Palorizek85 Palorizek85 komentáře u knih

Druhá Nadace Druhá Nadace Isaac Asimov

Velmi zajímavé pojednání o Nadaci a ještě úchvatnější pojednání o tajné a skryté frakci nadace.

13.04.2016 5 z 5

Star Wars omnibus: Letopisy rytířů Jedi. Kniha první Star Wars omnibus: Letopisy rytířů Jedi. Kniha první Kevin J. Anderson

Hezké ilustrace a příběhy ze staré republiky.

13.04.2016 4 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Výborná kniha, výborného spisovatele.

13.04.2016 5 z 5

Kladivo Boží Kladivo Boží Arthur Charles Clarke

Clarke nezklamal. Jeho scifi pojetí, které by se jednoho dne mohlo stát skutečností, je podané zajímavým způsobem z pohledu života jednoho člověka. Nejspíše i díky Lee Gentry byl schopen do toho přimýchat psychologické prvký. 80%.

13.04.2016 4 z 5

Roboti a impérium Roboti a impérium Isaac Asimov

Výborné vyvrcholení celé série. Ještě lepší je následné provázání se sérií Nadace. Asimov byl geniální spisovatel a jeho díla stojí za to přečíst.

12.04.2016 5 z 5

Setkání s Rámou Setkání s Rámou Arthur Charles Clarke

Výborná kniha od výborného autora...co dodat :)

12.04.2016 4 z 5

Nahá pravda Nahá pravda Vladimír Pikora

Zajímavá kniha. Smutná pravda dnešní doby a takřka nemožnost se z tohoto začarovaného kruhu dostat...tak možnost by tu byla, ale ochota těch potřebných lidí, zřejmě již ne. Holt za krátkodobý profit jsme schopni obětovat budoucnost.

12.04.2016 5 z 5

Dobré jméno firmy Dobré jméno firmy Zdeněk Dytrt

Neuškodí si přečíst.

12.04.2016 3 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Výborná kniha. Tak trochu i sonda do mysli dnešní generace, která si myslí, že vše funguje tak má, anebo, že konec není tak daleko. Smutné, jak se příběh podobá skutečnosti.

10.04.2016 5 z 5

Železná pěst Železná pěst Aaron Allston

Výborná kniha se strhujícím dějem. Brilantní strategie jak pozůstatku Imperia tak Nové republiky nutí všechny jít až na hranice svých možností.

10.04.2016 5 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Výborné povídky. Dobře se to čte a dá se k tomu vracet.

06.04.2016 5 z 5

Příchod noci Příchod noci Isaac Asimov

Zajímavý námět na příběh. První část byla velmi zajímavá, druhá se ještě držela, ale ten závěr mi připadal trochu nedotažený. Škoda toho utnutí příběhu...mělo to větší potenciál.

06.04.2016 4 z 5

Invaze Invaze Stanisław Lem

Scifi povídky. Celkem to ušlo, ikdyž úplně výborných jich bylo jen pár.

03.04.2016 3 z 5

501. legie 501. legie Karen Traviss

Výborná kniha navazující na Republikové komando. Jediové na útěku a Kal Skirata stojí před dilemem zdali se zapojit do pomoci či do jejich destrukce. Opět výborná kniha Karen Traviss.

03.04.2016 5 z 5

Předehra k Nadaci Předehra k Nadaci Isaac Asimov

Nádherný průzkum lidskými pohnutkami a pohnutími a náhled na rozklad společnosti. Snaha zajistit vědní obor, který by byl schopen předvídání je "nadlidská" ale zajímavá myšlenka a v podání Asimova je to výborné čtení.

01.04.2016 5 z 5

Tisíc sluncí Tisíc sluncí Alex Scarrow

Zajímavě lazená kniha. Nápadité téma i zpracování. Přechody z minulosti do dnešní doby jsou vyvážené. Doporučuji.

01.04.2016 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Řekl bych, že to je skoro povinnost každého fanouška fantasy. Film rozhodně nestačí.

28.03.2016 5 z 5

Do prázdnoty Do prázdnoty Tim Lebbon

Kniha se mi velice líbila. Konečně něco z počátků řádu. Trochu jiné pojetí vnímání síly a větší vyrovnanost oproti pozdějšímu pojetí síly Jedii nabo Sithy. Příběh měl spád a dobře se to četlo.

28.03.2016 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Výborné scifi z Moskevského prostředí. Originální nápad, výborná, místy až děsivá atmosféra.

27.03.2016 5 z 5

Ocelové město Ocelové město Jules Verne

Vernův popis pokroku, jakožto předchůdce scifi, je zajámavý. Dobře se to čte.

27.03.2016 4 z 5