Marie Antoinetta - Raná léta ve Versailles

Nejmladší dcera císařovny Marie Terezie byla od raného dětství vychovávána k tomu, aby pokorně naplnila politické ambice své matky. Netušila ovšem, jak záhy onen obávaný den nastane: francouzskému následníkovi ji zaslíbili již v deseti letech, a tímto aktem pro ni skončilo dětství. Versailleský dvůr měl o nevěstě budoucího panovníka velmi přesné představy, a tak se budoucí královna Marie Antoinetta učila jinak myslet, mluvit, líčit, oblékat a dokonce i chodit. Když se pak jako čtrnáctiletá dívka vydala v oslnivé ekvipáži na cestu k francouzským hranicím, provázely ji matčiny striktní pokyny stran manželské poslušnosti. Ve Versailles mladá princezna brzy zjistila, že pod vší okázalostí, pozlátkem a svazující etiketou se skrývá svět rafinovaných intrik a mocenských bojů. Dvořané vykazovali překvapivě odtažitý vztah k hygieně, stárnoucí král upřednostňoval milenku před vládnutím a novomanžel věnoval veškerý čas lovu, řemeslu a jídlu, takže na plnění dynastických povinností se mu už nedostávalo sil. Houževnatá princezna se však nevzdala a krůček po krůčku se jí podařilo získat pozici první dámy francouzského dvora, jež jí právem náležela. Byla to však pozice nadmíru křehká…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/123080/marie-antoinetta-rana-leta-ve-versailles-123080.jpg 4.478

Marie Antoinetta (1.)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Domino

Becoming Marie Antoinette (2011)

Kniha Marie Antoinetta - Raná léta ve Versailles

kajusjoch

Jelikož příběh Marie Antoinetty a celkově Versailles zbožňuji, byla jsem nadšená. Kniha mě bavila, historicky asi není úplně přesná, ale to se dá omluvit. Přece jenom jsme u toho nikdo z nás nebyli. Skvěle napsané, poutavé. Jako princezna a královna to neměla lehké a její chování bohužel vedlo k tomu nejhoršímu.
Těším se na druhý díl. Doporučuji.

Zoja706
14.12.2018

Knížku jsem přečetla jedním dechem. autorka krásné popisuje prostředí i okolnosti děje,těším se na další díly. doporučuji. přesně takhle jsem si vždy představovala život na vídeňském císařskem dvoře.

bookcase
02.09.2018

Výborně napsané, princezna neprincezna, neměla to holka lehké.

knihovnička007
12.11.2017

Perfektní kniha. Doporučuji všem, kteří se chtějí něco dozvědět o této historické osobnosti, jeho matce Marii Terezii, ale hlavně životu ve Versailles :)
Marii Antoinetty mi bylo strašně líto. Přišla o dětství, od deseti let se chystala na to být nejprve dauphinkou, později královnou Francie. Nelehký úkol pro desetiletou dívku. Do Francie dorazila jako čtrnáctiletá-do cizího prostředí, kde nikoho neměla, nesměla si nic ponechat... A její manžel. Inu, to jsou dějiny.
Krásné čtení a určitě si přečtu i další díly

Danka22
10.11.2017

Kvalitní historický román, který nesmí chybět v žádné knihovně. Jedině doporučuji. :-D

gigi77
25.10.2017

Úžasný historický román.
Našla jsem zde "barevnost" jak s oblibou toto slovo používám. Pro představu úryvek z knihy:

Nad hlavou nám líně poletoval čmelák, zřejmě si naše napomádované
a napudrované kadeře spletl s lahodným okvětím. Karolina
shodila střevíčky z modrého brokátu a nohama v bílých punčoškách
čtverácky pročesávala čerstvě posečený pažit, já ji radostně
napodobila, vychutnávajíc si na patách chladivý dotek vlahých stébel,
i když hrozilo, že si za ušpiněné punčošky později vysloužím
pokárání. Nasadila jsem přitom vážný výraz, přitiskla si bradu
k hrudi, abych napodobila matinčiny povadlé tváře, potom jsem
řezavě přísným hlasem pronesla: „Karolino, Karolino, dívka tvého
věku a rozumových schopností by neměla svádět mladší sourozence
k dětinským radovánkám!“
Sestra se rozesmála. „Mein Gott, jako bych ji slyšela!“

hroneczek
13.10.2017

Historické romány, které jsou zároveň založeny na reálných podkladech prostě miluju! Nejen, že přečtete čtivou knihu, ale ještě se dozvíte pravdivé historické události a souvislosti, nahlídnete pod pokličku života šlechty v 18. století. Těším se na další díly.

Thalin
07.03.2016

Přečetla jsem všechny díly série a líbily se mi. Mám ráda podobný pohled do života historických postav. Zvláštně takových, o kterých se toho tolik napovídalo, jako například právě o Marii. Popis života na takovém místě, v podstatě z pohledu dítěte, které bylo nuceno hodně rychle dospět.