P4vlin4 P4vlin4 komentáře u knih

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Velmi čtivá, melancholická kniha s nepříliš akčním dějem. Autor dokáže velmi přesvědčivě popsat hlavní postavy, které jsou značně rozdílné, ale přesto má každá své kouzlo a výjimečnost.

13.04.2020 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Kniha mě mile překvapila. Čte se lehce, svižně, je napínavá. Oceňuji postupné seznámení s myšlenkami jednotlivých postav. Určitě stojí za přečtení.

17.02.2020 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Úsměvné milé čtení

08.02.2020 4 z 5

Musím to vědět Musím to vědět Karen Cleveland

Bohužel, po dlouhé době kniha, do které jsem nebyla schopna se začíst a musela ji odložit nedočtenou.

20.10.2019 1 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Za mě super čtení. Kniha mě chytla od začátku až do konce. Zajímavé psychologické téma.

28.08.2019 4 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Super oddechové čtení. V knize nechybí ani humor a ironie. Oceňuji tři dějové linie.

28.08.2019 4 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Kniha je napínavá, velmi čtivá, těžko odložitelná :) oceňuji střídání časových rovin. Některé události z minulosti jsem tak nějak tušila, ale závěr mě překvapil.

30.07.2019 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Dobře napsané, napínavé. Kniha ve čtenáři budí zvědavost. Poznámky autora dodávají ještě více napětí a nejistotu, co je skutečné a co fikce.

18.07.2019 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Děj trochu nudný, hlavní hrdinové mi byli nesympatičtí. Pro mě velké zklamání, od autorky jsem po předchozích knihách čekala víc.

08.07.2019 3 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Krátký, ale zajímavý příběh.

20.05.2019 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha se mi četla dobře, nenudí, je napínavá. Oceňuji prolínání časových linií. Občas jsem se však ztrácela v hlavním postavách. Místy na můj vkus moc brutální, nechutné.

16.05.2019 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Klidné, nenáročné čtení s lehce napínavým dějem. Neurazí.

19.03.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Úchvatná kniha. Vřele doporučuji! Silný příběh, který utkví v hlavě i srdci. Ještě dlouho nad ní budu přemýšlet...

11.02.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Knihy Radky Třeštíkové mám ráda. Tato kniha se mi líbila. Místy velmi dojemné, ale zároveň i úsměvné pasáže. Od závěru jsem možná čekala více. Přesto velmi čtivá kniha ze života.

11.02.2019 4 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Propojení síly tří žen z různých kontinentů. Krásná kniha.

11.02.2019 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Skvělá kniha, četla se sama. Napětí až do konce.

14.11.2018 5 z 5

Sladké odpuštění Sladké odpuštění Lori Nelson Spielman

Moc krásný obal knihy, jinak jsem od knihy moc nečekala. Mile jsem byla překvapena krásnými myšlenkami, které se v knize objevují. Jinak milý, sladký, happy end příběh :)

09.10.2018 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Spíše oddechové čtení. Kniha se čte dobře, ale čekala jsem více. Určitě to nebyl ten typ knihy, kterou nemohu odložit, ale neurazí :)

10.09.2018 4 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Začátek knihy byl pro mě velmi slibný, druhá část lehce zdlouhavá. Stále nové a nové oběti. Pachatele jsem netušila do poslední chvíle, což bylo fajn. Mrzí mě, že postavy byly představeny pouze povrchově a tak nějak mě minuly.

16.07.2018 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Ze začátku mě hlavní hrdinka rozčilovala a konec mohl být víc rozepsaný, ale celkově se kniha četla skvěle, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Za mě určitě 5*

14.06.2018 5 z 5