Paulika419 Paulika419 komentáře u knih

Neklidné moře Neklidné moře Cynthia Harrod-Eagles

Tak tento díl mne zklamal.Do poloviny knihy to bylo o ničem.Boj o nezávislost Ameriky nebyl vůbec čtivý a bez zájmu jsem obracela stránky až na tu dělovou kouli co vzala Thomasovi život.Nebýt Henriho Maria jeho vylomenin, lží a podvodů tak bych tuto sérii 9 dílu asi nedočetla.Edwardův vztah k Chetwynovi taky nepřinesl nějaké rozuzlení spíše nevědomé ututlání až se z něho vyvine opravdový chlap.Jamesovo pubertální počínání a zbytečné popisování jeho výstřelků nepřineslo knize nic osvěžujícího.Tak mě to připadalo,že to paní Cynthia ani nepsala.

11.06.2023 3 z 5

Nečekané dědictví Nečekané dědictví Cynthia Harrod-Eagles

Zase ti Morlandovi..Pro mne byli devátí.Někdy to počtení bylo fádní a někdy vskutku napínavé.Snad nejsympatičtějším byl pro mne Allen.Co se týkalo extrafagantní Princezny tak jsem měla dojem že se děj jaksi rychle zpřetrhal a mnohé zůstalo utajeno.

08.06.2023 4 z 5

Věrní kavalíři Věrní kavalíři Cynthia Harrod-Eagles

Pomalu a jistě jsem se dopracovala k 7 dílu.Pokračovat budu i nadále již jsem si zvykla na rodokmen a v případě že se při čtení zapomenu stačí se podívat na přední stránky knihy.Je to prostě o zvyku číst Dynastii Morlandů a působí trochu jako droga.Chytí a nepustí.Zřejmě paní Cynthia věděla jak na nás čtenáře.Škoda přeškoda že už nebude o Indii.

04.06.2023 5 z 5

Korouhev slávy Korouhev slávy Valerio Massimo Manfredi

Řekla bych že román na téma řecko-perské války se obtížně píše.Uvést čtenáře do příběhu z minulosti staré 2500let vyžaduje určitou dávku fantazie.V tomto případě se to podařilo a bylo to čtivé.

02.06.2023 4 z 5

V nejistých vodách V nejistých vodách Philippa Gregory

Jako vždy u paní Gregory kniha šitá na míru.Když jsem ji dočetla tak jsem jen povzdechla jak mě budou chybět ty mokřady,příliv a odliv.V té drsné krajině jsem si představila i ten mlýn , přívoz a Alion jak se tvrdě rve se životem.Moc krásná kniha.

29.05.2023 5 z 5

Harém Harém Colin Falconer (p)

Tak jsem to dočetla.Styl psaní mě nesedí i když námět je poutavý.Byla to třetí kniha od Falconera a taky poslední.Hedvábná stezka byla o mnoho lepší a propracovanější.

25.05.2023 3 z 5

Dlouhý stín Dlouhý stín Cynthia Harrod-Eagles

Tak nevím jestli za své počínání je možné Annunciatu odsuzovat.Spisovatelka s ní vytvořila ženu stuartovských mravů.Postupovala systematicky a ze svých příbuzných si udělala milence.To že jí padne do oka nevlastní syn Martin jsem očekávala.V podstatě jí život nic neulechčoval.Vztahy s dětmi byly na mrtvém bodě a častá úmrtí jí sice neubraly na kráse ale uvnitř svým jedinečným způsobem trpěla.Vlastně o tom ta celá kniha byla.

22.05.2023 5 z 5

Černá perla Černá perla Cynthia Harrod-Eagles

Tento a díl první této ságy byl z mého pohledu nejlepší.Spisovatelka dojemně popsala umírání Ralphovi ženy Mary a obou synů Edwarda a Edmunda.Velký dojem na mě udělal Kit kdy pomohl v těžké situaci Cathy.Co napsat k hrdince Annunciatě tohoto dílu.Nezkušená mladá dívka a události se na ni hrnou jedna za druhou a je třeba se s nimi vypořádat.Trochu zavádějící byla pomoc krále Karla,ale pro ženy měl slabost.Těší se na další pokračování.

20.05.2023 5 z 5

Úsměv Štěstěny Úsměv Štěstěny Rebecca Gablé

Jednim slovem smekám.

16.05.2023 5 z 5

Hlava světa Hlava světa Rebecca Gablé

Krásná kniha.Obdiv nad tím,jak Tugomír dokázal vyléčit šedý zákal.

16.05.2023 5 z 5

Talisman Talisman Cynthia Harrod-Eagles

Trochu váhám jak knihu ohodnotit.Jedná se o rozsáhlý popis celé dynastie.Někdy i zbytečný.Povinné sňatky bratranců a sestřenic k vůli zachování rodu.Protože války,mor,úmrtí u porodu a jiné dramatické události jim neustále berou životy.Když přečtete dalších 50 stran ztrácíte orientaci kdo v rodině zůstal.Řekla bych že se jedná spíše o kroniku jak historický román.

16.05.2023 4 z 5

Divoký princ Divoký princ Cynthia Harrod-Eagles

Dobře psaný historický román pokračování z doby vlády královny Alžběty I.Bohužel v úvodu knihy byl rodokmen,který zrovna nepřinášel přesné data a to čtenáře mohlo mást.

