Paulika419 Paulika419 komentáře u knih

Křesťanská otrokyně Křesťanská otrokyně Iny Lorentz

Znovu nechybělo napětí,intriky,boje a láska.Taky přemíra alkoholu ruských bojarů s trochou humoru knize nezaškodila.Ale dva předchozí díly se mě líbily víc.

31.08.2023 5 z 5

Markytánka Markytánka Iny Lorentz

Hold to měl Zikmund-Šelma Ryšavá s těmi husity těžké.Jeho rozhodnutí upálit Jana Husa rektora pražské univerzity bylo chybné.Spisovatelka jasně popisuje dobu řádění a drancování jak husitského vojska ,tak německého vojska a najatých žoldáků.To,že zvládla napsat tak krásný román je jí ke cti.Jen malou poznámku Prokop Holý-Veliký uměl nahradit Jana Žižku.Byl nejen dobrý válečnik ale i diplomat,škoda ho v bitvě u Lipan.

25.08.2023 5 z 5

Kočovná nevěstka Kočovná nevěstka Iny Lorentz

Vše bylo již napsáno za mě.Zajímavé taky bylo,jak se prostituce přeorganizovala do nějakého hnutí za práva nevěstek a společnic.Dnes je to jednodušší,ale boj o klienta přetrvává.

22.08.2023 5 z 5

Královna Hedvábné stezky Královna Hedvábné stezky Agnes Imhof

Abych čtenáře neodradila tak 3 hvězdičky.Jak uvedla spisovatelka Arib jí natolik uchvátila ,že se rozhodla napsát román.Wolfram a Arib pár stránek či řádků o jejich prvním kontaktu zcela bez romantiky, natož aby to přerostlo v oboustranou lásku.Ale budiž.Kalifové jejich jména mě jaksi nešla dohromady,možná to bylo špatným překladem.Ale budiž a vycházejme z toho ,že byla milenkou všech.Na co se měla autorka románu soustředit nejvíc,tak to opoměla nebo urychlila.K dobru je jí postavaTheodory díky ní jsem u románu zůstala.

17.08.2023 3 z 5

Longinovo kopí Longinovo kopí Louis de Wohl

Historický román se mě velmi líbil a do poloviny jsem ho hltala.Pak se změnil do náboženské literatury a začal nahrazovat příběh biblický.Ovšem i to se povedlo a mělo to na čtenáře pozitivní vliv díky umu spisovatele.Řekla bych že tento historicko-náboženský román nenahradil doposud žádný film,hlavně proto že si postavy dotvoří čtenář sám.Jen na do plnění i Claudia Procula byla pravoslavnou církví prohlášena za svatou.

14.08.2023 4 z 5

Manželka a matka králů - Berta s velkou nohou Manželka a matka králů - Berta s velkou nohou Martina Kempff

Knihu vytvořila spisovatelka na základě eposu ze 12 století.V celku dobře a odvážně napsaný románový děj z 8 století.

11.08.2023 4 z 5

Návrat na Lauenstein Návrat na Lauenstein Ricarda Jordan (p)

Kniha je čtivá určitě se nebudete nudit.Zajímavá je i v tom,že autorka se snažila popsat katarské náboženství a přiblížit čtenáři smysl tohoto až mystického hnutí.To se jí podařilo.Dojemný závěr knihy jsem čekala.U mě 5 hvězdiček.

08.08.2023 5 z 5

Nero a smrt Nero a smrt Michael Weber

Dávám 5 hvězdiček i když byla kniha plná vulgarismů,násilí a sex se servíroval tak často,že se přitom nestačilo ani s dechem. Ovšem život obyčejných Římanů byl zcela běžný, jaký odpovídal té době radosti a mnoho starostí.Ale spisovatel Michael Weber mě překvapil a to v závěru knihy,jak popsal vládu snad císařů ne císařů Galby,Otha a Vitelliuse.Přímo ukázkově a srozumitelně vysvětlil i nástup Flaviovců.Konec přímo bravurní.

04.08.2023 5 z 5

Dědictví Lauensteinů Dědictví Lauensteinů Ricarda Jordan (p)

Mnoho romantiky, mnoho dobrodružství, mnoho intrik.Tak bych hodnotila román z konce 12 století.Milovníci historie a rytířské cti je určitě ocení.

29.07.2023 4 z 5

Paměti Kleopatry Paměti Kleopatry Margaret George

Oba díly moje srdcovka.To nejlepší co jsem o Kleopatře četla.

