Palele Palele komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Proč si přečíst tuhle knihu ? ... Bo. Bo sme kraj razovity. Kraj hodně specifický a může být zajímavé se o tom něco dozvědět. Karin Lednická to popsala tak, že jsem občas při čtení měla pocit, že slyším nářečí, kterým mluvila moje babička. Jako bych zase stála v kuchyni a slyšela ji, jak mi říká, ať donesu amper a postavím vodu na blach :) Šikmý kostel mi připomenul dětství, což vlastně znamená, že se za těch několik desítek let, které uplynuly zase tolik nezměnilo. Snad jen to, že Ostrava už rozhodně není tak černá.

31.12.2020 5 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Moje oblíbená série

20.12.2020 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Carter opět nezklamal, za mě jeden z mála autorů, kterému se stále daří držet nastavenou laťku. Po delší době kniha, kterou jsem nedokázala odložit.

17.11.2020 4 z 5

Spravedlnost Spravedlnost Lee Child

Tři hvězdy a to jenom proto, že je Jack moje srdeční záležitost už dlouhou dobu. Ale v posledních knihách už mu trochu dochází dech...

31.10.2020 3 z 5

...a je čas zabíjet ...a je čas zabíjet John Grisham

Je správné brát spravedlnost do vlastních rukou? Na to asi neexistuje jednoduchá odpověď, ale co si budeme povídat, na místě otce bych nejednala jinak. Tahle kniha rozhodně stojí za přečtení a navíc má skvělé filmové zpracování.

04.10.2020

Případ Pelikán Případ Pelikán John Grisham

Tohle je spolu s Firmou asi nejznámější kniha J.Grishama. Díky ní jsem si dlouho myslela, že studium práv musí být úžasné dobrodružství :)

04.10.2020 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Co víc napsat...prostě Carter :)

03.10.2020 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Jsem fanoušek skandinávských detektivek a od Larse Keplera je to moje první kniha. A nějak Vám nevím... Bylo to celkem brutální, což by mi nevadilo (i když vždycky trochu hůř nesu, když jsou v tom namotané děti), ale nedokázala jsem s nikým sympatizovat-najít si toho svého koně. Většinou se vždycky "napíchnu" na nějakého svého favorita, někdy je jich i víc a tady nic. Bark byl většinou na facku, Joona takový nemastný neslaný . Ani nedokážu říct, kdo byl vlastně hlavní "hrdina" a trochu mi vadil i ten styl vyprávění, takové neurovnané skoky z jedné postavy do druhé, ono to do sebe vždycky nakonec zapadlo, ale prostě mi to celé neladilo. Ale příběh sám o sobě dobrý, hodně překvapivé zvraty, Joonovi prostě ještě šanci dám.

03.10.2020 3 z 5

Poslední rituál Poslední rituál Yrsa Sigurðardóttir

Mám ráda detektivky, nebo možná přesnější je, že jsem hltač detektivek :). A mám ráda série. Pokud čekáte rozuzlení, ze kterého Vám spadne brada a chcete být napnutí jako kšandy, tak raději sáhněte po jiné knize. Ale jestli Vám stačí pohodové čtení, které nicméně odsýpá, zajímavé hlavní postavy, což tady jsou-islandská právnička a bývalý německý policista, k tomu netradiční příběh, plus jsem se něco dozvěděla o Islandu, plus pro mě hodně zajímavé informace o čarodějnických procesech (vůbec jsem netušila, že se tahle věc týkala i Islandu), tak za mě určitě ano. Yrsa se mi líbí a už se těším na další pokračování.

03.10.2020 4 z 5

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Já mám Kate prostě ráda a proto jí leccos odpustím. V každé sérii jsou slabší a silnější kousky, tomu se asi nedá vyhnout, ale amišská komunita mě opravdu baví a vždycky se těším na další pokračování.

01.10.2020 4 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Tohle bylo opravdu divné. Když jsem otočila poslední stránku, ještě mi chvíli trvalo než mi došlo, že je konec. Nitky příběhu se motaly a šmodrchaly, na spoustu otázek jsem nedostala odpovědi. Nebyl to mrazivý příběh, spíš hrozně smutný...

16.09.2020 3 z 5

Vrazi bez tváře Vrazi bez tváře Henning Mankell

Mám knihy Henninga Mankella moc ráda, protože jsou tak obyčejné a lidské, stejně jako hlavní postava komisař Wallander. Nemůžete ho nemít rádi, nemůžete ho nelitovat. Tady se navíc obrovsky povedl i seriál, vřele doporučuji.

16.09.2020 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Tak tohle bylo zase něco úplně jiného. Tím, že je celý příběh vyprávěn očima roztržitého profesora, který se k tomu přichomýtne v podstatě náhodou, tak má kniha úplně jinou atmosféru. Hodně zajímavý námět, jednu hvězdičku ubírám za ten konec, ale jinak se to četlo výborně a doufám, že příběh pana profesora bude mít nějaké pokračování.

14.10.2018 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Tak tohle byla adrenalinová vlna od začátku do konce. V té knize snad není hluché místo, kde by si člověk mohl vydechnout. Bravurně napsané a jestli je tam něco, co není uplně reálné, tak jsem neměla čas to postřehnout.

10.10.2018 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Trochu se obávám, že pokud autorka bude dál pokračovat tímto tempem brzy se jí podaří zlikvidovat celou amišskou komunitu v městečku, vzhledem k počtu mrtvých v každé knize, nicméně jako všechny její knihu i tuto jsem přečetla jedním dechem. A už se těším na další

23.09.2018 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Nebylo to špatné, ale přijde mi to takové celé nedotažené. Zůstala spousta otázek, na to, jaká je myšlenka celé knihy, jak je postavený svět, ve kterém se odehrává, tak tomu zkrátka něco chybí. Ke knize jsem se dostala přes seriál, viděla jsem první díl a zajímala mě knižní předloha. No v tomto případě bude asi seriál to pravé, evidentně se tam rozvíjí mnohem více myšlenek a teorií než v knize. Zpravidla to bývá naopak.

07.08.2018 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

V rámci žánru skvělá kniha, nenudila jsem se ani chvilku, výborně napsané postavy, myslím, že každý si dokáže najít svého oblíbence a je fajn, že hlavní hrdina není takový ten typický klaďas :)

07.08.2018 5 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Knihu jsem četla v rámci knižní výzvy a měla jsem velký problém ji dočíst. Ne proto, že by autorka neuměla psát, ale dělalo mi velký problém emočně jakkoliv soucítit s ženou, která po sobě nechá takhle šlapat a chová se jako loutka bez mozku. Tohle byla první kniha, kterou jsem od Monyové četla a jsem nepříjemně překvapená, protože filmy, které jsem viděla a byly natočené podle jejich knížek se mi líbily, byly vtipné, takové příjemně ironické a ne sebelítostivé a ukňourané.

28.01.2018 3 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Proč Vás některé knihy zasáhnou a některé ne? Netuším. Tenhle příběh není dokonalý, ani originální a přesto...Myslela jsem, že je to dobrodružná kniha o přežití a zatím je to kniha o hledání sama sebe, o tom, jak si v těch nejtěžších podmínkách uvědomit, co je vlastně v životě důležité, osvobodit se od minulosti a oloupat svoji duši až na dřeň, aby bylo možné začít znovu. Pointa pro mě nebyla překvapivá, ale vůbec to nevadilo. Ta síla byla v něčem úplně jiném.

28.01.2018 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Už se těším na pokračování. Originální, výborně napsané

10.01.2018 4 z 5