Dva hroby

Dva hroby https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174729/bmid_dva-hroby-MwL-174729.jpg 4 253 49

Pendergast série

Než se vydáš na cestu pomsty, vykopej dva hroby. V manhattanských hotelech dojde k sérii záhadných vražd, jejichž pachatel vládne takřka nadpřirozenými schopnostmi. Souvisí tyto zločiny s únosem manželky zvláštního agenta FBI Aloysia Pendergasta, kterou dlouho pokládal za mrtvou? Pokouší se ho někdo vylákat do neproniknutelných pralesů Jižní Ameriky, kde se k životu probouzí dávné zlo, schopné ohrozit snad celý svět? Pomstí se Pendergast těm, kteří zničili život jemu i jeho ženě? A přinese mu tato pomsta uspokojení a klid? To vše se dozvíme v dalším strhujícím thrilleru z pera slavných autorů Douglase Prestona a Lincolna Childa.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , BB art

Two Graves , 2012

Jessie26
27.09.2023 5 z 5

Mě se Pentergast prostě čte skvele:) některé věci už jsou trošku nad rámec prirozenosti, ale když se člověk zamysli,tak bohužel zase tak nereálné nejsou...

Luigi1
31.08.2023 2 z 5

Byla to dřina,že jsem se chtěl přestat číst

veronika4001
27.12.2022 5 z 5

Je to jedna z knih, která vybízí k večernímu čtení. Líbí se mi neohrožená postava Aloysiuse Pendergasta, s prominutím slizkého blond až bělovlasého zvláštního agenta FBI se svými manýry opět slizouna, který je ovšem svojí odvahou, intelektem, nevyzpytatelností a smyslovostí muže, přitažlivý. Bílý límeček. Je zvláštní, že každá kapitola patří jedné a další osobě, která nebyla uvedena v těch předchozích. Vzkazy a nadbytečné části těl, než jsou části těl obětí. Vrah se snaží být viděn. Proč? Akce na akci, slyším tikot jejich načasování. Ty udržely moji pozornost, abych se dozvěděla, jak to je s Nova Godói. Oceňuji skvěle napsaný smutek Pendergasta.

Arev122
24.10.2022 3 z 5

Napínavé čtení,ale občas trochu přitažené za vlasy.

Macek1978
23.03.2022 5 z 5

Pěkné!

Tyet
23.11.2021 4 z 5

Tahle knížka je první, kterou jsem od autorů četla a určitě ne poslední. Je v ní všechno, co od nekomplikované oddechovky očekávám: napětí, jakžtakž smysluplný děj a absence zbytečných keců. Od chvíle, kdy se děj přesunul do Brazílie, začala být kniha poněkud škobrtavá, prvoplánová a nelogická, ale co už, přečetla jsem si to s chutí.

Pavlína2019
19.06.2021 5 z 5

Opět perfektní, bomba, výborná kniha! Zbytečné se rozepisovat, o čem je, to se dočtete jinde. Opravdu mě fascinuje ohromná fantazie autorů. Jsem nadšená a těším se na další díl! Rozhodně doporučuji!

Eicherik
30.05.2021 4 z 5

Dvanácté pokračování celé série a poslední díl trilogie, jejímž ústředním tématem byla nacistická organizace Der Bund a její ďábelský eugenický projekt. Tenhle díl mi přišel i na tuhle sérii hodně přetaženej a byl o něco slabší, než ty předcházející. Hodně se toho rozdělalo, ale ne vše se beze zbytku dokončilo a spousta dořešení se jen tak odbila. Zcela zbytečně dlouhá mi přišla linka s Corrii Swansonovou, ale je jasné, že to byl úvod pro další případ. Naopak mě potěšila linka s Constance Greeneovou. Něco už vysvětlila a představuje potenciál pro nějaký budoucí příběh.
Citát: "Proctor obvykle nebyl nakloněn takovým úvahám, ale ta podívaná mu vskutku připadala skoro jako rodinný portrét. Portrét Addamsovy rodiny, opravil se v duchu, když opouštěl knihovnu s pousmáním na rtech."

