P-puma- P-puma- komentáře u knih

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Tohle bylo za trest. Jako fakt za trest. Kniha je označována jako detektivní thriller, prosím vás není to ani jedno. Thriller potřebuje napětí, zvraty, mrazení v zádech a strach o postavy. V první třetině je jasné co se bude dít, jako uhodila jsem fakt většinu zvratů co se stalo a v půlce i vraha. Paní autorka si vzala všechna klišé a sestavila z nich knihu Detektivka to taky není, tam by se mělo aspoň něco vyšetřovat. To se tu bohužel nekoná. Máme tu sice několik orgánů, ale ty se raději nesmyslně dohadují o pravomoce než aby něco řešili. O vraha v podstatě zakopneme a hurá máme tu konec. Postavy jsou ploché, hned od začátku rozdělené na dobré a špatné takže z toho v podstatě víte co se bude dít. Hrozné zklamání a to jsem neměla ani žádná očekávání.

29.03.2023 odpad!

Andělská hra Andělská hra Carlos Ruiz Zafón

Hned jak jsem začala číst jsem se zase zamilovala do jazyka, který Zafón používá. Neuvěřitelná čtení a hrozně mě to baví. Posledních 150 bylo zase prosvisteni bez dechu. Dávám o jednu hvězdičku méně, protože první díl se mi líbil víc a nejsem si úplně jistá závěrem knihy.

24.07.2022 4 z 5

Volání vlka Volání vlka Anthony Ryan

Opět výborné čtení. Vrátila jsem se k tomu co jsem měla i s Písní krve, člověk stránky nadšeně hltá a zároveň si říká sakra cti pomalu protože to za chvíli skončí a to fakt nechceš!!!! Jsem ráda,že autor se zase držel psaní děje pouze z Velinova pohledu, což mě vyhovuje protože se stal asi moji vůbec nejoblíbenější literární postavou. Mě osobně se zamlouvá,že autor se nechal inspirovat Asii. Autor opět udržuje napětí a člověk neustále přemýšlí o tom co bude dál a o tom jestli už dojde k souboji a jak dopadne. No člověk by si mohl nervozitou ukousat nehty a pak přijde konec a to by jste si ukousli prst, když dočtete poslední slova a nemáte už pokračování Za mě tedy výborné, jdu shánět pokračování. Dávám o hvězdičku míň protože z Písně krve jsem si prostě sedla na zadek.

31.01.2022 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

U mluvícíchfontan mě hrozně zaujala anotace. Španělsko za Francovi diktatury. Zatím jsem nečetl knihu s podobnou tématikou a velmi mě to zaujalo. Ten příběh má obrovský potenciál. Bohužel autorka má očekávání úplně nenaplnila. V příběhu je moc vypravěčů, to vede k tomu že až do strany 150 se tam nic moc neděje. Je těžkopádné , autorka pomocí klasických klišé predhazuje různá tajemství, která nás mají napnout, ale vy hned vite kam to povede. Chyběla mi tam hloubka a síla příběhu. Bohužel konec také velmi slabí. Je to hrozná škoda, celé to mohlo byt úplně skvělé, kdyby to bylo líp napsané.

28.12.2020 3 z 5

Ten, koho přece znám Ten, koho přece znám Mike Gayle

Ten, koho přece znáš je krásná kniha o vnitřní síle, kterou každý z nás musí najít sám v sobě.

29.10.2020 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Jsem z toho úplně vykolejena, aristokratku mám ráda už od prvního dílu. Ráda si u ní odpočinku a zasmeju se. Marie nám v 5 díle dospívá a stává se velmi svehlavou a možná bláznivější než její okolí. Už jsem si zvykla na naprostou bizadnost příběhu, ale teď to autor zasekl tím koncem. To jako vážně? Jsem z toho hrozně naštvaná, několikrát jsem otacela stránky a dokonce se na stránkách vydavatelství uhistovala kolik stran kniha má abych se ujistila, že mi něco nechybí.

24.10.2020 3 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Za mě velmi průměrné a rychle zapomenutelné. Skoro 500stran, přehršle postav a motivů a mrtvých. A hlavní hrdina je prostě zapomenutelný a nijaký, kromě workolosmu nebo spíš posedlosti vyšetřováním nemá jediný povahový rys. Navíc je naprosto příšený rodič, kterému je za těžko se dojít podívat do pokoje na dítě a posílat mu smsky i přes komplikovanou rodinnou situaci. Začátek byl slibný, kdyby si autor odpustil cca 200stran mohlo to být lepší.

13.09.2020 3 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Musím říct, že příjemné překvapení. I když je to 700 stran uteklo to hrozně rychle. Nebudeme si nic nalhávat, není to klasická detektivka a v příběhu nejde jen o vyřešení vraždy, ale také příběh hlavní dvojice. Velmi povedené a přečteno jedním dechem. Jediné co mě dost rozčilovalo, byli chyby v textu, chybějící interpunkce atd. To je lajdacke a kazí to úroveň knížky.

25.09.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha byla čtiva, zhltla jsem ji během pár dní, ale konec pro mě nebyl dostatečně rozkličován. Já se nespokojím prostě s tím že autor ukáže prstem kdo to byl. Ale chci vědět proč, jak, kde a s kým....... Potenciál obrovský ale pro mě málo vysvětlen, bylo tam spousta důkazů a časové linky a nebylo nic z toho propojeno jak to zapadá do sebe.

01.07.2018 3 z 5

Vražda v Mallowan Hall Vražda v Mallowan Hall Colleen Cambridge (p)

Já miluju detektivky od Agáty Christie, takže po přečtení anotace pro mě byla knížka jasná volba. Jenže její autorka není Agatha Christie. Hlavní hrdinka mi byla silně nesympatická. Technicky to bylo v pořádku, ale knížce chybí šťáva. Strašná škoda.

