papajapa papajapa komentáře u knih

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Mam rada historicke romany a ted se divim, ze jsem tuhle sahu nezacala cist uz driv. Asi me odrazovala jeji rozsahlost.
Nejvice se mi libila ta syrovost doby rytiru. Uz se tesim na dalsi dil.

28.04.2017 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Prvni dva dily jsem cetla pred vice nez rokem proto mi chvili trvalo se v deji orientovat. I tak mi prislo putovani do Dablova Akru zdlouhave a nezazivne. Pak se vse obratilo a konecne to melo zadany spad. Konec me dokonce prekvapil. Takovy happy end jsem ani necekala.

Film nebyl spatny, ale z tretiho dilu tam snad nebylo nic.

18.04.2017 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

To byl narez. Normalne jsem zvykla si cist pred spanim, ale s touhle knizkou jsem mela fakt divny pocit. Dobre propracovane detaily me mile prekvapily a urcite to neni ma posledni kniha od teto autorky.

12.04.2017 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Za sebe musím říct, že třetí díl se mi asi líbil nejvíce. Hlavně teda konec, který měl spád. Vysvětleno snad bylo vše z předchozích dílů. Možná bych na úplný závěr uvítala kapitolu navíc s pohledem do bližší budoucnosti.

08.04.2017 5 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Zacinam prichazet na chut detektivkam.
Pet se mi libilo svym nametem, ale ptaci byly jeste o level lepsi. Kapitola, ve ktere Panter vypravi o zverstvech, ktere napachal v chorvatske vesnici, byla presne vsazena do celeho deje.
Tesim se na dalsi dil.

02.04.2017 5 z 5

Vor v zakone - hlava mafie Vor v zakone - hlava mafie Vítězslav Jareš

S tématem vorů jsem se už jednou setkala. Pokračování postavy Karla Krolla nebylo špatné, ale opět mi to připomínalo český seriál Expozitura/Atentát.

30.03.2017 4 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Po prokousání rozsáhlým výčtem postav je to nezapomenutelná kniha. Dle mého názoru jedno z lepších děl od Kinga. Jediné co mi nesedělo bylo vysvětlení původu kupole, ale na druhou stranu jak jinak to udělat.
Dlouho jsem přemýšlela o příběhu s mravenci. O tom jak silnější ubližuje slabšímu ať je to z jakéhokoliv důvodu.
Každopádně knihu všem doporučuji a rozhodně se nebojte množství stránek.

Pustila jsem se do sledování seriálu. Ze začátku jsem byla zklamaná a naštvaná, protože i když je spousta postav zanechaná, jsou tam velké rozdíly jako např. Zrzek není doktor, ale hasič, který uvízl vně kupone, Dale Barbie není kuchař, ale vymahač dluhů aj.

05.03.2017 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Při půjčení knihy jsem si myslela, že mě asi moc bavit nebude, ale opak byl pravdou. Děj mě vtáhl a už nepustil. Perfektní téma, i když osobně jsem vytušila, kdo bude vrahem.

09.02.2017 5 z 5

12. 12. 12. 12. Vítězslav Jareš

5 z 5 *
Knihu zařazuji mezi své oblíbené a vřele doporučuji. Díky této knize začínám přicházet na chuť detektivkám a thrillerům.

09.02.2017 5 z 5

Padrino Krejčíř - Afričan Padrino Krejčíř - Afričan Jaroslav Kmenta

Po precteni jsem si dohledala na webu p.Kmenty jak to vse nakonec dopadlo. Doufam, ze ho do CR nevydaji, protoze si tady odsedi svych 10 a neco let a pujde zase skodit. Nasledne jsem shledla i film a jsem zklamana.

01.02.2017 5 z 5

Bůh pouště Bůh pouště Wilbur Smith

Saga Reky bohu je doctena. Nektere dily byly lepsi, jine horsi, ale vsechny jsem si je uzila. Co se Taity tyka tak pri jeho tradicnim vychloubani se uz jen pousmeji.

