Paulika419 Paulika419 komentáře u knih

Válečník: Zrození legendy Válečník: Zrození legendy David Gilman

Bohužel jsem se nedokázala začíst.Musela jsem se několikrát vracet a to o pár stran,protože mě unikal děj.Hodně chyb a špatný překlad.V polovině jsem knihu odložila.

19.11.2023 2 z 5

Kníže Arnsberk Kníže Arnsberk Igor Von Percha

Sám autor do tohoto díla vložil více svých představ a fantazie takže skutečnost se postupně vytrácela.I tak se mu to povedlo a zazvonil zvonec a pohádky je konec.

19.11.2023 5 z 5

Hněv nebes Hněv nebes Richard Dübell

Autor knihy do poloviny tápal ve tmě a určitě přemýšlel,jak své dílo vylepšit a potěšit své čtenáře.Jinak to nevidím protože potom román dostal rychlý obrat.Chápu taky, že bavorský spisovatel musí stát na straně císaře Ludvíka Bavora odvěkého nepřítele Karla IV.Bohudík našemu národu byl Karel Lucemburský lepší.Jednak byl nejen dobrý diplomat ale i válečník.Ovšem úkladným vrahem císaře to pochybuji.A pochybuji take o tom,že Richard Dubel patří k nejoblíbenějším autorům v Německu.Ve svém románu se měl více zaměřit na život jednotlivých lidí před katastrofou a oblíbit si hrdiny než intriky.

12.11.2023 3 z 5

Hraběnka z Albassy Hraběnka z Albassy Igor Von Percha

Román z konce 19.stolení plný překvapivých a tajemných událostí .Od chladného a přírodou úchvatného Irska přes aristokratickou a císařskou Vídeň, až do samého horkokrevného Maďarska.Určitě si na své čtenář příjde a bude pokračovat dalším dílem.

07.11.2023 4 z 5

Statečná srdce Statečná srdce Ariana Franklin (p)

Těžko se mě kniha hodnotí.Trochu tam chybí ta hloubka raného středověku.Postava která zaujala byl otec Nimbus asi do té doby nejlépe zapadl.Maud neslaná, nemasná jako hradní paní nezaujala.Císařovna Matylda spíše působí arogantně než rozhodně.A Štěpán jakoby neměl žádné pravomoce. Tak s napětím čtenář čeká co provede zlořád mnich a věří ve spravedlnost.Na podzimní večery to ujde.

31.10.2023 4 z 5

Zatoulaná královna: Hrdá vdova po Václavu III. Zatoulaná královna: Hrdá vdova po Václavu III. Oldřiška Ciprová

Je to možná překvapení ale četla jsem všechny historické románky od této spisovatelky.Proč románky? Protože jsou krátké,nemusíte dlouze přemýšlet nad dějem protože je dobře okořeněn o něco co v běžném historickém románu nenajdete.Zda je příběh pravdivý nebo ne, to stačí na zvážení čtenáře. Pro mě je poutavé čtení o Viole Těšínské z této řady to nejlepší.

29.10.2023 5 z 5

Královna Margot - Rebelka bez předsudků Královna Margot - Rebelka bez předsudků Michel de Decker

Četla jsem jí abych se dověděla něco nového .Románem bych to nenazvala.Šlo o přehled událostí té doby a výčet možných milenců,které Margot v životě provázeli.Myslím že přes své životní peripetie to byla žena s dobrým srdcem a do královské rodiny nezapadla.

27.10.2023 4 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Tak a končím akorát v polovině.Ty kvítku karmínový a bílý působíš na moji mysl až depresivně.Co toho Fabera popadlo a předložit čtenářům úplně zvrhlý paskvil ?A co popadlo Janiše přeložit naprosto nepřeložitelnou blbost,protože to s literárním dílem nemá nic společného ?Tak toto se servíruje do prodejen knihkupectví a do knihoven?Nechci být moralista ale i porno má svůj děj což Faberovi svým stylem psaní postupně unikalo.Tenká skořápka křesťanského ponaučení se snaží proniknout do vnitřku prostituce viktoriánské doby.Tak bych charakterizovala ten slavný opus.

25.10.2023 1 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Souhrn všech důležitých událostí v podobě románu ze 16 století.Neodmyslitelně k nim patří nástup Alžběty I na trůn,vyvraždění hugenotů a poprava Marie Stuartovny.Pan Follet výborně popsal začátky nového protestanského náboženství a citlivě je vložil do románu z řadou hrdinů.Naopak odsoudil počínání katolíků,kteří se podíleli intrikami na jejich likvidaci.Obě křesťanské náboženství si udržely svoji víru a je překvapující v jakém souladu žijí nyní.

20.10.2023 4 z 5

Králova milenka Králova milenka Julie Garwood

No ano romantika spojená s velkým dobrodružstvím.Věční rivalové Skotsko a Anglie a to se mi právě na tom příběhu líbilo.Poznání a uspořádání života klanu na skotské Vysočině nenávist k Angličanům.Trochu to zavánělo červenou knihovnou a název Králova milenka se zrovna k tomu nehodil.Celá kniha se točila kolem zrady ze skotské strany a skříňka byl až druhořadá. I tak dávám 5 hvězdiček pro poutavou výpravnost.

