Patw Patw komentáře u knih

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Skvělá detektivka, místy opravdu napínavá. Autor umí vtáhnout do děje, napínavé situace jsou až mrazivé a čtenář se nedokáže od knihy odtrhnout... Ale - a toto je odůvodnění proč právě "jen" čtyři (a asi půl) hvězdičky - některé momenty byly zdlouhavé a mé oči po slovech klouzaly pomalu a s velkou námahou. Avšak pro fanoušky thrillerů, detektivek a severského krimi je tato kniha skvělou volbou a vřele doporučuji.

07.03.2014 4 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Musím se přiznat, že první pokus o přečtení této knihy skončil neúspěchem. Ale o to radši jsem, že jsem se ke knize vrátil. Jde o skvělé dílo, které obsahuje vše co správné dílo má obsahovat. Originální příběh, postavy v dokonalém psychickém rozpoložení ke kterým si člověk vytvoří vztah - buď je milujete nebo nenávidíte a to silně. Dění v Chester's Millu se odehrávalo tak jak by člověk vlastně od uzavřeného města očekával. Konec mě trochu překvapil svou lehkostí a rychlostí, ale nemyslím si, že by to příběhu ublížilo. Určitě se do Chester's Millu ještě někdy vrátím.

Na závěr dodám, že obal této knihy patří k mým hodně oblíbeným.

02.03.2014 5 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Opravdu povedená sbírka povídek. Hned první povídka čtenáře vtáhne a nepustí. Některé povídky jsou slabší, ale těch silnějších je zde víc. Nejradši mám povídky: Pitevní sál čtyři, Pán v černém obleku a do třetice Jízdu na střele.

28.02.2014 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Překvapivá kniha od této autorky, určitě nečekaná a proto jsem jí musel mít. Jedná se o povedenou románovou detektivku. Ano románovou. Pokud očekáváte napětí na každé stránce, vraždy, napjatou akci, nebo snad kouzelný svět Harryho Pottera tak toho se nedočkáte. Já osobně to srovnávám k J.K. románu Prázdné Místo jen s detektivní zápletkou. I tak jde ale o pohodové čtení na dlouhé dny. Cormoran Strike je šedá postava, nějak zvlášť jsem si ho neoblíbil a Robin, jeho asistentka také není příliš výrazná a některé její linky jsou pro knihu zbytečné. A právě proto dávám - i s odstupem času - tři hvězdy. Kniha neurazí, ale ovšem ani nenadchne.

10.02.2014 3 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Pravdou je, že jsem měl opravdu problém knihu dočíst. Kniha v ději několikrát odbočí, občas až nesympaticky.. a to to tak dobře začalo. Pak jsem se do toho znovu dostal avšak to není zrovna něco co by mě oslovilo. Kdo ví, třeba se k té knize za pár let vrátím a znovu přečtu, teď ale ne.

22.01.2014 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Po knize jsem sáhl zčásti protože téma znělo zajímavě a zčásti protože to tak trochu podle synapse připomínalo Hladové Hry (což se mi nelíbilo) opak je naštěstí pravdou a k HH to nemá blízko. Svět v této knize je nepraktický a ve skutečnosti snad ani nemožný, avšak, když na to člověk zapomene může se dobře bavit. Ke konci mě kniha opravdu chytla a musel jsem jí dočíst. Jediné co mě trochu zklamalo byl konec, kde se vlastně vše skoro hladce vyřešilo, a přitom si s tím autorka mohla hrát a přenést to do druhého dílu. (Úmyslně nepíšu o co jde kvůli spoilerům jen řeknu jediné: počítače.) A ještě jednu otázku: neměla Tris z toho neustálého kousání do rtu celou pusu opuchlou? Každopádně je to dobrá kniha poutavě napsaná.

10.01.2014 5 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Opravdu mistrovské dílo co se biografie týče. Člověk se opravdu hodně dozví o Stevu Jobsovi, firmě Apple, lidí co se podíleli na tvorbě a úspěchu této firmy a také mu bude vše vychváleno do nebe. Z jedné strany je kniha perfektní biografií a z druhé strany obrovskou reklamou na dokonalé apple produkty, avšak to se dalo čekat a knize to nemám za zlé.

06.01.2014 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Na jednu stranu je to povedený příběh, na druhou je to šíleně zdlouhavé. Strašně jsem váhal zda dát dvě nebo tři hvězdy nakonec jsem dal tři protože přeci jen by si to ty dvě nezasloužilo. Avšak asi si jí znovu nepřečtu.

