněji srovnala pohyb románových postav.Samozřejmě Mercurio a Giuditta mě připomínali Romea a Julii a závěrečná část knihy zda k Novému světu doplují film Černý korzár.A vůbec to první ghetto a vykonstruovaný proces mě tak zaujaly,že spisovatele zařadím mezi své oblíbené autory.

01.01.2024 5 z 5

Octavia Římanka Octavia Římanka Gerhard Herm

Kniha se mě zdála těžkopádná a místy nudná a nezajímavá.Pokud si chce někdo tento románový popis přečíst musí mít dostatečný přehled o té době aby mnohé pochopil.Podle recenzí soudím,že je málo čtivá.

23.12.2023 3 z 5

Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Radovan Šimáček

Bylo mě asi 10 let co jsem se tak začetla až jsem zjistila,že svítá a je čas jít do školy.Byl to impuls k tomu,že budu milovat pouze historické knihy a romány a nic jiného číst nebudu. Zločin na Zlenicích hradě mě tak dostal,že přísahu dodržuji dalších 55 let.To je důkaz toho co dokáže kniha.

20.12.2023 5 z 5

Marie Antoinetta Marie Antoinetta Stefan Zweig

Nejlepší kniha o Marii Antoinettě kterou jsem četla.

19.12.2023 5 z 5

Marie Stuartovna Marie Stuartovna Stefan Zweig

Knihu jsem našla u popelnice.Ale udělala mě radost a četla jsem jí s nadšením.Poté jsem jí zařadila do své knihovny.

19.12.2023 4 z 5

Špionka z Bastily Špionka z Bastily C. S. Quinn

Píše se rok 1792.Bastila byla ovšem dobytá 14.července 1789.Tak trochu James Bond v sukních francouzské revoluce.Je vidět,že autorka je novinářka a vůbec mě to nepřipadne jako historický román spíš špionážní poznámkový blok.

14.12.2023 3 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Tak by měla vypadat spravedlnost a svoboda= sen spisovatele tohoto krásného románu.Potěšilo mě že hrdina Mikael věřil a pochopil slova našeho mistra Jana Husa o pravdě,která se těžko hledá po mnohá století.Proč zrovna tato pohádka?Jak jí mnozí toto dílo hodnotíte rozhodně lepší co nám vnucuje současná televize.Kniha měla spád a určitě připraví pěkné chvilky každému čtenáři.Proto doporučuji.

10.12.2023 5 z 5

Paní Říma Paní Říma Kate Quinn

Tak jsem si při čtení této knihy vzpomněla na krásný film Gladiátor a hlavně hudební podání které mě úplně dostalo.Po dlouhé době jsem přečetla něco podobného a dá se srovnat.Vynikající historický román jak autorka sama uvádí je založen u postav They a Aria na fikci,ale fantazii se meze nekladou a je snadné tomu uvěřit.Četla jsem z chutí každou stránku.

01.12.2023 5 z 5

Z donucení Z donucení Simona Ahrnstedt

Zdařilý historický román.Od začátku až do konce plný napětí,intrik,lásky a erotična.Určitě si našel a najde další řadu čtenářů.Od nás trochu vzdálené a chladnější Švedsko nás určitě zahřálo a pohladilo po duši.

26.11.2023 5 z 5

Petrohradské noci Petrohradské noci Igor Von Percha

Zato Rusko-to je jako moře.Mocné.Bez hranic.V tomto posledním dílu snad nešlo ani o děj docela pěkného románu,ale o velikost a rozlehlost země se kterou nás autor seznámil.A to se mu podařilo se všemi nástrahami,intrikami a tvrdou realitou carského Ruska.

21.11.2023 5 z 5