Příchod noci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh o světě, kde nikdy není noc… Tedy nikdy – tento svět má šest sluncí a jednu neviditelnou planetu – tu která jednou za 2049 let připraví obyvatelům Kalgaše noc. Noc s velkým N. Jednou za tuto dobu způsobí planeta zatmění posledního slunce v dané době na obloze, nastane noc a civilizace na Kalgaši zanikne – lidé se vrátí do věku barbarství… A do dalšího zatmění zbývá posledních pár měsíců…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/8283/big_prichod-noci-LG9-8283.JPG 3.9119
Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Laser-books (Laser)
Originální název:

Nightfall, 1990


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Jak vyplývá z Asimovovy autobiografie, redaktor magazínu Astounding Science Fiction John Wood Campbell navrhl Asimovovi námět příběhu, když spolu probírali citát amerického duchovního, básníka a filosofa Ralpha Waldo Emersona:

„Kdyby hvězdy přicházely jedinou noc za tisíc let - jak by lidé věřili a uctívali a uchovávali po mnoho generací vzpomínky na město Boží!“ ("If the stars should appear one night in a thousand years, how would men believe and adore, and preserve for many generations the remembrance of the city of God which had been shown!")

Campbellův názor byl zcela opačný: „Myslím, že by zešíleli.“ (Kmotr99)


Jedná se o Asimovovu povídku „Soumrak“ (v angličtině pod stejným názvem „Nightfall“) z roku 1941, kterou Robert Silverberg rozšířil do románové podoby. (Kmotr99)