Palele Palele komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

To takhle autorka přišla domů a našla svého chlapa jako obvykle, jak se s plechovkou piva v ruce s funěním škrábe v trenkách a kouká na americký fotbal. Už několik let stále stejný obrázek. A tak se s pláčem odebrala do ložnice a rozhodla se svou frustraci vypsat v knize. Sen mnoha žen, muž co je vždy připraven :) Neskutečné a nejhorší na tom je, že na základě tohoto blábolu se vyrojily jako houby po dešti miliony dalších odstínů všeho. Mám pocit, že poslední dobou je každý odborník na sex a erotiku a když si půjdu dnes koupit kuchařku, bude zaručeně vařit v podvazcích a místo vařečky bude třímat bičík. Tak a dost už holky, přestaňte si číst padesát odstínů hlouposti, popadněte doma toho svého mazlíka a střihněte si to v reálu :) Jenom pak o tom proboha nepište knihu :)

20.01.2015

Skála Skála Peter May

Zas po delší době kniha, u které jsem zvědavá zda udrží laťku i u druhého dílu.

19.01.2015 4 z 5

Zulu Zulu Caryl Férey

Už dlouho mě žádná kniha tak nezasáhla, nejenom upřímně brutálním příběhem, který si na nic nehraje, ale také nádherným poetickým jazykem, který se pouze zdánlivě k tomuto žánru nehodí ( "Rozběsněné mraky vláčely po vyprahlé planině závoje deště.") Příběh plyne jako řeka, ne líná, ale divoká řeka, která s vámi cloumá a já se nedokázala odtrhnout až do poslední stránky. Nedá se říct o moc víc, každá myšlenka může něco prozradit, každé slovo má své pevné místo. Snad jen, že doufám, že bude další příběh. Sáhnu po něm bez rozmýšlení i když mi možná znovu po tváři potečou slzy.

16.01.2015 5 z 5

Zabiják Zabiják Jonathan Kellerman

Alex Delaware je tentokrát sám v ohrožení života, když vypracuje pro soud posudek o sveření dítěte do péče. Situace se jeví poměrně jednoznačně a rozhodování není tím pádem pro Alexe zase tak složité. Jenže straně, co prohrála, se výsledek samozřejmě nelíbí. Následky na sebe nenechají dlouho čekat a taky postupně vychází najevo, že není všechno tak jednoduché.
Knihu jsem si musela hned koupit, protože J. Kellerman patří k mým nejoblíbenějším autorům. Nemůžu si pomoct, ale jako by tu knihu psal někdo jiný. Ani nevím, jestli bych ji tentokrát zařadila mezi thrillery. Mám moc ráda ten psychologický vhled u všech jeho knížek, ale tohle bylo takové překombinované. Pro mě asi neslabší kniha, co jsem od něj zatím četla.

21.10.2014 3 z 5

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Super, pobavila jsem se.

16.03.2014 4 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Moc pěkná detektivka. Nitky příběhu se splétají, až teprve v závěru se celý příběh poskládá dohromady. Pozornější čtenář již sice před koncem tuší, ale i tak dle mého kvalitní, zajímavý thriller, určitě doporučuji k přečtení

14.03.2014 4 z 5

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

První díl se mi líbil mnohem víc

14.03.2014 3 z 5

Noc předtím Noc předtím Lisa Jackson

Těšila jsem se na další thriller od oblíbené autorky, ale tady se zřejmě neztotožním s předchozími komentáři. Pokud hledáte román pro ženy šmrcnutý kapkou detektivky, pak ano, ale thriller to není ani omylem. Vražd je tam sice jako máku, ale.. Obrázek si konečně udělejte sami, tohle je pouze můj subjektivní názor. Hlavní zápletka se dá uhodnout poměrně brzy a ty logické kotrmelce, kterých si obvykle nevšímám, mi tady dost vadily - policista hlídá před domem hlavní podezřelé a poté co zhasne světlo v domě, odjede klidně pryč... Nevím, zda je to způsobeno překladem i ty dialogy jsou takové nemastné, neslané. Skoro jsem to nedočetla, kniha mě nebavila. Lisu Jackson mám ráda, ale podle mě se jí tato kniha opravdu nepovedla. Za mě slabých 20%.

14.03.2014

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

..a já jsem se zamilovala, jako když člověk usíná : pomalu a pak najednou docela.. Já taky - bez sentimentu a zbytečného patosu, protože to si tahle kniha nezaslouží, zamilovala jsem se do odvahy, s jakou nás autor citlivě provádí příběhem dvou lidí, kterým "hvězdy nepřály", zamilovala jsem se do postav, nehrdinsky obyčejných, lidských, ke kterým se asi nebudu často vracet, protože bych to neunesla. Zamilovala jsem se náhle, uprostřed věty...

21.02.2014 5 z 5

Dva hroby Dva hroby Lincoln Child

Tady asi nebudu úplně objektivní, protože Pendergast je moje srdcovka. Takže budu doufat, že až se přeneseme přes nostalgickou linku se ztracenou Pendergastovou ženou, která mi úplně nesedí, vyloupne se nám zase starý známý anemický agent s případem, z něhož se mi zavaří mozkové buňky.

21.02.2014 4 z 5

Drsná země Drsná země John Sandford (p)

Virgil Flowers si užívá zaslouženou dovolenou a spolu s ním si zřejmě vybral dovolenou i autor. Kniha se čte dobře a Sandford odvádí jako vždy dobrou práci, přesto tomu něco chybí. Není to ten nabušený styl, na který jsem si u něj tak nějak zvykla. Těšila jsem se na drsné chilli, co mi propálí chřtán až budu lapat po dechu a sotva jsem se zadýchala, ani to nezaštípalo. Ale Sandforda mám ráda a Virgil je prostě sympaťák, takže u mě dobrý :)

21.02.2014 3 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Mě to bavilo. Myslím, že autor sám se rozhodně nepřirovnává k Lynchovi, je znát, že k němu chová hluboký obdiv a nechal se Twin Peaks pouze inspirovat. Konec knihy je takový trochu násilný, ale příběh není špatný a určitě jsem se nenudila. Chtěla jsem napínavou, nenáročnou a odpočinkovou četbu a tu jsem dostala. Takže za mě spokojenost.

17.01.2014

Pastýř smrti Pastýř smrti Ethan Cross

Mám ráda thrillery, knihu jsem si koupila na základě zdejšího vysokého hodnocení a byla pro mě zklamáním. Přijde mi místy nelogická, překombinovaná, přeskakovala jsem celé strany, které mě vyloženě nudily. Dialogy se mi zdají takové kostrbaté, prostě zajímavá myšlenka a zajímavá postava zabijáka úplně zabitá zpracováním.

08.01.2014

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Ta myšlenka i příběh je dobrý, ale nějak mě to nechytilo. Možná to je zapříčiněno překladem,zkusím ještě další knihu. K této se vracet nepotřebuji.

28.11.2013 3 z 5