Kalich

Kalich https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219599/bmid_kalich-bER-219599.jpg 4 40 11

Joanna Staffordová série

< 2. díl

Když král Jindřich VIII. s konečnou platností zruší anglické kláštery, musí Joanna Staffordová opustit převorství a vyhledat nový domov. Se svou přítelkyní sestrou Winifred a jejím bratrem se usadí v nedalekém městečku Dartford, kde si chce otevřít dílnu a tkát tapiserie. Tajemná věštba z minulosti ji však dostihne i tam a Joanna se musí opět vydat na nebezpečnou cestu, která ji dovede nejprve do Londýna a posléze až do vlámského Gentu, kde právě probíhá povstání proti císaři.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

The Chalice , 2013

Paulika419
14.01.2024 5 z 5

Pravdou je že Joanna Staffordová je fiktivní hrdinka a že nikdy nebyla spřízněna s JindřichemVIII ani jinými skutečnými postavami tohoto románu.Obvzlášť je zajímavá skutečnost,jak si spisovatelka pohrává s černou magií a věštbou spojenou s pravou vírou do které je zapojena jeptiška.Kniha by měla mít pokračování.Zůstává nejasný platonický milostný trojúhelník a co nezvěstný Edmund?

Martina291086
05.07.2022 3 z 5

No... První díl mě nenadchnul a druhý jsem dočetla jen s velkým přemáháním. Zápletka a rozuzlení nijaké, vlastně jednoduché, místy zbytečně dlouhé pasáže... Jediné plus vidím v době a prostředí, protože ne každý autor si zvolí kláštery, to je příjemné osvěžení četby. Ale bohužel, asi jediné plus... Tak jako u prvního dílu u mě platí, že nebudu mít potřebu číst podruhé...

Paganfairy
12.12.2020 2 z 5

Můj dojem z knihy je spíš negativní. Děj neměl moc spád, vše mi přišlo takové roztahané a ne příliš zajímavé. Vyvrcholení zápletky bylo až směšně jednoduché, a hlavní postava mi vyloženě lezla na nervy. Každopádně je to ideální čtení před spaním :))

alexis818
15.12.2019 4 z 5

Velmi zdařilé pokračování prvního dílu.Děj je napínavý a zajímavý.Doufám,že se dočkáme i dílu třetího.

Rolnička2771
11.12.2019 4 z 5

Napínavé, ale není to můj žánr.

Míjuš
15.10.2019 4 z 5

Poměrně často se stává, že pokračování (ne příliš poutavého prvního dílu) je ještě méně poutavější a nedokáže už tolik oslovit čtenáře...To ale o Kalichu rozhodně neplatí!

Druhého dílu jsem se trošku bála, protože ten první mě ze začátku moc nenadchl, třikrát jsem se ke knize vracela a nemohla jsem se dostat za první část knihy, moc mě to nebavilo, nezaujalo. Napotřetí jsem se překonala a knihu dočetla, přičemž po té nudnější první části už se mi příběh začal více zamlouvat. Po této skutečnosti jsem se ihned po přečtení pustila do druhého dílu, který byl neskutečně super.

Poutavý děj, který volně navazuje na první díl, mě kompletně vtáhl do sebe a nepustil až do konce. Čas od času se mi stávalo, že jsem ztratila přehled o postavách, které se začaly nově vyskytovat, a nebo se zpětně vracely z prvního dílu, kde byly jen zmíněné, ale jak jsem již zmínila u Koruny, propojení historie a detektivního příběhu je rozhodně super kombinace.

Konec vypadal poměrně neukončeně a zahlédla jsem, že už +- před čtyřmi lety vyšel třetí díl, tak doufám, že se někdo schopný chopí překladu a třetí díl k nám taktéž zavítá v našem rodném jazyce.

oka3408
26.04.2019 4 z 5

Kalich se mi líbil víc než Koruna.Děj měl spád. Těším se na další díl

Jindřich osmý
31.03.2016 4 z 5

Napínavé až do konce.Co vše musela žena v této době snést.

quendery
07.01.2016 3 z 5

Na pokračování Koruny jsem se těšila. Musím však napsat, že Kalich jsem přečetla, ale zase se mi potvrdilo, že občas napsat pokračování úspěšné knihy není zrovna ten nejlepší nápad.

Madelisi
23.04.2015 3 z 5

Hodně předvídatelné ve vztahu s hlavním mužským hrdinou. Líbilo se mi ale, že skutečných událostí jsou důsledkem věštby.

Toupeira
14.04.2015 1 z 5

Velké zklamání. Obálka knihy mne upoutala, obsah nikoliv. Spousta zbytečných postav, ve kterých se nelze orientovat, sledovala jsem pouze příběh hlavní hrdinky, a to pouze ze zvědavosti, o jakou věštbu se jedná a jak se naplní.

romance

Nancy Bilyeau