14.10.2023 5 z 5

Vše pro císaře Vše pro císaře Gillian Bradshaw

Hrdina tohoto románu měl štěstí v neštěstí a vše nakonec dopadlo v jeho prospěch.Ovšem realita byla, je a bude stále stejná nejde se ji vyhnout v žádné době.Lidstvo se prostě v takové podobě zrodilo.Kniha je poučná a název Vše pro císaře bych doplnila A nedostatky zameteme pod stůl.

08.10.2023 5 z 5

Tajemství tudorského dvora Tajemství tudorského dvora D. L. Bogdan

Od D.L.Bogdan mám přečtené všechny knihy.V této knize spisovatelka nabízí psychologický pohled ze strany hrdinky Mary Howardové.Jednak stresový život vlastní rodiny a postavení poddané na královském dvoře Tudorovců.Přestože sloužila pěti královnám svůj život nenaplnila štěstím.Možná pouhé krátkodobé dvě lásky ji přinášely nenaplněné náděje.Umřela velmi mladá.

05.10.2023 5 z 5

Tajemství hradních zdí Tajemství hradních zdí Anna Beatrix Bártová (p)

Spisovatelka je mladá,tak se určitě objeví něco nečekaného z naší historie co nás potěší a překvapí.Nečetla jsem ještě Guttu z Bubnu a Ženu tří mužů,tak uvidím.Mysteriozní příběhy nemusím.

29.09.2023 3 z 5

Soumrak impéria Soumrak impéria Greg King

Knihu mám v knihovně na předním místě.To znamená,že patří k nejlepším.

26.09.2023 5 z 5

Vévoda na útěku Vévoda na útěku Julie Anne Long

Přečetla jsem pár řádků a jaksi mě to nešlo.Přečetla jsem 40 stran a došla jsem k závěru,že jsem větší blbost nečetla.

26.09.2023 2 z 5

Vzpurná Vzpurná Iny Lorentz

Pokus o sjednocení Evropy díky válečnému konfliktu z Východu,ale z fušováním Sienkiewicze.

26.09.2023 3 z 5

Kočovná nevěstka a jeptiška Kočovná nevěstka a jeptiška Iny Lorentz

Protože jsem přečetla všechny série díly Kočovné nevěstky,tak závěrem k tomu dodám.Paní Ida neztratila inspiraci a na základě úspěšného 5 dílného románu udělala mezi 3 a 4 dílem vsuvku a přidala 2 díly Lest a Jeptiška.Dle mého hodnocení se jí to zdařilo protože rozmezí přibližně 20 let obohatila o další dobrodružství.Mě se celá série velmi líbila a taktéž jsem hodnotila 5 hvězdiček.Pouze 3 díl Křesťanská otrokyně,kdy Marie putovala a zahájila světové turné v Rusku na mě přišlo trochu neuspořádané a naivní. Příběhy které se uskutečnily na německé půdě byly věrohodné.I v Itálii zářila a přechod Alp popsala bravurně.

19.09.2023 5 z 5

Dcery hříchu Dcery hříchu Iny Lorentz

Krásné počtení paní Lorentzová to dotáhla do zdárného konce.Řada hrdinů,intrik,lásky,nenávisti podlých vražd a dokonce atentát na Fridricha III.Vše co dobrá kniha potřebuje aby zaujala čtenáře.Dcery hříchu abatyše Alžběta a Římanka Franceska natolik okouzlily rytíře Falka,že neměl zábrany aby miloval obě.V knize je dost podstatná zmínka o našem králi Ladislavu Pohrobkovi a samozřejmě i o Jiřím z Poděbrad.Na straně 161 je taky chyba.Koloseum za císaře Nerona postaveno nebylo.Stavba začala až za císaře Vespasiána a ukončena byla jeho synem Titem

17.09.2023 5 z 5

Lest kočovné nevěstky Lest kočovné nevěstky Iny Lorentz

Autorka a spisovatelky v závěru knihy jasně sděluje čtenářům takovou vložku na základě filmu Pomsta kočovné nevěstky.Doplnili ji sérií ve kterém se Marie a Michel bok po boku pouští do dalšího dobrodružství samozřejmě z novými hrdiny i padouchy.Do knihy jsem se začetla a hodnotím ji jako skvělé dílo.Trochu středověký western.Sedum statečných,Poklad na stříbrném jezeře úspěšný film Honba za klenotem Nilu atd....Takže legenda o Svatém grálu v tomto podání se zdařila.

10.09.2023 5 z 5

Dcera kočovné nevěstky Dcera kočovné nevěstky Iny Lorentz

Chvíli trvalo než kniha dostala ten správný rozjezd.Ale potom to dostalo tu lorentzovskou příchuť a opět mě to bavilo.Uvidím co dalšího spisovatelka připraví.

04.09.2023 5 z 5