Příchod noci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh o světě, kde nikdy není noc… Tedy nikdy – tento svět má šest sluncí a jednu neviditelnou planetu – tu která jednou za 2049 let připraví obyvatelům Kalgaše noc. Noc s velkým N. Jednou za tuto dobu způsobí planeta zatmění posledního slunce v dané době na obloze, nastane noc a civilizace na Kalgaši zanikne – lidé se vrátí do věku barbarství… A do dalšího zatmění zbývá posledních pár měsíců…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/8283/prichod-noci-LG9-8283.JPG 492
Žánr
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Laser-books (Laser)
Orig. název

Nightfall, 1990

více informací...


Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Příchod noci

Přidat komentář
JacobG
08.07.2019

nuda nuda nuda a cca ve 2/3 knihy jsem to odložil, protože mi prostě bylo úplně jedno, jak to dopadne a co se s těmi postavami stane... jedna z mála knížkek od Asimova (tahle je tedy od Asimova jen napůl, ale počítá se), která mě vůbec nebavila (Ani sami bohové jsou ale těsně v závěsu)

Mafian
10.02.2019

Mimo sérii Nadace jeden z mála skvostů co Asimov napsal, čte se jedním dechem, zamýšlí se nad psychologií, náboženstvím i křehkosti civilizace jako takové.....

Svářeč
02.01.2018

Popravdě ani nevím, proč jsem si tuhle knihu kupoval, scifi tohoto typu normálně moc nemusím. A kdybych si nejdřív přečetl kometáře tady nebo na Legii, ani bych se na ni v regálu nepodíval. Každopádně o to víc jsem překvapen, jak se mi Příchod noci líbil. Postavy jsou sympatické, nápad docela zajímavý a líčení světa po zatmění taky docela uvěřitelné (i když O. Neff to ve své Tmě podle mě zvládl o něco lépe - byť jsou ty dvě knihy jen těžko porovnatelné, především díky rozdílnému charakteru katastrofy). Problém jsem však měl s prostřední částí, které trochu chybí spád, ten příběh přešlapuje na místě. Navíc mě docela překvapilo, že postavy občas hovoří o soumraku nebo svítaní, přestože mají v podstatě permanentní den. Nicméně - nevím, jaká je povídka, nečetl jsem ji, tahle kniha mě však velmi bavila. 75%

Prometheus
10.08.2016

Výborná kniha, zejména díky tomu, že je vyprávěna pohledem několika profesí. Kniha se stane ještě lepší v momentě, kdy si uvědomíte/zjistíte, jakou paniku a hromadné volání o konci světa na policii v USA způsobilo, když přišly Hvězdy, jelikož vypadl ve velkoměstech proud.

Palorizek85
06.04.2016

Zajímavý námět na příběh. První část byla velmi zajímavá, druhá se ještě držela, ale ten závěr mi připadal trochu nedotažený. Škoda toho utnutí příběhu...mělo to větší potenciál.

gan112
25.12.2015

Pomerne slabo vykreslený príbeh. Nezaujal ma takmer vôbec. S knihami podobného razenia ako Malevil, alebo Den Trifidov, porovnanie určite neznesie. Vadila mi tá plitkosť deja, neprekreslenosť udalosťí… Nemalo to skrátka pre mňa hĺbku. Snad len jednu plusku by som dal za motív strachu z neznáma (hviezdy). Príbeh sa nezačína zle. Páčilo sa mi ako sa hlavné postavi stretly a spolu s udaloťami ktoré ich potretli si dali dve a dve dohromady. Lenže postupne príbeh skĺzne do klišé. Najhoršou časťou knihy bola pre mna stredná pasáž samotného zatmenia. Od tohoto momentu sa v príbehu rozbehnú motívy psichologicky nedostačujúceho a nezaujímavého sebaobviňovania postáv, slabo vykreseleného postapo sveta, jeho trieštenie na rôzne frakie a pointa je katastrofa sama o sebe. Protirečí všetkým tým žvástom ktoré postavi dovtedy omielali, a ktoré akokoľvek mali byť úderné, vážne, dôležité, city a myseľ zasahujúce, boli pre mna odvarové až verklikové.

Rilian
08.07.2015

Úžasné a ve své podstatě jednoduchý příběh. Právě proto autoři Asimov a Silverberg nemohou zklamat. V jejich knihách je vždy něco málo, co čtenáře překvapí nad sebou samým, že o tom nikdy nepřemýšlel. Zde je tomu kupříkladu, jakou panickou hrůzu bychom měli, kdyby se přestala střídat noc s ránem.

Phoenix16.cz
01.01.2014

Knížky, které mají na obálce dva autory, mě nikdy moc nelákají, ale ve chvíli kdy se tam sejdou tyto dvě jména, je to něco jiného. Skvělá povídka od Asimova rozpracovaná Silverbergem, tam je poměrně vysoká šance, že čtení nebude ztráta času. Kdo četl povídku, v podstatě už ví, kolem čeho se děj točí. Proto skutečným plusem této knihy je vylíčení postav, jejich vlastností a schopností, které jim pomohou proplout předem daným dějem. Tempo knížky je nastavené od začátku do konce, občas trochu zakolísá, ale po pár stránkách se opět vrací a čtenářovi nedává moc prostoru se nudit. V závěru si autor s čtenářem pohrává do poslední stránky a spíš naznačuje, než směřuje, jak to vlastně dopadne.

1

Autoři knihy

Isaac Asimov
americká, 1920 - 1992
Robert Silverberg
americká, 1935

Kniha Příchod noci je v

Právě čtených1x
Přečtených149x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených11x
Knihotéce87x
Chystám se číst29x
Chci si koupit2x
dalších seznamech1x