Eskadra Wraith

Eskadra Wraith https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179595/bmid_eskadra-wraith-YqS-179595.jpg 5 45 5

Star Wars - X-Wing série

< 5. díl >

Je to zatím nejodvážnější počin Wedge Antillese: jednotka X-wingů určená k tajným operacím. Její piloti pocházející ze zbytků rozpadlých jednotek, ztroskotanců a vyděděnců dostávají poslední šanci něco dokázat. Než však stačí dokončit svůj výcvik, základna eskadry je přepadena bývalým imperiálním admirálem Trigitem. Wraithové jsou přinuceni k akci – musejí ovládnout imperiální válečnou loď a vydávat se za její posádku. Úkol: získat důležité špionážní informace o Trigitových tajných zbraních, překazit jeho plány a vlákat ho do pasti nastražené Aliancí. Vysoká hra staví nesourodou eskadru Wraithů proti jednomu z nejlepších mozků Impéria. Dokážou v ní Wraithové uspět? Pokud ne, trestem bude okamžitá smrt. První vydání.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Egmont (ČR)
Originální název:

X-wing: Wraith Squadron , 1998


více info...

Přidat komentář

Jara.v
31.08.2022 5 z 5

Allston to úžasně nakopl. Nová eskadra plná problematických jedinců, kteří jsou úžasně drzí, velice sebevědomí navenek a skvěle se popichují nevyjímaje svého nadřízeného Wedge. V akci i přes počáteční zmatky dokáží držet při sobě. Dost jsem se nasmála a je to dokonalé navázání série od Stackpola. Hned se vrhám na Železnou pěst.

Zak66
27.01.2022 5 z 5

Pátá kniha ze série X-wing, Eskadra Wraith, je skvělá kniha. Po Stackpoleovi přichází Allston s novým týmem pilotů. Na kvalitě série to ale vůbec neubralo. Stejně suprové, vtipné postavy a dialogy. Vývoj jejich vztahů je opravdu zábava sledovat. Taky je tu klasicky hromada akce včele s vesmírnými bitvami. Na scéně se objevuje tak nějak staronový záporák, který musím říct, že zatím nedostal tolik prostoru. To se ale asi brzo změní v Železné Pěsti. Za mě prostě pecka, hurá na Železnou Pěst!


daniel6725
15.05.2021 5 z 5

Aaron Aliston převzal štafetu po Michaelu Stackpoleovi a na kvalitě série to ani v nejmenším neubralo. Příběh jako již tradičně sviští, srší vtipem, originálními charaktery, akcí i napětím. Wedge Antilles si bere do parády novou partičku pilotů a vystavuje je svému neortodoxnímu tréningu se všemi neduhy, které k tomu patří. Je docela sympatické sledovat, jak podobně a přesto rozdílně piloti reagují na obdobné výzvy jako Eskadra Rogue ve svém prvním vyprávění. Stejně tak je osvěžující si od této elitní perutě oddechnout a ochutnat trochu té syrové reality války včetně jejich tvrdých ztrát z pohledu nikým nechtěných vyvrženců (přiznám se, že se mi až tragikomická neschopnost Impéria, tradiční pro SW universum, docela zajídá, ale tato kniha se mu docela elegantně vyhýbá - resp. tam, kde je nezbytná, ji dokáže zasadit do reálií a vysvětlit). Co víc k tomu říct, abych se zároveň vyhnul spoilerům? Eskadru Wraith jsem slupl jako malinu a nedokážu o ní mluvit jinak než v superlativech. Nad 5* bych přidal ještě zvýrazněné "+" za to, že si dílo může přečíst i čtenář sérií X-Wing zcela nepolíbený, protože potřebné souvislosti jsou krátce a přesto dostatečně vysvětleny aniž by to ubíralo na intenzitě příběhu. Scény jsou dostatečně a barvitě popsány, aniž by se utápěly ve v přebytečném detailu. Děj je dynamický, příběhová linka vyvážená, bez zbytečného patosu a uvěřitelná. Stejně se dají popsat i postavy a jejich vývoj.

Škoda, že tuto sérii Disney dekanonizoval, protože je to o několik úrovní výše, než kanonické knížky, kterých se nám v posledních letech dostává.

Veve636
10.07.2016 4 z 5

Solidní pokračování serie, tentokráte s úplně jinými protagonisty. Stackpolovy knihy byly fajn, ale nebožtík Aaron Alston udělal serii ještě zajímavější. Kniha se mi četla o poznání lépe jak předchozí díly, i vztahy mezi Wraithy mi příšly skutečnější než mezi Roguy (nebo jak to česky spatlat). Přesto to pořád není na 5hvězd jako od Lucena či Travissové. Vzhůru na Železnou pěst

Palorizek85
26.03.2016 5 z 5

Velmi podobné a přesto dost odlišné od Rogue.

Autoři knihy

Michael A. Stackpole
americká, 1957
Aaron Allston
americká, 1960 - 2014

Kniha Eskadra Wraith je v

Přečtených65x
Čtenářské výzvě2x
Doporučených7x
Knihotéce70x
Chystám se číst15x
Chci si koupit8x
dalších seznamech3x