Návrat na Lauenstein

Návrat na Lauenstein https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201418/mid_hrabstvi-lauenstein-navrat-na-lauen-bx0-201418.jpg 4 40 8

Hrabství Lauenstein série

< 2. díl

Pokračování titulu Dědictví Lauensteinů. U příležitosti korunovace Fridricha II. se setkají dva mladí lidé – rytíř Dietmar z Ornemünde a krásná Sofie. Zamilují se do sebe na první pohled, ale jejich sňatek je nemyslitelný. Sofiin otec si totiž neprávem přivlastnil statky Dietmarovy rodiny a pokusil se dokonce zabít jeho rodiče. Když se Dietmar rozhodne podstoupit riziko a dobýt své dědictví zpět, má to nedozírné a hrozné následky, které se nedotknou jen obou zamilovaných.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Das Erbe der Pilgerin , 2012

Paulika419
08.08.2023 5 z 5

Kniha je čtivá určitě se nebudete nudit.Zajímavá je i v tom,že autorka se snažila popsat katarské náboženství a přiblížit čtenáři smysl tohoto až mystického hnutí.To se jí podařilo.Dojemný závěr knihy jsem čekala.U mě 5 hvězdiček.

oka3408
25.03.2020 2 z 5

Nepřipojuji se k ostatním.Na rozdíl od prvního dílu,který se mi četl dobře,druhým jsem se prokousávala. Z mého pohledu už to byla hodně červená knihovna,ale chápu,že je třeba i příběhů z dobrým koncem

NymphMaeve
31.03.2019 4 z 5

Druhý díl mě potěšil trochu více než první. Přišlo mi, že je čtivěji napsaný, příjemnější popisy i dialogy avšak zase o mnoho více bojů a války. Zatímco první díl se věnuje hlavně Gerlin, druhý už se soustředí na Dietmara a jeho úspěchy na poli bojů i lásky. Vše bylo zašmodrchané až moc a přitom snadno předvídatelné řešení. I zde je však rozsah až moc velký, natažený nudnými popisy hlavně politické situace (té je věnován doslov, kde je vše popsáno v historických souvislostech) a vztahů mezi stranami i šlechtou. Co mě trochu více štvalo bylo časové rozpětí děje knihy. Ten je zde neskutečně dlouhý - v rámci mnoha let. Některé pasáže jsou roztahané, jiné překlenuty v pár větách. Styl zůstal i zde stejný. Bavilo mě to asi o chlup více než první díl, bylo to zajímavější a čtivější. I přesto se do knihy znovu nepustím. Historické romány jsou mým oblíbeným žánrem, ale tato dualogie je pro mě z těch slabších, vím o mnoha lepších.

pingu1
03.03.2019 4 z 5

Druhý díl historického románu, dobře se četl a všechno dobře dopadlo :-)

vvvecna
19.03.2018

Doporučuji knihu těm kteří se zajímají o historické romány - čte se úplně sama.Ani bych neřekla že je to oddechovka,nedalo se od ní otrhnout

Sarah01
02.09.2015 4 z 5

Pokračování Dědictví Lauensteinů, řekla bych, že i zdařilejší než první díl, alespoň mně se líbil víc. Je vidět, že autorka má historii dobře nastudovanou a zatímco první díl jsem opravdu jen četla, tak u tohoto mi fantazie opravdu pracovala na plné obrátky, chvílemi člověk zatoužil vrátit se do minulosti a zkusit si život na rytířském dvoře :-) Knížka skončí sice happyendem, ale přece jen je z ní znát, že život středověkého člověka, byť šlechtice, nebyl snadný, i oni umírali ve válkách a soubojích, a také že nevraživost mezi náboženstvími a národy se snad táhne od nepaměti.

orinka3
19.04.2015 5 z 5

Jsem ráda, že jsem tuto autorku objevila. Píše výborně, vřele doporučuju coby oddechovou četbu. Přitom to není červená knihovna, ale slušně napsaný román s dobrou znalostí historie i historických reálií. Donutilo mě to vyhledat historii Albigenských.

kaninaj
01.12.2014 5 z 5

Pokračování rodu Lauesteinů - je to román, který chytne a nepustí. Hlavními hrdinami je Detmar a Sofie. Kniha také odpoví na otázky jak dopadla Gerlin a Florís, Salomon a další hrdinové z původního románu.
Knížka je napínavá a moc se mi líbila