Zkazky z planety Země

Soubor čtrnácti povídek velmistra sci-fi Arthura C.Clarka opatřený předmluvou jiného velikána žánru Isaaca Asimova obsahuje již klasické příběhy s pestrou škálou témat.

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/8782/zkazky-z-planety-zeme-bNt-8782.jpg 4.162

Tales from Planet Earth (1989)

Literatura světová, Povídky, Sci-fi
Vydáno:, Baronet, Knižní klub

Kniha Zkazky z planety Země

Ivan F

Poviedky oscilujú medzi majsterštikom (Lev z Comarre) s bravúrnou atmosférou až po podpriemer (Reklamní kampaň, Ten druhý tygr). Celkovo je ich úroveň nevyvážená a konečný dojem je priemer. Poviedky od Clarka nie sú tým isým, čím je jeho románová tvorba, tá je jednoznačne lepšia. V rámci žánru by som Clarka zaradil s jeho poviedkami medzi ľahký nadpriemer.

hippiesak
08.06.2018

Moje nejoblíbenější sbírka povídek od A.C.Clarke s mojí BEST OF povídkou "Silnice k moři. Ona to byla moje první sbírka povídek. Touto knihou jsem si zamiloval tvorbu od A.C.Clarka.

Karhal
25.02.2018

Clarke nezklame, dobrý počtení

Blancheerka
08.12.2016

Čtivé povídky ze zajímavého prostředí, které se při čtení v mysli odvíjejí jako post-apokalyptický film úplně samy :)

karel.jakubec
24.07.2016

Výborně čtivý soubor povídek! Subjektivní top: Silnice k moři, Nenávist, Parazit a Východ Saturnu.

Palorizek85
24.03.2016

Dobře čtivé povídky. Některé jsou tak na 90% jiné tak na 65%. Celkově cca 75%.

danny_21
13.10.2015

Jako celek bych hodnotil lehounce nadprůměr vzhledem k tomu, že mé hodnocení jednotlivých povídek dopadlo tak nějak 50-50%. Nenávist, Lev, Reklamní kapaň, Stěna Z Temnoty jsou rozhodně jedny z těch nejlepších, zbytek kolísá mezi lepším a slabým průměrem ( na Cejloňana ) - 70 %

darthvader77
12.09.2015

Moje první setkání z Clarkem a musím říct, že bylo příjemné. Clarke je mistrný vypravěč, povídky sází jednu lepší než druhou. Dokáže si pohrávat s čtenářovou myslí, správně směřovat příběhy a dobrat se zajímavé pointy. Určitě jsem se s Clarkem nepotkal naposledy.