Dlouhý stín

S hrdiny pátého pokračování velkolepé rodinné historické ságy jsme se rozloučili uprostřed svatebního veselí. Nakonec to byla Annunciata, jejíž ladnou bílou šíji ozdobil rodinný náhrdelnk z černých perel. Po sňatku s Ralphem se vrací na Morland, ale manželské štěstí brzy vystřídá u Annunciaty nuda a stesk po Londýně a jeho radovánkách. Z lásky ke své ženě Ralph občas opouští své panství, aby se s ní mohl zúčastnit plesů na královském dvoře. Annunciatě to však nestačí. Stále častěji přijíždí do hlavního města bez Ralpha i bez dětí a stejně jako dřív oslňuje každého muže na dvoře Karla Stuarte. Brzy si najde milence a také osamělý Ralph na Morlandu nachází útěchu u jedné ze sestřenic....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35407/big_dlouhy-stin-MA9-35407.jpg 4.469

Dynastie Morlandů 6.

Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

The Morland Dynasty 6: The Long Shadow, 1983

Kniha Dlouhý stín

likaf
15.09.2022

Annunciata byla neřízená střela. A o tom je vlastně tento díl. Perfektní, tak jako všechny předešlé. Doporučuji.

zuzad
10.12.2021

Co dodat k Annunciatě? Neštítila se ničeho, většinou se chovala jako sobec. Tato postava se autorce teda "povedla".

PetaZ
19.05.2021

Annunciata je proste fracek, ktery jde pres mrtvoly, kdyz si umane ze neco chce.. No jsem zvedava, co predvede v dalsim dile

Shardlake
28.12.2020

Další díl rozvětvené ságy je za mnou. Na pozadí anglických dějin se odvíjí osudy dalších postav rodu Morlandů. Bez rodokmenu postav na začátku knihy bych nevěděla, kdo ke komu patří. Zatím mne sága baví a časem půjdu na další díl.

hankapimi
27.03.2020

Další pokračování Dynastie Morlandů v čele s hlavní hrdinkou Annunciatou, střídající pobyt na Morlandu, a když se už hodně nudila, tak zdrhla do Londýna ke královskému dvoru nechat se obdivovat... Nicméně mne velmi zaujal popis porodu královny : V dusné porodní ložnici se tísnilo asi šedesát dvořanů, pozorovalo královnu a naslouchalo jejím výkřikům, když se snažila přivést na svět dítě. Deset z nich stálo u nohou postele, kde měli nejlepší výhled... No, neměly to tenkrát lehké ani královny...

nikikostadinova
16.07.2019

Zajímavá sonda do zmatené historie Anglie. Není to lehké čtení a zapamatovat si kdo je kdo a vazby......chci vidět toho člověka, který by to dokázal. Ale zajímá mě to dál.

Kerberos
06.05.2018

Před lety jsem přečetla prvních pět dílů a ted jsem se k Morlandům vrátila.Annunciata by asi nedostala cenu matka roku,ale šla si za svým a byla to statečná žena.

Meri47
02.04.2018

Annunciata my lezla na nervy už v minulém díle. Přesto mě sága stále baví.