Sedmý syn

Sedmý syn https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75147/bmid_sedmy-syn-FVT-75147.jpg 4 21 5

Království za koně... tímto výrokem, ostatně nikoli historicky podloženým, se proslavil hrdina románu Sedmý syn Richard, vévoda z Gloucesteru, pozdější anglický král Richard III. Reay Tannahillové se podařilo již mnohokrát zpracovaný námět uchopit z nečekaného úhlu; nepopisuje Richarda jako bezectného surovce, kráčejícího přes mrtvoly za svým cílem - anglickou korunou, ale jako muže, jemuž byl jeho osud do značné míry vnucen okolnostmi. Přisuzuje Richardovi i laskavost a lidskost; ukazuje nám jej nejen jako válečníka a chladnokrevného intrikána, ale také jako věrného manžela a milujícího otce, schopného politika... Jeden za druhým umírají následníci trůnu; až zbývá jen sedmý syn...... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

The Seventh Son , 2001

Paulika419
08.02.2024 5 z 5

Kdo je náruživým milovníkem anglických dějin a předem zná podrobnosti z doby panování Eduarda IV a rodové vazby,tak se může směle vrhnout do čtení.Postava Richarda III a Jindřicha VII z pohledu spisovatelky spíše dokumentuje události vložené rozumnou formou do románu.Pokud si chcete vychutnat tu třešničku na dortu volte P.Gregory .

VendulaB
04.10.2022 5 z 5

Velmi zajímavá kniha o životě Richarda III. a jeho ženy. Jeden z možných pohledů na vnitřní svět a způsob uvažování Richarda vzhledem k situaci, v níž se ocitl. Kniha se mi četla dobře, ale asi bych ji doporučila spíše tomu, kdo už životní příběh Richarda a Jindřicha Tudora trochu zná.

Francois17
08.12.2018 5 z 5

Autorka se ve své knize celkem věrně drží historických skutečností. Je to samozřejmě beletrie, ne literatura faktu, ale třeba se záhadou chlapců v Toweru, se vypořádala velmi dobře, možná to tak mohlo být. Vše ale nemilosrdně směřuje k tragickému závěru a na konci mi bylo Richarda opravdu líto.

haki34
26.11.2016 4 z 5

Uz si nepamatam co som povodne od knizky cakala, ale vo finale som bola dojata, a niektore pasaze som "oslzila"... Autorka pekne zahrala na city, hlavne Richardovym vztahom ani nie tak k zene ako k synovi .... Nielen nelutostne boje a intrigy, ale prave city...Uff....
Historicky roman z trochu ineho uhla pohladu.., a teraz si polozme otazku - tak aky vlastne Richard III bol ????

modranka
19.11.2013 4 z 5

Iný pohľad na anglického kráľa Richarda III. Shakespear ho vykreslil ako hrbatého násilníka, vraha svojich synovcov, ale položme si otázku? Nemohlo to byť aj úplne inak? Presne s touto myšlienkou sa zaoberala autorka a anglického panovníka opísala ako milujúceho manžela, vojaka, panovníka. Kniha je zaplnená historickými reáliami, ale bravúrne spracovanými do deja, takže to nie je veľmi únavné. Text sa číta príjemne, príbeh je zaujímavý. Nič mu nechýba a nie je tam toho ani príliš veľa. Samozrejme záleží na čitateľovi čo v príbehu hľadá. Ak anglickú históriu, máte v rukách ten správny text, ak ľúbostnú romancu, prečítajte si radšej Chadwickovej knihy.
Mimochodom v roku 2012 našli jeho kostru pod parkoviskom. Prečítajte si tu: http://zpravy.idnes.cz/dna-potvrdila-ze-ostatky-pod-parkovistem-patrily-richardu-iii-p72-/zahranicni.aspx?c=A130204_112107_zahranicni_ipl

Anglie 15. století války růží Richard III., anglický král, 1452-1485 historické romány

Autorovy knížky

Reay Tannahill