Paulika419 Paulika419 komentáře u knih

Pompeje Pompeje Robert Harris

Samozřejmě jsem to četla s velkým zájmem.Historický román smíšený s odbornými úryvky z vulkanologie. Předzvěst výbuchu sopky se objevil poruchou akvaduktu poblíž Vesuvu.Celé vyprávění románu se pouze zaměřuje na tuto událost.Myslím si,že i jiné zvlášnosti před výbuchem a více postav pravě z Pompejí mohly obohatit tento román.Co následovalo po této apokalypse se již čtenář nedozvěděl.I přesto dávám 4 hvězdičky za krásné statě.

29.04.2023 4 z 5

Soucit s ďáblem Soucit s ďáblem Colin Falconer (p)

Tak nevím.Hodně ďáblů a démonů ale něco tomu chybělo.Začal nějaký děj nestačil se rozjet a v okamžiku došlo k utnutí příběhu.Takové nesourodé čtení.Snad nějaké úseky vyšetřování kacířů byly napínavé.Chybělo rozebrání charakteru jednotlivých osob a tak je více čtenáři přiblížit.Pořád jsem na něco čekala a byl konec.Trochu šité horkou jehlou.

27.04.2023 3 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Tak to byl raný středověk.To se panu Folletovi podařilo.Krásně popsal rozvoj zemědělského hospodaření,řemeslných prací a stavebnictví.Hlavně mám na mysli Drengův Přívoz.Ten jsem si představila se všemi hrdiny i padouchy.Vůbec si nemyslím,že se jedná o pohádku nebo červenou knihovnu.Tato kniha je pouhá románová tvorba.Co se stalo v našich dějinách raného středověku.? Něco stejného .Václav a Boleslav bratrovražda.Kdo zardousil kněžnu Ludmilu? Přece snacha kněžna lutická Drahomíra .A co romantika Oldřich a Božena nebo Břetislav a Jitka?A právě děj tohoto románu zapadá do období kdy u nás byli vyvražděni Slavníkovci a nasledně zavražděn biskup Vojtěch.V Anglii to určitě nebylo jiné.Emma Normanská jedna z nejlepších královen.Pan Follet se o ní několikrát zmínil v souvislostí se spravedlností a hlavně to byla prateta Viléma Dobyvatele .Děj se krásně rozběhl již od první stránky Edgar hlavní hrdina stavitel všeho co mu na mysl přišlo.Aldred sympatický mnich,který se ve svém boji za správnost v oblasti církevního pořádku nakonec stává biskupem.Ragma s Normandie na kterou v Anglii čeká řada nástrah ale i láska.Wynstan a jeho povedená parta,která zneužívá církve ve svůj prospěch i za cenu vraždy.Na tento román budu dlouho vzpomínat bylo to dokonalé.

24.04.2023 5 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

V tomto krásném románu se příběh odehrával kolem stavby mostu intrikovalo se kolem dění kláštera a samozřejmě církvevního postavení. S osudy postav si taky život ve středověku nehrál.Obvzlášť v době moru,který udeřil prakticky v celé Evropě.Díky panu Folletovi za zmínku o našem králi Janu Lucemburském v bitvě u Kresčaku.Je mě líto,že jsem se musela rozloučit z hrdiny jako byla Gwenda která tvrdě vzala život do svých rukou a nebo Caris převorka kláštera.Sympatie si u mě získal i Merthin stavitel svojí nezlomnou vůlí a bezmeznou láskou ke Caris. Bez záporných prospěchářů Ralpha či převora Godwin a jiných by se tento dokonalý román ani neobešel.Milovníci erotična si taky přijdou na své, pubického ochlupení různého zbarvení a odstínů zde bylo take dost.

17.04.2023 5 z 5

Královna stínů: Souboj lásky a moci o anglický trůn Královna stínů: Souboj lásky a moci o anglický trůn Edith Felber

Trochu jiná Isabela o které jsem četla z předešlých knih.Hlavní postavou se stala přemýšlivá Gwenith,která se stala královninou důvěrnicí.Dávám 5 hvězdiček protože mě na románu od začátku upoutal způsob psaní.Vycítila jsem z toho dobrý námět pro divadelní představení a nebo scénář pro televizní inscenaci.Hlavně společné rozhovory Isabel a Eduarda II byly vynikající a spisovatelka vnesla čtenáře rovnou do té doby.

07.04.2023 5 z 5

Druhé království Druhé království Rebecca Gablé

Kniha mě chytla hned od začátku.Nejlepší kniha o Vilému Dobyvateli.

