Kníže Arnsberk

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podzim roku 1906 Hraběnka Christina Marie, která se po smrti svého manžela stáhla do ústraní, se znovu vrací do nádherného a okázalého světa vídeňského císařského dvora. Minulost jí však nedovolí žít dlouho v klidu. Při pokusu odhalit pozadí manželovy vraždy a získat dokumenty týkající se jejího původu, jimiž by uhájila sobě i synovi dědictví po matce, dojde v její životě k výraznému obratu. Stane se milenkou ruského vyslance Volganova, přičemž nevyhnutelně padne do politických intrik, v nichž své želízko v ohni má i další člen rodiny, který si sám činí nároky na její dědictví. Má řadu pomocníků a přátel, ale i neúprosné a mocné protivníky... Jako osobu nebezpečnou monarchii umístí Christinu Marii do ústavu choromyslných, odstaví jí veškerý majetek a jejího syna svěří do poručnické péče. S pomocí sluhy Jánoše se Christině Marii podaří uprchnout, Jánoš však za svoji pomoc zaplatí životem. Nemocná a bez prostředků nachází na čas útočiště a lásku u mladého malíře, který ji později doprovází do ciziny, kde doufá, že najde klid a bezpečí. Ale i tady se ocitá v ohrožení života... Vtom zasáhne kníže Arnsberg. Podaří se věrnému příteli předat už dlouho milované ženě jejího syna? Dojde velká láska obou již zralých lidí konečně svého naplnění? ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47131/christina-marie-knize-arnsberk-47131.jpg 4.114
Série:

Christina Marie (2.)

Orig. název:

Christina Marie und der Fürst (2003)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR), Euromedia
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Kníže Arnsberk

Přidat komentář
fany_haf
23.05.2016

Lepší červená knihovna

derluc
20.01.2016

Dá se číst i bez předešlých dílů. Ale jednou bych si je chtěla dočíst :-)

Merlinit
26.03.2014

I přes absenci prvního dílu se dílko četlo rychle a dobře. Tím je však výčet pozitiv u konce: já knížku vidím jako běžnou historickou romanci, nijak se nevymykající žánru zápletkou ani úrovní podání.

Christina Marie
14.07.2012

Druhé díly śpěšných knih bývají většinou horší a často jde jen o nastavovanou kaši za účelem zisku. Ne však u Christiny Marie. Kdybych řekla, že kniha byla výborná či skvěla, hluboce bych ji podcenila, neboť byla daleko lepší a udržela si svoji úroveň. Můžu ji jen doporučit. Ovšem, je nutné znát první díl. Bez něj by se četla jen těžko.

Autor a jeho další knihy

Igor Von Percha

Igor Von Percha
slovinská, 1927 - 1996

Kniha Kníže Arnsberk je:

v Přečtených16x
v Doporučených2x
v Knihotéce11x
v Chystám se číst3x
v Chci si koupit2x