PandaGirl PandaGirl komentáře u knih

Konfuciova moudrost Konfuciova moudrost Maxence Fermine

U knihy jsem se doopravdy pobavila. Krásně pojaté historky spjaté s poučením a citací velkého filozofa.

23.05.2016 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

I jako první díl, byla tahle kniha strašně moc čtivá. Dokáže čtenáře prostě vtáhnout do děje. Chvílemi to sice bylo táhle nebo lehce nezáživné, ale na kráse to neubírá. Sem tam mi lezla na nervy i sama Katniss, ale mnoho jiných chvílí mi to vynahradilo.
Opět to považuji za skvělý díl, který stojí za přečtení (pokud máte rádi tento druh příběhů).
Rozhodně se v knize dá najít několik neotřelých nápadů a překvapivých okamžiků.

15.04.2016 4 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Dlouho jsem se na tuhle knihu těšila. Z několika důvodů. Za prvé Richelle Mead je má oblíbená autorka a za druhé, příběh sliboval něco úplně odlišného.
Jak sama autorka v epilogu zmiňuje, fantasy knih z tématikou z Asie je doopravdy málo, přitom se zrovna z těchto zemí dá neskutečně čerpat. To dokázala touhle knihou. Byla čtivá, příjemná, napínavá a originální. Navíc se neskutečně poprala s faktem, že v knize vlastně téměř všichni neslyší. Dokázala vystihnout pocity hlavní hrdinky i popsat situace, které jsou téměř nepředstavitelné.
Něco mi však na tomhle příběhu chybělo. Vlastně mě postavy k sobě ani moc nepřipoutaly. Ale nic to neměnilo na tom, že to považuji za skvělou knihu (plus jen to, že je to pouze jedna kniha je skvělé!)

12.04.2016 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Hned od první stránky jsem začala knihu hltat. Je vážně poutavě psána. Příběh je dynamický, vtipný, emotivní, sladký i občas nechutný.
Strašně jsem si oblíbila hlavní hrdinku, která měla tak rozporuplnou osobnost. I její "rytíře v lesklé zbroji", ehm prince a kapitána. Hodně postav jsem si tam oblíbila. Kniha i její spád mě fakt bavil. Nedokázala jsem odtrhnout.
Určitě se těším na pokračování.

03.03.2016 5 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Tak tuhle knihu beru jako čistě oddechovou. Sice pro mě byla zklamáním, ale ne zas tak drastickým. Trochu mi tam vadily ty fantasy prvky (nějak jsem je tam nečekala). Časem jsem si na to zvykla.
Tři hvězdičky má za čtivost, humor a rozbíjení iluzí o romantice.

09.02.2016 3 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Na tuhle knihu jsem se hodně dlouho těšila a musím říct, že mě ani trošičku nezklamala. Vážně byla hodně procítěná. Charlieho život se mě dotýkal, jako bych já byla ten přítel, kterému píše. Rozuměla jsem mu a přála jsem si, aby byl šťastný.
U knihy jsem zasmál i rozesmutnila. Vážně byla naplněná pocity.

01.02.2016 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Tahle série je jako mor. Prostě se Vám zavrtá do hlavy a tam zůstane ještě dlouho, potom co jí dočtete. Dokonce se mi i o cestování v čase zdálo! Abych pravdu řekla, tak jsem tuhle sérii přečetla za pět dní (když bych to hodinově zredukovala, tak cca tři dny). Je to skvěle napsaný. Autorka píše tak čtivě, že se ani nepodíváte, kdo to vlastně vlezl do pokoje, kde jste s touhle knihou zalezlí.
Příběh je neotřelý a svižný. Řekla bych, že i dost překvapivý a zamilovaný. Strašně se mi líbilo, že se Gwendolin nezměnila. No a Gideon byl prostě pořád boží pako. Navíc to bylo i vtipné! Prostě všechno co si přát :)
!SPOILER ČÁSTI!
Dala jsem čtyři hvězdičky za to, že se mi nelíbilo to s tou nesmrtelností, a tak nějak mi to nedávalo u Gideona smysl. Ale tak to je jen můj názor a možná se to všechno nepochopila správně. Nevím.
Jinak jsem asi jediná dívka, která za celé tři díly Gideonovi nevěřila. Pořád jsem čekala kdy jí zradí a ono nic!
No nakonec mě pobavil, když praštil sám sebe a ještě si vynadal. To shledávám nejlepší částí celé trilogie!!! Prostě nej scéna :D

