Josef Balsamo I-II

Poutavý příběh odehrávající se ve Francii před francouzskou revolucí. Hlavním hrdinou je Josef Balsamo, jenž na začátku vyprávění navštíví spiknutí několik významných mužů ze všech koutů zemí, kde domluví revoluci - svobodu lidu. Balsamo si usmyslí, že nastolí mír ve Francii...

https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52938/josef-balsamo-i-ii-pameti-lekarovy-52938.jpg 4.393

Paměti lékařovy (Svoboda) 1.

Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Svoboda

Mémories d´un médecin - Josef Balsamo I-II, 1846

Kniha Josef Balsamo I-II

Luciiis
05.08.2020

Rada jsem se ke knize vratila, ale je pravda, ze nadsenym vzpominkam z dospivani se soucasny ctenarsky zazitek nemohl rovnat. Tajuplna atmosfera kolem hrabete Balsama me vsak bavit neprestava.

Kája95
09.12.2018

Historické romány mám ráda, toho jsem se zpočátku bála, ( rozsáhlost díla i komentáře) nic méně, první díl jsem dočetla a zanechal ve mě rozporuplný dojem Slečna Andrée působí hodně rozmazlená, namyšlená ačkoli v té době a v jejím postavení to asi tak bývalo. A Gilbert? Ten zas podle mne nestojí nohama úplně na zemi, prakticky pronásleduje někoho, kdo o něj nejenže nestojí, ale neví ani, že existuje. Nic méně Balsamo samotný je určitě zajímavý a nutí mě číst dál, jsem zvědavá na druhý díl

martinaandulka
01.02.2018

Alexandr Dumas je pro mě hlanvě Hrabě Monte Christo a Tři mušketýři,Robin Hood mě knižně zlamal,ale Balsamo se mi líbilo,ráda bych ještě jsi přečetla pokračování.

ketvin
08.12.2017

Úžasná a dlouhá série plná zvratů, lásky, nenávisti.... Už jsem ji četla dvakrát a moc se těším na opakování!

ChristineDaee
01.07.2017

Príbeh o láske, intrigách, priateľstve, politike, Paríži, Ľudovítovi XV a Ľudovítovi XVI, Márií Antoinette, hypnóze, mágií, tajných spolkoch, šľachticoch, žobrákoch, filozofoch, nenávisti, bohatstve, tituloch, kráse a chudobe prečítate jedným dychom. Joseph Balsamo má rovnako ako ďalší spisovateľov obľúbenec gróf Monte Cristo veľa mien, identít a titulov, ktoré mení spolu so svojimi kabátmi a parochňami. Len on má moc nad množstvom postáv, ktorých životné nitky sa navzájom stretajú, prekrižujú, zauzľujú a rozmotávajú a dokáže s nimi manipulovať podľa svojej vôle. Veľmi sa teším na druhý diel tohto pôvabného historického románu.

R.E.M.
31.01.2017

Čtivý román s krásně intrikánským a děsivě bezohledným Balsamem, který má, navzdory všem charakterovým vadám, nepochopitelné kouzlo a šarm. Dumas st. umí poskládat velkolepý, působivý příběh s úžasnou fantazií.

Sahalea
28.10.2014

Nějak nevím jak knihu hodnotit... Dumase mám ráda, ale Balsamo je na mě trochu moc intrikánský.

machatova
08.03.2013

Jako vždy..uchvatné čtení. AD je prostě jednička.