Zóna pandemie

Nejdřív byla Země zpustošena nanopandemií, miniaturními nanoboty, které se vymkly kontrole a živily se a replikovaly požíráním tkání všech teplokrevných organismů nacházejících se pod úrovní tří tisíc metrů nad mořem. Zbytky lidstva se pak vrhly proti sobě a rozpoutaly krátkou zuřivou světovou válku. Rusové spolu s Číňany vpadli do Severní Ameriky. Nyní ruská a čínská vojska stojí v okupované Kalifornii proti těžce pošramoceným spojeneckým silám USA a Kanady. Nanotechnoložka Ruth Goldmanová a Cam Najarro - někdejší příslušník rangerů pozemního vojska, který jí pomohl, aby prosadila ukončení války - konečně nalezli klid v malé skryté vesnici ve Skalnatých horách. Jenže závody ve zbrojení pokračují snahami vytvořit další nanotechnologické zbraně a Ameriku postihne nová nákaza. Spolu se skupinkou přátel i rivalů musí Ruth a Cam objevit zdroj nové nákazy. Třetí díl trilogie o pandemii. Po aplikaci vakcíny proti nanopandemii, která postihla celý svět, se zbytky lidstva vracejí pod bezpečnou hranici nadmořské výšky 3000 metrů. Ve zpustošeném světě vznikají nové osady. Klíčí naděje, že se život postupně přiblíží předchozí úrovni. V části Kalifornie se dosud drží čínská a ruská vojska. Křehké příměří je znenadání narušeno propuknutím nového typu nanopandemie, která vyřazuje z činnosti určitá centra v lidském mozku. Dvojice známá z předchozích dílů - vědkyně v oboru nanotechnologií Ruth a někdejší člen horské služby Cam - podstupují novou anabázi k záchraně lidstva. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/84_/84300/zona-pandemie-84300.jpg 3.220

Pandemie 3.

Horory, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, BB art

Plague Zone, 2009

Kniha Zóna pandemie

Palorizek85
12.03.2016

Takový průměr. Vzhledem k tomu, že jsem od toho moc nečekal, nebyl jsem ani zklamaný, ale ani nadšený.

lampernaqui
30.03.2015

Konečně, celá trilogie je za mnou a musím říct, že ačkoliv to mělo lákavou obálku, která v knihovně vypadá pěkně, obsahově veliká nuda. Měl jsem co dělat, abych všechny díly dočetl. U žádného z hrdinů mě nezajímalo, co se s ním stane, takže někde byla asi chybka. Ale jak jsem napsal, je to za mnou, můžu se v knihovně přesunout dál. Ale pandemii o nanobotech raději od někoho jiného.

AdyKody
24.11.2014

Nejakčnější z celé série, ale bohužel už jsem neměla sílu to dočíst, kvůli předešlým dvou dílům.

epidemie boj o přežití

Jeff Carlson