29.01.2016 4 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Uvažovala jsem o hodnocení téhle knihy. Nějak jsem se nemohla rozhoupat. Kamarádka mi na tuhle knihu udělala příliš velké naděje, které to nenaplnilo.
Ale i tak je kniha vážně dobrá. Ten svět, ta magie a všechno to okolo má neskutečné kouzlo, které Vás může dostat. Hlavní hrdinka se mi docela dostala pod kůži. Je to neskutečně propracovaná osobnost s pocity, které by měla mít. Má strach, miluje, nenávidí, lituje. Není to bezcitná potvora a ni ufňukaná holčička. V její povaze můžeme najít dobré vlastnosti i špatné. A to se mi na tom líbí.
Další co je na tom dobré je možnost překvapení (i když já to prostě musím říct... Já to věděla! :D ).
Na závěr si myslím, že to je výborný příběh, který stojí za to a nemůžu se dočkat pokračování :)

17.01.2016 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Knihou jsem byla moc mile překvapená. Ze začátku jsem se lekla stylu psaní "já teď". Nemám ho ráda, ale v tomhle... V tomhle mi naprosto nevadil. Spíš možná mnohem víc uchvátil do celého příběhu. Neskutečně jsem to prožívala, ba dokonce jsem si i pobrečela (a to je co říct, protože já NIKDY nebrečím!). Možná sice kvůli špatné věci, ale i tak jsem slzu uronila. Dokonce se v jednu chvíli u mě dostavil pocit na zvracení a to dost silně. Naštěstí krize byla překonána a já to mohla dočíst.
Asi nikdy nebudu litovat, že jsem po knize sáhla a přečetla si jí. Vážně stojí za to. Charaktery postav jsou propracované a na rozdíl od filmu jsem se i docela dost nasmála. Úplně jsem změnila pohled na Peetu! Fakt ta kniha za to stála!

01.01.2016 5 z 5

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

Musím říct, že byla o něco lepší než předchozí díl. V hromadě naivity a sladkosti se přeci jen objevilo nějaké to vážné poselství. Stejně jako předchozí díl se mi i tento docela líbil. Prostě čtení u kterého se nemusíte zamýšlet a prostě se necháte unášet nevšedním dobrodružstvím Alessandry.
I u tohohle dílu mi ve stylu psaní něco chybělo. Asi to správné napětí. Nějak mě to všechno nechávalo klidné. Ani nějaké úžasné jiskření mezi hlavními hrdiny jsem necítila. Myslím, že by se z toho dalo "vytřískat" víc. Ale to je věc osobního názoru.
Jsem ale ráda, že jsem se opět setkala s Cat, pro kterou skončil předchozí díl dost nepříznivě, nevhodně nebo možná spíš neúplně. Díky dokončení předchozího příběhu se mi kniha líbila o něco víc.

11.12.2015 3 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Velice krásná kniha plná mouder, fantazie, tvrdé reality, zvláštních osobností, šíleností a mix všeho možného. Prostě jako život. Musím uznat, že jsem velice ráda, že jsem si tuto knihu koupila a přečetla. Hodně moc se mi líbila. Příběh byl prostě geniální.
Jednu hvězdičku strhávám z čistě sobeckých důvodů, že se mi to za prvé, obtížně četlo a za druhé, za tolik smutku, kterou kniha oplývá ač se to nezdá. Vlastně druhý bod souvisí s tím prvním. Takže, jak říkám, jen ze sobeckých důvodů, protože se mi o smutku čte špatně.
Jinak o vtip, skvělé historky a pěkné "pohádky" je v téhle knize doopravdy hezky postaráno :)

20.11.2015 4 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Nemohla jsem se rozhodnout, jaké hodnocení knize dám. Pro mě to byl předvídatelný průměr s trochu zklamávajícím (jde to říct nějak jinak?) koncem. Ale ani ten neubral na kráse celého příběhu. Proto jsem nakonec zvolila tři hvězdičky.
Příběh byl celkově lehký a usměvavý. Chvílemi mi bylo smutno, protože se do role hlavní hrdinky dá krásně vžít. Celkově kniha byla správně čitelná. Zvládla jsem jí za jedno odpoledne.
Určitě se hodí na takový ten sladký útěk od reality a to rovnou do renesanční Florencie :)

16.10.2015 3 z 5

První První Kiera Cass

Celá série byla prostě úchvatná a tenhle díl nezklamal. Hezky se to vyřešilo :)
Sice mi tam trochu vadily ty, aspoň pro mě, zbytečné věci, které v podstatě k ničemu nevedly. Nebo aspoň podle mě neměly žádný hlubší význam.
Jinak bylo to jak jsem očekávala, určitě mě to nijak extrémně nepřekvapilo, ale opět dokázalo zaujmout a odnést do toho světa, kde se nachází království Ileyla (jmenuje se tak, ne?)
Hmm, asi si to brzy přečtu znovu :)

13.09.2015 5 z 5

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Dokonalost. Jinak to popsat neumím. Ze začátku mě to vtáhlo do děje natolik, že sama jsem se cítila fakt děsně. Bylo mi smutno a teskno. Neustále jsem byla v takovém napětí, že jsem měla co dělat abych nepřeskakovala slova a věty. Nutně jsem potřebovala vědět co se bude dít dál. Neskutečně jsem se v té knize utopila. Dlouho jsem takhle nic neprožívala. Sakra, vždyť já tenhle díl přečetla za osm hodin! A pak jsem měla co dělat, abych hned nezačala číst další díl (což by mě asi zabilo :D )
Prostě si to nemůžu vynachválit :)

