Josef Balsamo I-II

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Poutavý příběh odehrávající se ve Francii před francouzskou revolucí. Hlavním hrdinou je Josef Balsamo, jenž na začátku vyprávění navštíví spiknutí několik významných mužů ze všech koutů zemí, kde domluví revoluci - svobodu lidu. Balsamo si usmyslí, že nastolí mír ve Francii...

https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52938/josef-balsamo-i-ii-pameti-lekarovy-52938.jpg 4.393
Série:

Paměti lékařovy (Svoboda) 1.


Žánr:
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Svoboda
Originální název:

Mémories d´un médecin - Josef Balsamo I-II, 1846


více info...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Josef Balsamo I-II

Luciiis
05.08.2020

Rada jsem se ke knize vratila, ale je pravda, ze nadsenym vzpominkam z dospivani se soucasny ctenarsky zazitek nemohl rovnat. Tajuplna atmosfera kolem hrabete Balsama me vsak bavit neprestava.

Kája95
09.12.2018

Historické romány mám ráda, toho jsem se zpočátku bála, ( rozsáhlost díla i komentáře) nic méně, první díl jsem dočetla a zanechal ve mě rozporuplný dojem Slečna Andrée působí hodně rozmazlená, namyšlená ačkoli v té době a v jejím postavení to asi tak bývalo. A Gilbert? Ten zas podle mne nestojí nohama úplně na zemi, prakticky pronásleduje někoho, kdo o něj nejenže nestojí, ale neví ani, že existuje. Nic méně Balsamo samotný je určitě zajímavý a nutí mě číst dál, jsem zvědavá na druhý díl


martinaandulka
01.02.2018

Alexandr Dumas je pro mě hlanvě Hrabě Monte Christo a Tři mušketýři,Robin Hood mě knižně zlamal,ale Balsamo se mi líbilo,ráda bych ještě jsi přečetla pokračování.

ketvin
08.12.2017

Úžasná a dlouhá série plná zvratů, lásky, nenávisti.... Už jsem ji četla dvakrát a moc se těším na opakování!

ChristineDaee
01.07.2017

Príbeh o láske, intrigách, priateľstve, politike, Paríži, Ľudovítovi XV a Ľudovítovi XVI, Márií Antoinette, hypnóze, mágií, tajných spolkoch, šľachticoch, žobrákoch, filozofoch, nenávisti, bohatstve, tituloch, kráse a chudobe prečítate jedným dychom. Joseph Balsamo má rovnako ako ďalší spisovateľov obľúbenec gróf Monte Cristo veľa mien, identít a titulov, ktoré mení spolu so svojimi kabátmi a parochňami. Len on má moc nad množstvom postáv, ktorých životné nitky sa navzájom stretajú, prekrižujú, zauzľujú a rozmotávajú a dokáže s nimi manipulovať podľa svojej vôle. Veľmi sa teším na druhý diel tohto pôvabného historického románu.

R.E.M.
31.01.2017

Čtivý román s krásně intrikánským a děsivě bezohledným Balsamem, který má, navzdory všem charakterovým vadám, nepochopitelné kouzlo a šarm. Dumas st. umí poskládat velkolepý, působivý příběh s úžasnou fantazií.

Sahalea
28.10.2014

Nějak nevím jak knihu hodnotit... Dumase mám ráda, ale Balsamo je na mě trochu moc intrikánský.

machatova
08.03.2013

Jako vždy..uchvatné čtení. AD je prostě jednička.

1