Neklidné moře

Zatímco se Anglie zdánlivě zklidnila pod vládou Jiřího III., vír událostí se přesouvá přes neklidné moře a postihuje Američany, kteří se dožadují nezávislosti na britské vládě, a také ve Francii rychle stoupá příliv revolučního elánu. Krásná Jemima Morlandová a její milovaný Allen pracují neúnavně na tom, aby vrátili Morlandu jeho někdejší slávu, a ačkoliv jim jejich sedm dětí někdy způsobují starosti, trvalým zdrojem radosti a chuti do života jim je vzájemná láska. Charles, morlandský dobrodruh, emigruje do Marylandu kvůli krásně dědičce Eugenii, a ocitne se v samém srdci povstání Američanů proti mateřské zemi. Mezitím se Henri, zatím poslední morlandovsko-stuartovský levoboček, neúnavně oddává radovánkám, přičemž si získá dobré jméno jako talentovaný návrhář. Ačkoliv je bez haléře, najde si své místečko v módních pařížských salonech, kde se setkávají krásné ženy a horkokrevní radikálové., aby debatovali o nové filozofii svobody. A revoluce se krade blíž a blíž....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37172/big_neklidne-more-q8c-37172.jpg 4.650

Dynastie Morlandů 9.

Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub, Knižní klub

The Morland Dynasty 9: The Flood-Tide, 1986

Kniha Neklidné moře

Shardlake

V tomto díle se čtenář ocitne nejen v Anglii a Francii, ale i v Americe, kam před lety odešli někteří z potomků rodu Morlandů, aby získali půdu. Anglie bojuje s Amerikou i Francií. Amerika se chce od Anglie osamostatnit, což se jí podaří. Děj končí vzpourou Bastily. Potomci Morlandů se opět mezi sebou vzájemně vdávají a žení, někteří mají nemanželské potomky, někteří až po letech zjišťují, že mají nevlastní sourozence, někteří zkouší žít dvojí život. Velká část děje se tentokrát odehrává na moři, ale i přesto je děj stále čtivý a zajímavý. Vřele doporučuji!!

hankapimi
19.04.2020

Tímto dílem se prolínají myšlenky francouzských revolucionářů na rovnost a přirozenou spravedlnost oproti monarchii. Američtí Patrioti se zase chtějí stát vlastními pány, řídit své záležitosti, mít vlastní volitelný parlament, rozhodovat o svých daních a poplatcích, volně obchodovat se světem, být nezávislí na Británii. Existovalo také nepřátelství mezi otrokáři a plantážníky na jihu a obchodníky na severu. Zajímavá a poutavá četba o příslušnících rodu Morlandů na pozadí převratných historických událostí. Opět plný počet, velká spokojenost a poklona paní autorce !

nikikostadinova
19.11.2019

Je to historický román vysoké kvality. Ale vyznat se v tom je pěkný ořech

Janadvorackova
23.01.2018

Tentokrát to asi moc neokecám, anotace má pravdu. Díl je hodně pestrý. Děj čtenáře zavede do Ameriky, kam před 150 lety odešla jedna větev rodiny a teďka to je s nimi docela nahnuté. Na moře, kam směřovaly celé generace dobrodruhů, z nichž ne všichni se vrátili. No a na panství, kde to vypadá dost pohodově, až na nějaké ty hříšky nezvedených synů a sem tam smrt. Je vidět pokrok, kterého lidé dosahovali a vliv nových myšlenek, jenž jejich životy ovlivňoval.

čef
08.08.2017

Děj tohoto dílu je z doby, kdy Jean-Jacques Rousseau a ostatní spustili malý kamének svojí téze o rovnosti a volnosti. Následná lavina osvobodila státy severní Ameriky,uvrhla Francii do zmatků Velké revoluce a dosud padá do všech koutů zeměkoule a oblastí všech možných a nemožných menšin s nedohlednými důsledky. Hrdinové ságy se s tím většinou se ctí a někdy i ve smrti vyrovnávají a nám také jistě nezbývá nic jiného.

WEIL
08.09.2011

Jiří II. nebyl člověk, který by si liboval v pestře vedeném životě, které by bylo soustem pro historický bulvár. Tím pádem je ale dost těžké o něm psát něco zajímavého, takže se pozornost musí zaměřovat na jiné výtečníky té doby.