DvěTéčka
08.04.2021 4 z 5

První knížka ze serie, ke které sem se dostala. Zatím se mi líbí uvidím co bude dál!

hankamol
18.08.2020 5 z 5

Zase super...

Pavlnka
29.07.2020 4 z 5

Uzavření trilogie, zajímavé, ale přišlo mi to hodně přes čáru a některé linky příběhu nedořešené. Viz sekretářka.

TeaPeter
28.06.2020 4 z 5

Tato kniha velmi dobře uzavřela divné ukončený příběh minulého dílu. O Pendergastovi se čtenář dozvídá zase něco nového: ať krvácí sebevíc, tak má na akci vždy krve dost, a Holmesova rezistence vůči narkotikům nebyla tak ojedinělá, jak by se mohlo zdát. Doufám, že uzavřením této trojice dílů se už autoři nebudou vracet k tématu nacistických pohrobků, je to už tak trochu únavné téma.

CharlesWard
01.05.2020 2 z 5

Zase jedna série, která mně bohužel naprosto neoslovila.

Astarothh
28.04.2020 4 z 5

Můj třetí Pendergast.. Četla jsem na přeskáčku. Je na čase začít prvním dílem a pak postupně, abych se dozvěděla souvislosti. Tento díl také velmi pěkný, nicméně "Zátiší s vranami" je pro mě stále top! Celkově si sérii se zvláštním agentem FBI začínám velmi, veeelmi zamilovávat...

Šnek86
05.10.2019 3 z 5

Tak další příběh, kdy se Pendergastova rodina rozroste.Jeho apatie po smrti Helen působila rušivě,byl na pár facek.No a náckové v brazilském pralese a genetické šlechtění, s viděním budoucnosti.Něco bylo až moc, ale ve finále z toho všeho bylo pěkný počtení.Alespoň příběh Corrie byl uvěřitelnější.Těším se na další osudy lidí kolem Pendergasta.
Je tu ještě dost prostoru pro Constance, dítě, Tristama a Albana, Violu a tak pokračuji další knihou.

HonzaT
19.07.2019 5 z 5

Pendergast měl nepřeberně síly. Dagosta zklamal :D Příběh cele trilogie skvěly. Preston s Childem jsou proste vyborni, ted ctu mesto opiciho boha to bude take pecka.

ivka67
02.05.2019 5 z 5

Knížka se my dostala do ruky čirou náhodou,očekávala jsem nějaký slabší příběh,ale musím přiznat že jsem se mýlila.Kniha mně velice zaujala,dobře se četla,byla napínavá i tajemná,určitě se budu těšit na nějakou další v hlavní roli s agentem Pendergastem.

kubla111
16.04.2019 2 z 5

Vysoký standard knih těchto autorů nejde držet navždy. tato kniha svědčí o drobném snížení jejich kreditu. Kniha je poměrně čtivá, obsah napětí a nuda, napětí a nuda - dříve mě jejich knihy udržely od začátku do konce u četby a napjatě jsem čekal na závěr. Tady jakoby chtěli mít konec za sebou, téměř bez tajemství a podivuhodná spleť genetického materiálu. Přesto kniha, která se dá číst.

ferda
18.02.2019 3 z 5

Tak mě připadá , že když už spisovatelé nemohou nic lepšího stvořit vymyslí odlehlou super zápornou komunitu do které se proplíží super kladaˇs a smalou pomocí všechny přemůže. Pendergast se mi vždycky líbil, ale ten závěr byl mizerný.

Charley
08.01.2019 3 z 5

Možná je chyba v tom, že je to první kniha od tohoto autora a já nečetla předchozí díly, protože na mě tam bylo až moc nesouvisejících linek osudů lidí, které si jely souběžně vedle sebe. Nicméně kniha je psaná pěkně a ráda si přečtu další díl, možná mě čeká vyústění i těch dalších linek :)

Autoři knihy

Douglas Preston