14.05.2023 4 z 5

Hedvábná stezka Hedvábná stezka Colin Falconer (p)

Zdařilá kniha se zajímavým závěrem nadchne každého vyznavače dobrodružného historického románu.Trochu mě však udivilo jak papež mohl na tak důležitou misi poslat dominikánského troubu.Když na Velkou Moravu dorazili Cyril a Metoděj přinesli poklad písmo.Díky za ně.

12.05.2023 4 z 5

Alžběta z Yorku: Poslední bílá růže Alžběta z Yorku: Poslední bílá růže Alison Weir

Všechny knihy od Alison Weirové mají v mé knihovně to nejlepší místo,jako třeba krásný obraz na stěně.Ovšem v této knize se mě zdálo že mnohé stránky jako by se vytrácely a děj byl pozměněn nebo krácen.Možná to bylo překladem to nevím,ale často jsem se třeba vracela o stránku abych porozuměla.Konkurentka paní Weirové P. Gregory rozložila jednotlivé postavy do více knih a děj tím obohatila.Jinak knize nelze nic vytknout.

07.05.2023 4 z 5

Pompejan Pompejan Philipp Vandenberg

Kniha mě ležela v knihovně přes 20 let a dobře že jsem jí našla.Byla plná napětí a zvratů o které se postaral hrdina Aphrodisius.Spisovatel okázale popsal dobu za vlády císaře Nerona a jeho následovníků.Ovšem nejvíce na mne zapůsobily myšlenky a citáty,které byly krásným způsobem vloženy do celého děje. Bravurní zakončení románu ve mě zanechalo silný dojem.

02.05.2023 5 z 5

Dědictví otců Dědictví otců Robert Merle

Odložit tuto knihu a vůbec se k ní nevracet bylo pro mne rozumné řešení.

30.04.2023 2 z 5

Pompeje Pompeje Robert Harris

Samozřejmě jsem to četla s velkým zájmem.Historický román smíšený s odbornými úryvky z vulkanologie. Předzvěst výbuchu sopky se objevil poruchou akvaduktu poblíž Vesuvu.Celé vyprávění románu se pouze zaměřuje na tuto událost.Myslím si,že i jiné zvlášnosti před výbuchem a více postav pravě z Pompejí mohly obohatit tento román.Co následovalo po této apokalypse se již čtenář nedozvěděl.I přesto dávám 4 hvězdičky za krásné statě.

29.04.2023 4 z 5

Soucit s ďáblem Soucit s ďáblem Colin Falconer (p)

Tak nevím.Hodně ďáblů a démonů ale něco tomu chybělo.Začal nějaký děj nestačil se rozjet a v okamžiku došlo k utnutí příběhu.Takové nesourodé čtení.Snad nějaké úseky vyšetřování kacířů byly napínavé.Chybělo rozebrání charakteru jednotlivých osob a tak je více čtenáři přiblížit.Pořád jsem na něco čekala a byl konec.Trochu šité horkou jehlou.

27.04.2023 3 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Tak to byl raný středověk.To se panu Folletovi podařilo.Krásně popsal rozvoj zemědělského hospodaření,řemeslných prací a stavebnictví.Hlavně mám na mysli Drengův Přívoz.Ten jsem si představila se všemi hrdiny i padouchy.Vůbec si nemyslím,že se jedná o pohádku nebo červenou knihovnu.Tato kniha je pouhá románová tvorba.Co se stalo v našich dějinách raného středověku.? Něco stejného .Václav a Boleslav bratrovražda.Kdo zardousil kněžnu Ludmilu? Přece snacha kněžna lutická Drahomíra .A co romantika Oldřich a Božena nebo Břetislav a Jitka?A právě děj tohoto románu zapadá do období kdy u nás byli vyvražděni Slavníkovci a nasledně zavražděn biskup Vojtěch.V Anglii to určitě nebylo jiné.Emma Normanská jedna z nejlepších královen.Pan Follet se o ní několikrát zmínil v souvislostí se spravedlností a hlavně to byla prateta Viléma Dobyvatele .Děj se krásně rozběhl již od první stránky Edgar hlavní hrdina stavitel všeho co mu na mysl přišlo.Aldred sympatický mnich,který se ve svém boji za správnost v oblasti církevního pořádku nakonec stává biskupem.Ragma s Normandie na kterou v Anglii čeká řada nástrah ale i láska.Wynstan a jeho povedená parta,která zneužívá církve ve svůj prospěch i za cenu vraždy.Na tento román budu dlouho vzpomínat bylo to dokonalé.

24.04.2023 5 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

V tomto krásném románu se příběh odehrával kolem stavby mostu intrikovalo se kolem dění kláštera a samozřejmě církvevního postavení. S osudy postav si taky život ve středověku nehrál.Obvzlášť v době moru,který udeřil prakticky v celé Evropě.Díky panu Folletovi za zmínku o našem králi Janu Lucemburském v bitvě u Kresčaku.Je mě líto,že jsem se musela rozloučit z hrdiny jako byla Gwenda která tvrdě vzala život do svých rukou a nebo Caris převorka kláštera.Sympatie si u mě získal i Merthin stavitel svojí nezlomnou vůlí a bezmeznou láskou ke Caris. Bez záporných prospěchářů Ralpha či převora Godwin a jiných by se tento dokonalý román ani neobešel.Milovníci erotična si taky přijdou na své, pubického ochlupení různého zbarvení a odstínů zde bylo take dost.

17.04.2023 5 z 5