01.09.2015 5 z 5

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

Původně jsem chtěla dát téhle knize čtyři hvězdičky, ale k ohlédnutí k celé sérii jsem nakonec usoudila, že jí tu jednu hvězdičku přidám. U tohohle dílu jsem váhala, kvůli moc ději. Bylo ho tam vážně moc. Podle mě to klidně autorka mohla natáhnou na další díl. Asi by to neuškodilo.
Ale tak dá se přes to přenést. Protože se mi celá série strašně líbila a fakt rychle jsem jí přečetla. A na konci jsem se prostě usmívala jako naprostý idiot. Byla jsem spokojená se vším tím vyvrcholením a rozřešením. Musím říct, že se k téhle sérii někdy v budoucnu ráda vrátím :)

01.09.2015 5 z 5

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Sakra! Proč mi to dělají?! Takhle to zakončit. Díky bohu, že mám hned při ruce další díl, jinak bych zešílela!
Dobře, tak už jsem vyjádřila svojí nespokojenost a teď k ostatnímu. Na začátku mě zaskočilo, že je to tam i z pohledu Adriany. Pak jsem si zvykla a přišlo mi to dokonce i osvěžující. Sice tenhle díl nebyl tak strhující jako předchozí, ale i tak by výborný. V některých částech jsem se od knihy ani nemohla odtrhnout.
Byla jsem šťastná i nešťastná s postavami. No co přiznám se... byla jsem nadšená z pokroku Adriana a Sydney!

30.08.2015 5 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Prostě tuhle sérii mám ráda. Jako obvykle mě Richelle Mead dostala do kolen. Tentokrát od smíchu, dobře většinou tam toho tolik k smíchu nebylo, ale když jo, tak to stálo za to. Rozhodně Vám ale nedoporučuji smát se v autobusu. Divím se, že ještě nejsem v Bohnicích.
Vážně se mi tenhle díl líbil a můžu k němu říct, jen: Konečně! :D

30.08.2015 5 z 5

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Kniha byla pro mě naprosto strhující. Vážně jsem se u ní bavila a doslova jsem se od ní nedokázala odtrhnout. To možná dokazuje to, že mi na přečtení stačil pouhý den. A už teď mám absťák po Sydney a Adriánovi. Musím říct, že ti dva mají mezi sebou úžasnou chemii. Dlouho jsem se u knihy takhle necítila.
Asi SPOILER? - Všimla jsem si, jak někteří píší, že je Sydney blbá a že jí nechápou (viděla jsem to už na několika stránkách). Upřímně? Já jí chápu. Celý život žila podle jistých pravidel a přesvědčení. Zná tresty za to, když je poruší. Navíc má v sobě dost silně zakořeněný strach z Nápravných zařízení. Podle mě jí na začátku Keitha neukázali, jen tak bezúčelně. Naprosto chápu, proč se na konci tak zachovala. Jsem na její straně, i když se prostě těším, až budou spolu s Adrianem (silně v to doufám :D)

17.08.2015 5 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Ačkoliv jsem se zařekla, že si tuhle knihu nepřečtu tak rychle, tak jsem to porušila. Opět.
Kerstin mě jako obvykle nezklamala. Kniha byla vtipná a napínavá zároveň. Postavy jako vždy používali hlášky v těch neméně vhodných chvílích. Od poloviny knihy jsem napětím skoro nedýchala. Některé věci mi udělali dokonce radost, i když některým postavám asi ne :D Příběh - bezkonkurenční. Překvapivý a tolik čtivý! Nesnáší, Gierovou! Ano, tvrdím to u každé její knihy. Protože jak někdo může psát tak skvěle! No prostě má kniha pět hvězdiček bezpochyby!
PS. Jsem jediná, které nemá ráda hlavní mužské hrdiny u knih Gierové - teda ne, že bych je neměla ráda, ale nedůvěřuju jim. Klidně mi napište zprávu pokud jste na stejné lodi! :D

16.08.2015 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Fakt Kerstin Gierovou nesnáším za to, že píše tak skvěle! Kvůli ní se těším dlouhou dobu na knihu, a pak to během cca. dne přečtu? No co z toho mám?!
Vážně, mě tahle autorka nezklamala. Její styl je neskutečně čtivý. Příběh byl zajímavý a docela mě pobavil. No chvílemi předvídatelný, sem tam překvapující. Ze začátku jsem se plácala v postavách. Díky bohu jsem se ve čtvrtině konečně chytla.
Myslím si, že je to opět povedená knížka a rozhodně jí ráda doporučím :)

12.08.2015 5 z 5