Paulika419 Paulika419 komentáře u knih

Stíny a pevnosti Stíny a pevnosti Elizabeth Chadwick

Právě jsem jí přečetla.Jedna z nejlepších knih této spisovatelky.

05.03.2023 5 z 5

Romanovovci (1613-1918) Romanovovci (1613-1918) Simon Sebag-Montefiore

Ráda bych přečetla od tohoto spisovatele o britském impériu,ono se píše za zavřenými dveřmi a pomlouvá.Třeba z generála Kutuzova udělal šaška,co kdyby z královny Viktorie a jejího ne zrovna příkladného potomstva udělal fašírku?

26.02.2023 3 z 5

Černá žena od Nilu Černá žena od Nilu Brigitte Riebe

Překrásná kniha skvělá Brigitte Riebe.

26.02.2023 5 z 5

Cesta ctnosti Cesta ctnosti Lindsey Davis

Kniha se dobře četla.Nejen milostný román,ale celoživotní přátelství dvou lidí .Spisovatelka nás věruhodně zavádí do doby vlády julsko-klaudijské dynastie ve starém Římě.Caenis a Vespasián hlavní postavy románu přežili krutou dobu , války a rozdílné postavení ve společnosti.

26.02.2023 4 z 5

První muž Říma První muž Říma Colleen McCullough

Vydržela jsem 320 stran a doufala jsem že porozumím tomu co spisovatelka předkládá svým čtenářům.Jsem velká milovnice historických románů a historie vůbec.Ale čím více stran tím více jmen.Pochybuji o tom jestli se sama spisovatelka v tom vyznala.Kde to nastudovala aby 700stran naplnila a přepsala a uvedla nějaký děj pro běžného čtenáře.Kdo ji zpřístupnil archív? Románová forma psaní viditelně zaostávala.Vraždy kterými se nikdo nezabýval přestože Sulla vedl velmi neuspořádaný život.Například natrhané houbičky přece připravoval kuchář,takže je musel ochutnat než je předložil.K zamyšlení toho bylo více.10 stran o pěstování hlemýždů.Naprostý nesmysl hlemýžď je živočich a ten se chová,rostliny se pěstují.Směšná byla i ta koncese na hlemýždě a nedokážu si představit ten přesun.Velmi hloupý dopis Mariovi od Rufa o své neteři.Pochybuji,že to pro Maria v ten moment bylo směrodatné když měl svoji rodinu tak vzdálenou.Paní Colleen není Weirová ani Plaidy ani Chadwicková ani naše Loukotková a VaňkováMyslím že i ten pokročilý čtenář v tom najde množství nedostatků.Knihu potřebuji k odpočinku a pro dobrou pohodu.

26.02.2023 2 z 5