Bactová válka

Bactová válka https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176524/bmid_bactova-valka-ACW-176524.jpg 4 45 6

Star Wars - X-Wing série

< 4. díl >

Imperiální velitelka Ysanne Isard se zmocní drahocenných zásob bacty a Nové republice nyní hrozí rozvrat. Překazit Isardiny nebezpečné plány může jen eskadra Rogue. Zatímco Aliance zahajuje mohutnou ofenzivu proti vojenskému diktátorovi, Ysanne Isard se zmocní Thyferry s úmyslem využít její drahocenné zásoby bacty k rozvratu a zničení Nové republiky. Úkol překazit Isardiny nebezpečné plány, porazit její flotilu a osvobodit Thyferru z její nadvlády může splnit jen eskadra Rogue – zbavená podpory Aliance a potýkající se s nedostatkem pilotů a výzbroje. Když je odhalena tajná základna eskadry, musí nesourodá skupina jejích pilotů bojovat o holé přežití v bitvě s obrovskou přesilou Isardiných vojsk.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Egmont (ČR)
Originální název:

The Bacta War , 1997


více info...

Přidat komentář

Jara.v
10.08.2022 5 z 5

Další skvělá jízda. Díl nabitý akcí, intrikami a bojovou taktikou. Opravdu mě to až ohromilo. Každá postava si tam našla svůj prostor. S každým dílem je tato série lepší a lepší.

Zak66
16.01.2022 5 z 5

Čtvrtá kniha ze série X-wing, Bactová válka, pokračuje dál v zajetých kolejí. Skvělý příběh, zábavné postavy a hromada akce. Právě akce je tady naprosto bravurní a v mnoha případech i napínavá. Mnoho postav se pohnulo dál ve svém vývoji (a to především Corran a Mirax). Intriky, se kterýma se tady nešetří, jsou super. No a taková třešnička na dortu je tu můj oblíbený Talon Karrde. Víc asi nemám co říct.


daniel6725
05.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Čtvrtý díl o Eskadře Rogue pokračuje v tom, co je mu vlastní - dialogy srší vtipem, postavy mají svou duši a vývoj, kapitoly sviští a nenudí. Co mi ale na vyprávění začíná trochu vadit, je těžce stravitelná uvěřitelnost děje. "Co to meleš? Je to sci-fi! Jaká pak uvěřitelnost?!" Musím se přiznat, že na to, jak hrstka X-Wingů (byť osazena elitními piloty) likviduje násobně větší a modernější imperiální techniku bez významných ztrát, začínám mít trochu averzi. Taky se tady objevuje jeden nešvar, který je vlastní většině textů z Legends, které jsem četl - velmi křehké vztahy. Nevím, čím to je, ale jako by si zástupy autorů nemohly pomoct anebo naopak pracovaly se zadáním, že se postavy musí nutně spárovat, plánovat rodinu a řešit romantické vztahy. Přiznám se, že bych se bez toho obešel, ale možná to jenom není můj šálek čaje. SPOILER: moc mi nesedí vývoj Ysanne Isard. Od prvního dílu série X-Wing je čtenářům představována jako ďábelský mastermind, který nahradil císaře pro svou vypočítavost vlastní šachovému velmistrovi, zatímco nyní nad její racionalitou zcela přesvědčivě vyhrávají emoce a Antilesově skupině snad pokaždé skočí na špek. Čekal jsem, že to bude ona, kdo nakonec prokoukne Vorruovy pletichy, ale to se nestalo. Naopak to byl Vorru, u koho to do poslední chvíle vypadalo, že má Isard přečtenou. Nicméně kolem a kolem je to stále nadprůměrně napsané dílo ze světa Star Wars a má své kouzlo.

StarPopcorn
04.06.2020 5 z 5

Dobrá četba, trochu pomalejší než předchozí díly, ale to nevadí, protože sledovat jak jedna strana přechytračuje druhou a pak zase obráceně je super

Veve636
31.03.2016 4 z 5

Výborné pokračování, plno zajímavých událostí spjatých s hlavními postavami. uvidíme jak se bude příběh vyvíjet rukou jiného autora, i když je jasné že trošku jiným směrem.

Palorizek85
14.03.2016 5 z 5

Výborné rozuzlení celého konfliktu mezi Rogue a Isard. Jedna strana kalkuluje a snaží se přechytračit druhou. Výborná četba.