18.02.2024 2 z 5

Maková válka Maková válka R. F. Kuang (p)

Maková válka je drsná, krutá a syrová. Líbí se mi inspirace asijskou kulturou a děsí mě inspirace, některými historickými událostmi.
Rin pro mě byla žádoucí změnou mezi hodinkami. Rin je temná hlavní postava, která ví co chce a je si plně vědoma ceny, kterou za to musí zaplatit. Rin stejně tak i Altan jsou temné postavy, pokřivené hrůzami, bolesti a strachem, které prožili.
Genocida popsána na 50 stránkách, mě připravila o chuť k jídlu zvlášť, když vychází ze skutečných událostí.
Jediný problém jsem měla s používáním plynů a výzkumných laboratořích v době, která má k boji pouze meče.

19.03.2023 4 z 5

Železný vlk Železný vlk Siri Pettersen

Je to už docela dlouho co jsem četla Havraní kruhy a popravdě si děj pamatuji okrajově. Co my ovšem v hlavě ulpělo nejvíc je autorčin čtivý styl psaní. Zhltla jsem tenkrát všechny tři knihy v podstatě na posezení. Po Železném vlků jsem sáhla právě z toho důvodu a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Je to sakra dobrý čtení. Juva je zajímavá postava plně si vědoma svých nedostatků. Děj je zajímavý a pro ně nepředvídatelný. Ano přišla slabá chvíle, kdy v jedné části mění názor jak počasí a popravdě neví co vlastně dělá, ale vymírali jsme se z toho v zajímavém finále. Pak přišel šok, když jsem po dočtení zjistila že kniha má dvě pokračování, která ani nevyšla to je fakt děs, myslela jsem že mě trefí. Takže prosím vás nečtěte to a počkejte až budou všechny díly

31.01.2023 5 z 5

Kodaňská Píseň písní Kodaňská Píseň písní Annette Bjergfeldt

Skvělá kniha, která se nedá popsat ale musí se zažít. Poslouchala jsem ji jako audioknihu, pro mě tedy ještě o to intenzivnější zážitek. Každou postavu jsem si s jejich podivnostmi okamžitě zamilovala.

29.01.2023 5 z 5

Prokletí hrobky Prokletí hrobky Gill Paul

Hned jak kniha vyšla jsem ji musela číst. Už kvůli předešlé knize a zároveň mě fascinuje celý příběh o objevu Tutanchamonovi hroby. Celá kniha je výborné napsaná, příběh vás hned vtáhne. Evelyn jsem si zamilovala, i když je na svou doby velmi dobrodružná a pokroková je stále dívkou své doby. Druhá dějová linka že 70. Let byla neuvěřitelně emotivní hlavně tedy konec. Nádhera, doporučuji

20.11.2022 4 z 5

Pařížská manželka Pařížská manželka Paula McLain

Život první manželky Ernsta Hemingwae byl pro mě neznámí a tak pro mne byl příběh nový a originální. Kniha vypráví nelehký život ženy po boku může, který se touží stát velkým spisovatelem a je to pro něj priorita. Ženy, která žije v době a místě do kterého příliš nezapadá. A I přes to, se se vším vyrovná s grácií a vztyčenou hlavou. Hedley má můj velký obdiv a na její příběh jen tak nezapomenu.

18.10.2021 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Daisy Jones and the Six je skvelý příběh plný drog a rockenrollu. Strašně mě zaujal styl, jakým je kniha napsaná, jako rozhovory se zúčastněným. Je tedy osekana o popisy ale je plny myšlenek jednotlivců. Strašně jsem se smála tem situacím, kdy všichni popisuji jednu událost ale každý si ji pamatuje úplně jinak. Ten příběh je až neuvěřitelné uvěřitelné. Ale mě tam chyběl nějaký zlom v tom dějí. Na závěr jsem prostě chtěla sedět s otevřenou pusou, ale to se bohužel nestalo.

25.04.2021 3 z 5

Bohové jadeitu a stínu Bohové jadeitu a stínu Silvia Moreno-Garcia

Krásný příběh s Maskou mytologií, hrozně mě bavila cesta po Mexiku a Kasiopea byla úchvatná hrdinka a strašně jsem si přála aby vše dopadlo dobře i když to nebylo možné. Krásné čtení a moc mě bavilo.

03.04.2021 4 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Pam věže byl opět naprosto skvělý. Nemám co vytknout, hodně se mi líbil začátek Frentisovi linky. Princezna Lyrnu jsme poznali blíž a její linka je také úchvatná. Celé knize mohu vytknout jen jedinou věc. Málo Velina. Velin se stal moji asi nejoblíbenější postavou, jeho linka je skvělá a každou stránku s ním jsem si neskutečně užívala. Jen díky rozdělení do čtyř linií ho v knize bylo hrozně málo.

14.03.2021 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Druhá kniha od Ruty Sepetys, autorka se mi líbí, že si vybírá zajímavé místa a čas kam knihy zásadí. Potrhana křídla byla skvělá. Jo a její osud a způsob jak se snaží držet a nesklouznout do propasti byl skvělý. Ruta má jednoduchý a čtivě styl psaní a sladké konce ji ráda odpustim a určitě se vrátím k dalším knihám.

24.02.2021 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Krásný příběh od první stránky. Už dlouho se mi nestalo, že by mě příběh vtáhl hned od začátku. Autor má výborný a poutavý styl psaní. Velin je úchvatná postava, která mi do duše přinesla vždycky klid a ihned jsem si ho oblíbila. A ráda, se vrátím k pokračování.

13.11.2020 5 z 5