29.12.2013 3 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Nečekaně! Opravdu povedená kniha, avšak se mi to četlo trochu hůř než předchozí díla Agathy Christie. Ale to na brilantnosti této detektivky vůbec neubírá, a jak už jsem napsal konec je opět nečekaný.

29.12.2013 5 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Tři hvězdy s přimhouřeným okem. Nepřišlo mi to jako velmi originální, vůbec jsem se nemohl nějak vcítit do děje nebo postav. Některé momenty v knize jsou až moc dlouhé jiné naopak moc krátké. Co mě opravdu kazilo čtení bylo, když se v nečekaném a dobrém momentu objevila věta, která to vše dokázala pokazit.

23.12.2013 3 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Další kniha od této Velké autorky, kterou jsem vzal do ruky a téměř neodložil dokud nebylo dočteno. Kniha překypuje skvělou atmosférou a prostředí Egypta všemu dodává ojedinělé kouzlo. Opět povedený příběh s několika nečekanými zvraty v ději. Skvělá hra s postavami a možnostmi jedné vraždy a několika pasažérů. Nakonec asi jen dodám, že se opravdu jedná o perfektní detektivku.

25.09.2013 5 z 5

Ariel Ariel Sylvia Plath

Nikdy by mě ani nenapadlo sáhnout do poezie. Jenže pak jsme ve škole probírali tři básně od Sylvie Plath. Sáhnout tedy po sbírce Ariel bylo hned jasnou volbou. Kruté, smutné, silné a plné obrazů.

Už chápu proč tato sbírka po smrti Plath šokovala literární svět.

28.08.2013 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Jednoduchý příběh s jednoduchým poselstvím, 'Žít každý den tak, jakoby byl ten poslední.' A přitom tak složitě napsaný. Popravdě, čtivost tohoto díla je jako houpačka - nahoru a dolů. I přesto mě dílo o Veronice dostalo.

28.08.2013 4 z 5

4 blondýnky 4 blondýnky Candace Bushnell

Kolísavá kniha. Místy je to čtivé pak se to táhne. Taková oddechová kniha pro nenáročného čtenáře. Pouze dodám, že jsem četl z důvodu, že mám Candace v oblíbených.

28.08.2013 3 z 5

Drasticky děsivý Dexter / Drasticky dojemný Dexter / Dexter v temnotách Drasticky děsivý Dexter / Drasticky dojemný Dexter / Dexter v temnotách Jeff Lindsay (p)

Skvělá kniha asi o nejsympatičtějším vrahovi. Samozřejmě plusem pro mě je, že jsou tu všechny první díly pohromadě.

19.08.2013 5 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Průměrná Kingovka, trochu nadprůměrná Bachmanovka. Nemohu hodnotit více jak třemi hvězdami. Je to hořko sladký příběh. Dobře propracovaná psychologie hlavní postavy, dobře předvídatelná ke konci. Kdybych to četl jako první knihu od Kinga asi bych hodnotil jinak, avšak po tom co jsem od autora už přečetl mě toto přijde průměrné.

14.08.2013 3 z 5

Ferda Mravenec Ferda Mravenec Ondřej Sekora

Opět jedna ze školně povinných. Krásná kniha.

14.08.2013 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Také jste museli číst ve škole? Únik ze světa dospělých a od reality. Hluboké myšlenky v jednoduché formě, a nevinné vydání do světa viditelného pouze dětskýma očima.

14.08.2013 4 z 5

Vždyť je to hračka Vždyť je to hračka Agatha Christie

Od první až po poslední stránku na mě z této knihy dýchala ta atmosféra. Ta atmosféra. Perfektní detektivka, která mě okamžitě pohltila svým příběhem, který se mi od začátku - od přečtení samotné anotace knihy - velmi zamlouval. Další z mnoha knih a originálních příběhů Agathy který mě vtáhl do děje a pohltil. Samozřejmě výborné je i samotné rozuzlení tohoto případu, vždyť, když vás nikdo nepodezřívá, je zabíjení vlastně hračka.

13.08.2013 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Další skvělé dílo z detektivní dílny Agathy Christie. Do detailu promyšlené dílo. Od začátku do konce se to dobře čte a čtenář hltá jednu stránku za druhou. Za zmínku samozřejmě také stojí rozřešení případu, které je perfektní a překvapivé.
Musím také napsat, že první seznámení s Hercule Poirotem dopadlo na výbornou.

13.08.2013 5 z 5