Vždyť je to hračka

Náhoda svede dohromady vysloužilého policistu Luka Fitzwilliama, vracejícího se z Dálného východu do Anglie, a zdánlivě popletenou starou dámu, která mu ve vlaku vypráví neuvěřitelnou historku o sérii vražd ve svém městečku. Teprve náhodně přečtené oznámení v černé kronice podnítí Lukův zájem vyšetřit, zda na jejím příběhu přece jen není něco pravdy... Nikdo nemůže pochybovat o tom, že Luka čeká nelehký úkol. Vždyť – jak pravila stará dáma – když vás nikdo nepodezřívá, je zabíjení vlastně hračka. Edice Čtení na dovolenou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46772/vzdyt-je-to-hracka-aA3-46772.jpg 4.3323

Policista Battle 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Odeon

Murder Is Easy, 1939

Kniha Vždyť je to hračka

Starmoon

Malé, zdanlivo pokojné mestečko plné svojráznych obyvateľov, zaujímavé vzťahy medzi nimi, užší okruh podozrivých... K tomu aj celkom sympatický hlavný vyšetrovateľ (maskujúci sa za spisovateľa), jeho očarujúca pomocníčka... A ďalšia milá „christiovka“ je na svete. Len tie odkazy na okultizmus ma znepokojovali – našťastie, autorka to nejako ubalansovala a moje svedomie si vydýchlo. A hoci záver (a páchateľa) som od istého času tušila, aj tak ma z neho príjemne mrazilo.

bleska
06.07.2020

Tak tady mě Lady Agatha opět zcela dostala! Excelentní, i když překvapivě nikdo ze známých postav zde není. Možná mohla bývalého policistu Luka trochu víc vykreslit, ale to už jsou detaily. Musela jsem se podívat, kdo je vrah! Prostě to nešlo vydržet...

kaliopka
19.06.2020

Kniha mě nadchla, četla se mi hezky

eliška266
26.03.2020

Kniha vypráví o tom jak se policista Luke, při cestě vlakem, dozví, od jedné paní, o vraždách v jejím městečku. Luke se tedy vydá do městečka hledat pravdu. A jestli se dozví kdo spáchal všechny vraždy, tak si knížku musíte přečíst sami.
Knížku od Aghaty Christie jsem četla poprvé a musím říci že mě velice zaujala. Byla napínavá a zábavná.
Určitě doporučuji, protože takto dobrou detektivku jsem ještě nikdy nečetla.

Evča123441
09.01.2020

Četla jsem od Agáty už lepší.Chyběl mi Poirot.

petraj30
14.08.2019

Skvěle napsaná kniha, nemohla jsem se odtrhnout, ani mi nevadilo, že tu není někdo z typických ústředních vyšetřovatelů

Messilina
22.07.2019

Asi jsem prostě zvyklá na Poirota.

Michalkotea
14.07.2019