Palorizek85 Palorizek85 komentáře u knih

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Druhý díl se mi líbil o něco méně než první. Zřejmě ta originalita a atmosféra zachycená v prvním díle ve druhém již vyprchala.

26.03.2016 3 z 5

Eskadra Wraith Eskadra Wraith Michael A. Stackpole

Velmi podobné a přesto dost odlišné od Rogue.

26.03.2016 5 z 5

Zkazky z planety Země Zkazky z planety Země Arthur Charles Clarke

Dobře čtivé povídky. Některé jsou tak na 90% jiné tak na 65%. Celkově cca 75%.

24.03.2016 4 z 5

Den draka Den draka Richard A. Knaak

I když nejsem skalní fanda WoW, jako knížka stojí opravdu za to. Dobrá zápletka, napínavý příběh, klasické fantasy.

24.03.2016 5 z 5

Desátý stupeň Desátý stupeň Arthur Charles Clarke

Jedno z prvních scifi, které jsem vůbec četl. Knížka je fantastická - nicméně film na základě této knihy již nestál za nic.

20.03.2016 5 z 5

Hvězdné války: Z dobrodružství Luka Skywalkera Hvězdné války: Z dobrodružství Luka Skywalkera George Lucas

Klasická sága. Myslím, že povinnost pro všechny fanoušky SW.

20.03.2016 4 z 5

Nadace a Říše Nadace a Říše Isaac Asimov

Výborná kniha z výborné série. Idea psychohistorie a jejího využití jsou fascinujícím nápadem.

19.03.2016 5 z 5

Tajemství kovového domu Tajemství kovového domu Ellery Queen

Hezky se to čte. Dobrá četba večer před spaním. Klasická četba.

19.03.2016 3 z 5

Extrémní science fiction Extrémní science fiction * antologie

Scifi mám rád, ale tato kniha mě nějak neoslovila. Líbila se mi tak 1/3 povídek, ale více se bavím při čtení A.C.Clarka nebo Asimova.

15.03.2016 2 z 5

Návrat z hvězd Návrat z hvězd Stanisław Lem

Kniha nebyla špatná, resp. nápad a námět je perfektní, provedení již tak moc ne. Některé pasáže byly zbytečně rozvláčné (např. popis terminálu) a některé by zase zasloužily více rozvést. Ten konec mi přišel takový na rychlo dotažený...škoda.

14.03.2016 3 z 5

Ocelové jeskyně Ocelové jeskyně Isaac Asimov

Řekl bych povinné pro všechny fanoušky sci-fi. Kdo si nepřečte sérii od Asimova, tak jakoby sci-fi ani neznal. Není to tak rychlé jako novodobá sci-fi, ale na druhou stranu je to "klasika".

Tarkin Tarkin James Luceno

Zajímavý příběh z universa SW. Popisuje život Wilhuffa Tarkina, jeho stoupání v žebříčku vedení až k velkomoffovi. Zajímavá konfrontace mezi Tarkinem a Vaderem.

14.03.2016 4 z 5

Star Wars: Trojitá nula Star Wars: Trojitá nula Karen Traviss

Zajímavá druhá kniha ze série. Dobrý nápad poslat komanda na Coruscant na řešení větších problémů. 5 hvězdiček dávám, ale další knihy ze série jsou ještě zajímavější.

Bactová válka Bactová válka Michael A. Stackpole

Výborné rozuzlení celého konfliktu mezi Rogue a Isard. Jedna strana kalkuluje a snaží se přechytračit druhou. Výborná četba.

Revan Revan Drew Karpyshyn

Drew opět nezklamal. Revan je mistrovské dílo a perfektně dokresluje KOTOR atmosféru. Kéž by přeložili více knih ze staré republiky.

12.03.2016 5 z 5

Zóna pandemie Zóna pandemie Jeff Carlson

Takový průměr. Vzhledem k tomu, že jsem od toho moc nečekal, nebyl jsem ani zklamaný, ale ani nadšený.

12.03.2016 3 z 5

Ruka odplaty Ruka odplaty Timothy Zahn

Napínavé, dobrodružné, prostě Star Wars jak má být.

07.03.2016 5 z 5

Návrat Jediho Návrat Jediho James Kahn

Hezké čtení.

07.03.2016 5 z 5

Eskadra Rogue Eskadra Rogue Michael A. Stackpole

Mám rád Star Wars a kniha, která by tak barvitě popisovala bitvy i bitevní simulace vždy chyběla. Příběh je napínavý od začátku do konce.

06.03.2016 5 z 5

Povídky Povídky Edgar Allan Poe

Tuto knihu bych dal povinně jako četbu do všech škol. Mistrné vyjadřování autora, popis děje, včleňování cizích slov a frází do textu, bohatý a vytříbený jazyk - vše co je třeba ke správnému sestavení slohových prací. Doporučuji.

06.03.2016 4 z 5