26.07.2023 5 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Konec dobrý všechno dobré.Krásné letní počtení.Romantika,napětí,intriky.Mor který ve 14 století zachvatil téměř celou Evropu.Zvláštní na tom bylo to že se Čechám vyhnul.Knihy kde se popisuje mor mě děsí a zároveň mě fascinuje to nasazení a boj lidí přes malé znalosti ho přežít.V této knize se to dokonale podařilo.Další záležitostí této knihy bylo popsat rytířství a turnaje té doby.Možná to připomínalo pohádku ale take povyražení.Co my o té době víme ? Dvě nádoby té doby křesťanství a židovství které nelze spojit.Pogromy i do nedávné doby.Smutné soužití. Kniha splnila i s hlavní hrdinkou Lucií co jsem očekávala.

24.07.2023 5 z 5

Různé životy a tajné smutky Josefíny B. Různé životy a tajné smutky Josefíny B. Sandra Gulland

Když se tak zamyslím tak Rose za celý život prožila snad všechno.Chaos který doprovázel revoluční období ji uvrhl do vězení.Hlavní příčinou byl určitě její nezdravě ambiciozní manžel Alexander který svým jednáním a povahou pro rodinný život nebyl.Její postavení vdovy bylo na pokraji nouze.Ovšem nevzdala to.Díky schopným lidem na které vsadila se dostala až na výsluní.O tom první část trilogie.

19.07.2023 5 z 5

Poslední Žid Poslední Žid Noah Gordon

Dílo se zdařilo,poutavý román který zaujal hned od začátku.O praktikách španělské inkvizice se doposud hodně psalo hlavně v době vlády Isabely Kastilské.Jestli zato mohla doba kdy docházelo ke sjednocení Španělska nebo jiné aspekty na které doplatilo židovské obyvatelstvo odpoví jen historie.Odvážný hrdina Jonáš přežil a i jeho následovníci.

15.07.2023 5 z 5

Hortensie de Beauharnais Hortensie de Beauharnais Izabela Michlian Straková

Román velmi mladé spisovatelky Izabely Strakové mě mile překvapil.Zvláště zhruba posledních 70 stran bylo velmi emotivních.Čím více psala,tak získával román na kvalitě.

02.07.2023 4 z 5

Dvě císařovny Dvě císařovny Brandy Purdy

Dva krásné příběhy.

02.07.2023 5 z 5

Ve zrádných proudech Ve zrádných proudech Philippa Gregory

Dva v jednom.Tak bych charakterizovala knihu.Nedova dobrodružsví bych do této knihy nedávala trochu zanikala.Aktivitu Alion z předešlého dílu nahradila podvodnice svůdnice a ne zrovna příkladná žena Livie.Když jsem knihu dočetla tak mě napadlo,že není možné aby nepokračovala dalším dílem.Pro mne to byl otevřený konec.

30.06.2023 4 z 5

Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles Juliet Grey

Tak jsem od této knihy očekávala více.Spisovatelka něco napsala ale potom přešlapovala na stejném místě po dobu 10 stran.To se opakovalo skoro neustále.Navíc mě vadil maloměšťácký styl psaní neustále se zdůrazňovala etiketa, noblesa,honorace a vytrácel se děj. Podstata románu jestli se to dá nazvat se vytrácela.

25.06.2023 3 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Nadhodnocený historický román.Do poloviny mě kniha bavila.Čertoviny které Robert Cole vyváděl spolu spolu s bradýřem byly ukázkové.Strastiplná cesta kterou uskutečnil Roby do Persie za studiem medicíny a poznal svoji životní lásku Mary byla taky dobře napsaná. Ovšem potom nastal zlom. Události až skoro neuvěřitelné stíhalý jedna za druhou.Jak snadno zdolal Roby cestu tam a zpět pro Mery z Isfahánu do Anatolie.Neuvěřitelná prestiž kterou získal u Ibn Sína, u perského dvora a židovské komunity.V podstatě byl podvodník studoval jako Žid pod jiným jménem a když se vrátil do Anglie tak pod svým skutečným jménem a k tomu křesťan neměl ani diplom.Ještě že měl ve Skotsku díky Mery dveře otevřené.

23.06.2023 4 z 5

Milenka Slunce Milenka Slunce Sandra Gulland

Krásná kniha.Nahodný výběr v knihovně mě mile překvapil.Spisovatelka úžasným způsobem popsala život a prostředí v kterém lidé a šlechta 17 století žili.Hrdinka Louise de La Valliére v moji domácí knihovničce má již své zastoupení románem Idyla královské lásky.

18.06.2023 5 z 5

Královna rebelka Královna rebelka Michelle Moran

Pěkná kniha dobře se četla a spisovatelka srozumitelně popsala britskou okupaci za královny Viktorie.Hlavní hrdinka Síta si vysloužila moje sympatie díky všestranosti.

13.06.2023 5 z 5