22.01.2017 4 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Moje prvni setkani s Asimovem a nejak nevim co si o knize myslet. Zacatek me zaujal, ale nasledne casti mi prisly dost podobne zejmena opakujici se Seldonovou krizi jejimz reseni bylo nic nedelat. Knihu bych doporucila spis muzskemu pohlavi. Vecne politikareni me moc nebavilo.

18.01.2017 4 z 5

Hlavní role Hlavní role Vítězslav Jareš

Je až neuvěřitelné jak si někteří lidé dokáží svůj život zkomplikovat. Samozřejmě zde je hlavním důvodem ochrana vlastního dítěte a pak se to už vezlo... Kniha na mě působila strašně osobním dojmem, jako zpověď nějaké kamarádky. Někdy jsem musela přestat číst, protože to bylo tak chmurné a depresivní až mi bylo smutno. Za sebe říkám 5* a před autorem smekám za podrobné a pravdivé přiblížení provozu protialkoholní léčebny.

02.01.2017 5 z 5

Čaroděj Čaroděj Wilbur Smith

Dalsi perfektni roman z Egypta. Do knihy jsem sla s tim, ze se dozvim, kde prisel Taita ke svym schopnostem, ale nevadi. Oproti prvnimu dilu se carodej uz tak nevytahuje. Jen konec mi prisel trochu uspechany.

28.12.2016 5 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Zacatek knihy me nadchl - vyborny namet: mayska kultura, proroctvi, demoni, nalezeny denik atd. Bavilo me cist preklady z deniku, mene pak uvahy ze zivota Dmitrije. Posledni cca 3 kapitoly me zklamaly. Udelat jako "boha" umirajiciho cestovatele, ktery v morfiovem opojeni sni o svem vysvenem svete. To bylo trochu moc.

17.12.2016 3 z 5

Poslední hvězda Poslední hvězda Rick Yancey

Asi si budu muset celou trilogii precist znovu a hned po sobe jelikoz uz se mi spousta detailu z predchozich dilu nevybavuji. Nejak mi tedy unikl zamer Jinych a vlastne i proc se lidstvo snazili vyhladit tak komplikovane.
Urcite me ale treti dil bavil vic nez druhy. Bylo tam vic udalosti a zapletek.

04.12.2016 4 z 5

Agent 6 Agent 6 Tom Rob Smith

Z cele trilogie nejslabsi, ale uz jsem si na postavy zvykla tak mi to ani moc nevadilo. Nudnejsi zavatek casti v Afganistanu a trochu vic odboceni od puvodniho deje. Rozuzleni Raisiny vrazdy pro me bylo zklamani. Cekala jsem vetsi pecku. Naopak se mi libil zacatek: navsteva J.Austina, Lvovo a Raisino seznameni a pak celkova navsteva USA.

28.11.2016 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

V poradu jiz 4 Greenovka a myslim, ze posledni. Bohuzel mesta, Aljaska i Kateriny mi prisli dost podobne. Inteligentni kluk, ktery se zakouka do zahadne a nekdy az divne divky. K tomu par vtipnych pratel a pribeh je na svete. Kazda z tech knih asi ma nejake to wow a hlubsi myslenku, ale me nejvice zaujaly Hvezdy.
Kazdopadne aspon v Katerinach probehl maly happy end a cteni me zacalo bavit az ke konci po honu na kance.

18.11.2016 3 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Opet 5* jinak to nejde. Skvele pokracovani knihy Dite cislo 44. Precteno jednim dechem. Skoda smrti Timura a Malyse. Jeste jsem necetla Agenta 6, ale uz ted vsem vrele doporucuji.

08.11.2016 5 z 5

Šibeniční vrch Šibeniční vrch Lois Duncan

Neni nad davovou hysterii :(
Ale vazne. Pri cteni pro me bylo strasne frustrujici jak na kazdy argument Sarah meli Kyra a Erik vymysleny argument. Jinak se kniha cetla dobre

02.11.2016 4 z 5