04.04.2023 5 z 5

Žárlivá Kateřina: Prokletý rod Medici I. Žárlivá Kateřina: Prokletý rod Medici I. Jean Plaidy (p)

Četlo se to samo.Kateřina Medicejská ikona pro napsání dobré knihy.Přečetla jsem všechny díly. Paní Plaidy věděla jak na to.

Karlštejnské vigilie Karlštejnské vigilie František Kubka

Četla jsem ji když mě bylo 14 let a uběhlo půl století a vzpomínka na knihu Karlštejské vigilie mě dojala.

04.04.2023 4 z 5

Lože královny Eleonory Lože královny Eleonory Mireille Calmel

Mě se kniha líbila děj se rozvíjel neustále se něco dělo.

Přísaha královny Isabely Přísaha královny Isabely C. W. Gortner

Velmi krásná kniha.Život královny Isabely Kastilské spisovatel dokonale vystihl a čitatel určitě pocítí nezapomenutelný prožitek z přečteného románu.

04.04.2023 5 z 5

Josef Balsamo I-II Josef Balsamo I-II Alexandre Dumas, st.

Alexandr Dumas.Co bylo francouzské v době mého dětství a mládí bylo dokonalé.O to se právě tento spisovatel postaral.Josef Balsamo bylo trochu náročnější počteníčko jak Tři mušketýři ale o to dokonalejší.

Po nás potopa Po nás potopa Josef Toman

Před mnoha lety jsem knihu přečetla a nikdy na ní nezapomněla.

Královský hřích Královský hřích Robin Maxwell

Knihu jsem odložila naprosto nezáživná.

04.04.2023 2 z 5

Králova přízeň Králova přízeň Philippa Gregory

Philippa Gregori je super spisovatelka historických románů.Kniha neměla chybu.

Nevinná zrádkyně Nevinná zrádkyně Alison Weir

Jak jinak jak Alison krása.

Krev a stříbro Krev a stříbro Sabine Ebert

Sabine Ebertová naprosto skvělá spisovatelka.Přečetla jsem skoro vše co napsala.Mám i sbírku jejich knih.Krev a stříbro byl taky výborný román .Ovšem pentalogie Meč a koruna je naprosto nejlepší co napsala.

04.04.2023 5 z 5

Od Alison Weirové jsem přečetla všechny knihy.Pro mne nejlépe hodnocená pisatelka historických románů.Jsem ráda že je mám všechny vzorově seřazené ve své knihovně.Uplně nejlepší hodnotím knihuKateřina Hawardová nevěrná královna.

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Tak jsem přečetla první historický román spisovatele Kena Folleta.Stačil na to týden počasí bylo nevlídné a tak stránky ubíhaly jedna za druhou.Dávám 5 hvězdiček a s trochou nadsázky mě styl psaní děje připomíná romány Sabine Ebertové.Ale byla to dobrá práce.Sice mě tam chybělo více historických faktů ohledně vlády krále Štěpána a bývalé císařovny Maud.Moje oblíbená postava jednoznačně převor Philip.Zdravá prohnanost tohoto syna Božího neměla konkurenci.Díky svému myšlení a chytrosti dokázal udržet městečko ,klášter a stavbu katedrály v Kingsbridge.Samozřejmě Tom a Ellen a potom jejich děti zasahovaly do děje po čas celého románu.Zejména Jack a Alfréd jako nepřátelé.Aliena a Robert sourozenci z Hrabětova a jejich nelehký život.A v neposlední řadě William zloduch,který si zasloužil co měl.Bylo tam i přehršel erotiky.Slabin údů a různých klínů,takže suma sumárum si každý včetně bojůvek přišel na své.Nu budu číst další pokračování Na věky věků.

03.04.2023 5 z 5

Dvorní dáma Dvorní dáma Cynthia Harrod-Eagles

Samozřejmě i po přečtení druhého dílu budu pokračovat.Vůbec dynastie Morlandů patří mezi dobré historické romány i když se v mnohém co se týká postav neslučuje se skutečností.Popravě Anny Boleynové byla přítomna dvorní dáma Nan Savilleová a taky ji vázala na oči šátek.Nan Morlandová to nebyla.Ale o čem by spisovatelka psala kdyby román neměl šmrnc a jiskru?

26.03.2023 4 z 5

Zakladatelka rodu Zakladatelka rodu Cynthia Harrod-Eagles

Pěkný historický román.Spisovatelka skvěle popsala válku Růží prostřednictvím románu.Hlavní hrdinka Eleanor věrná a podporovatelka Yorků a na druhé straně přežila řadu svých potomků.Jednak syny obětovala právě válce a vztah k dceři Isabele měla přímo macešský.I tak Eleanor hodnotím jako zásadovou, tvrdou a podnikavou ženu kdy do posledních dní svého života udržovala svoji rodinu v určitém řádu.

22.03.2023 5 z 5